Таг: деца

1 2 3 4 28 20 / 272 НАПИСИ
ТРИ ДЕЦА ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА ПО НАПАД СО НОЖ ВО ФРАНЦУСКИОТ ГРАД АНЕСИ

ТРИ ДЕЦА ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА ПО НАПАД СО НОЖ ВО ФРАНЦУСКИОТ ГРАД АНЕСИ

Три деца се во критична состојба по напад со нож во Анеси во југоисточна Франција. Локалните медиуми објавија дека напаѓачот е 32-годишен барател на а ...
ДЕЦАТА ОД ГРАДИНКИТЕ ЕДНАШ НЕДЕЛНО ЌЕ ДОБИВААТ ПО ЕДНО КИЛО СВЕЖО ОВОШЈЕ

ДЕЦАТА ОД ГРАДИНКИТЕ ЕДНАШ НЕДЕЛНО ЌЕ ДОБИВААТ ПО ЕДНО КИЛО СВЕЖО ОВОШЈЕ

Децата од градинките еднаш неделно ќе добива по еден килограм свежо овошје. Министерот за земјоделство Љупчо Николовски и министерката за труд и социј ...
60 МИЛИОНИ ТЕГЛИЧКИ КРЕМ „БЕКУТАН“ СЕ ПРОИЗВЕДЕНИ ЗА 45 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ НА БРЕНДОТ ЗА ДЕЦА НА „АЛКАЛОИД“

60 МИЛИОНИ ТЕГЛИЧКИ КРЕМ „БЕКУТАН“ СЕ ПРОИЗВЕДЕНИ ЗА 45 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ НА БРЕНДОТ ЗА ДЕЦА НА „АЛКАЛОИД“

Фармацевтската компанија „Алкалоид“ денеска одбележа 45 години постоење на еден од нивните најпрепознатливи брендови, колекцијата производи за деца „Б ...
АЛЕРГИИТЕ КАЈ ДЕЦАТА ВО ПОДЕМ, ДОМАШНАТА ПРАШИНА Е НАЈЧЕСТ АЛЕРГЕН, ПОКАЖА СТУДИЈА НА БОЛНИЦАТА „КОЗЛЕ“

АЛЕРГИИТЕ КАЈ ДЕЦАТА ВО ПОДЕМ, ДОМАШНАТА ПРАШИНА Е НАЈЧЕСТ АЛЕРГЕН, ПОКАЖА СТУДИЈА НА БОЛНИЦАТА „КОЗЛЕ“

Алергиите кај децата се во подем. Четиримесечната студија на Институт за белодробни заболувања кај децата „Козле“ во Скопје за анализа на 440 деца со ...
ИТНО ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ НА ДЕЦАТА ДА НЕ БИДАТ ВОЗНЕМИРЕНИ ПРЕД КРАЈОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, АПЕЛИРА УНИЦЕФ

ИТНО ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ НА ДЕЦАТА ДА НЕ БИДАТ ВОЗНЕМИРЕНИ ПРЕД КРАЈОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА, АПЕЛИРА УНИЦЕФ

Кај децата во Македонија се зголемени анксиозноста и стресот, особено по неодамнешниот бран закани со бомби во училиштата во земјата и откако беа изло ...
ЗА 3 НЕДЕЛИ ВАКЦИНИРАНИ 200 ДЕЦА СО КАМПАЊАТА „ОД ВРАТА НА ВРАТА“

ЗА 3 НЕДЕЛИ ВАКЦИНИРАНИ 200 ДЕЦА СО КАМПАЊАТА „ОД ВРАТА НА ВРАТА“

За три недели над 200 деца се вакцинирани на лице место за пропуштени рутински вакцини, соопшти Министерството за здравство за кампањата со Светската ...
ПИСАТЕЛКА НАПИШАЛА ДЕТСКА КНИГА ЗА ТАГАТА ОТКАКО Ѝ ПОЧИНАЛ СОПРУГОТ, СЕГА Е ОБВИНЕТА ДЕКА ГО УБИЛА

ПИСАТЕЛКА НАПИШАЛА ДЕТСКА КНИГА ЗА ТАГАТА ОТКАКО Ѝ ПОЧИНАЛ СОПРУГОТ, СЕГА Е ОБВИНЕТА ДЕКА ГО УБИЛА

Откако нејзиниот сопруг починал минатата година, Кури Ричинс напишала детска книга за тагата. Сега таа е обвинета дека го убила. Ричинс (33) е уапсена ...
ВО ВЕЛЕШКО ИМА ВИСОК ОПФАТ НА ВАКЦИНАЦИЈА КАЈ ДЕЦАТА ОД СИТЕ ВОЗРАСТИ

ВО ВЕЛЕШКО ИМА ВИСОК ОПФАТ НА ВАКЦИНАЦИЈА КАЈ ДЕЦАТА ОД СИТЕ ВОЗРАСТИ

Висок е опфатот на деца од школска и претшколска возраст со вакцинацијата во Велес и соседните општини Чашка и Градско. Повисок е процентот на деца шк ...
ЗГОЛЕМЕН Е БРОЈОТ НА ДЕЦА СО ПРОБЛЕМИ  ВО ГОВОРОТ КАКО ПОСЛЕДИЦА ОД КОВИД ИЗОЛАЦИЈАТА

ЗГОЛЕМЕН Е БРОЈОТ НА ДЕЦА СО ПРОБЛЕМИ  ВО ГОВОРОТ КАКО ПОСЛЕДИЦА ОД КОВИД ИЗОЛАЦИЈАТА

Бројот на деца кои имаат проблеми со говорот се зголемува, а една од причините е затвореноста дома во време на ковид изолацијата, велат стручните лица ...
ДЕЦАТА ОД НЕРЕЗИ И ТАФТАЛИЏЕ ЌЕ УЧАТ ВО „БРАТСТВО“, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО ДРУГИ ШКОЛИ ОТИ НЕМА МЕСТО, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

ДЕЦАТА ОД НЕРЕЗИ И ТАФТАЛИЏЕ ЌЕ УЧАТ ВО „БРАТСТВО“, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО ДРУГИ ШКОЛИ ОТИ НЕМА МЕСТО, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

Првоодделенците од Општина Карпош ќе мора да учат во училиштата кои се најблиску до адресата на која живеат. Градoначалникот Стевчо Јакимовски денеска ...
1 2 3 4 28 20 / 272 НАПИСИ