Таг: деца

1 2 3 4 5 22 30 / 218 НАПИСИ
51 ОТСТО ОД МАЛОЛЕТНИТЕ ВО БИТОЛСКИ ГОРЕН БАИР НЕ ОДАТ ВО ШКОЛО, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО НА „ГЕОСФЕРА“

51 ОТСТО ОД МАЛОЛЕТНИТЕ ВО БИТОЛСКИ ГОРЕН БАИР НЕ ОДАТ ВО ШКОЛО, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕТО НА „ГЕОСФЕРА“

Надлежните институции, особено Министерство за образование и наука (МОН), пред почетокот на новата учебна година да најдат механизми за вклучување на ...
БОЛНИЦИТЕ ВО САД ПРЕПОЛНИ СО ДЕЦА БОЛНИ ОД КОВИД-19, ЗА ЕДЕН ДЕН ПРИМЕНИ РЕКОРДНИ 1.902

БОЛНИЦИТЕ ВО САД ПРЕПОЛНИ СО ДЕЦА БОЛНИ ОД КОВИД-19, ЗА ЕДЕН ДЕН ПРИМЕНИ РЕКОРДНИ 1.902

Илјада деветстотини и две деца позитивни на ковид-19 вчера беа примени во болниците во САД, регистрирајќи ја највисоката дневна бројка на хоспитализац ...
НЕ МОЖЕМЕ СИТЕ ДА СТРАДАМЕ АКО НЕКОЈ НЕ СЕ ВАКЦИНИРА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ МОЖНИ РЕСТРИКЦИИ ОД ЕСЕН

НЕ МОЖЕМЕ СИТЕ ДА СТРАДАМЕ АКО НЕКОЈ НЕ СЕ ВАКЦИНИРА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ И НАЈАВИ МОЖНИ РЕСТРИКЦИИ ОД ЕСЕН

Околу 500 деца на возраст од 12 до 17 години досега се вакцинирани против ковид-19, а пријавени се 1.800, кажа денеска министерот за здравство Венко Ф ...
70 МАЛОЛЕТНИЦИ ДЕНЕС СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО БИТОЛА,ПО СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ ПРИЈАВЕНИ МЛАДИ И ВАКЦИНИРАНИ ЛИЦА

70 МАЛОЛЕТНИЦИ ДЕНЕС СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО БИТОЛА,ПО СКОПЈЕ СО НАЈМНОГУ ПРИЈАВЕНИ МЛАДИ И ВАКЦИНИРАНИ ЛИЦА

Денес во здравствените домови низ земјава почна вакцинацијата против ковид-19 на деца од 12 до 17 години, а Битола, по Скопје е град со најголем број ...
ПОЧНУВА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 НА ПРИЈАВЕНИ 1.800 ДЕЦА ОД 12-16 ГОДИНИ

ПОЧНУВА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 НА ПРИЈАВЕНИ 1.800 ДЕЦА ОД 12-16 ГОДИНИ

Илјада и осумстотини деца на возраст од 12-16 години се пријавени досега на Мој термин за вакцина против ковид-19. Имунизацијата за оваа возрасна груп ...
ПРОТИВ КОВИД-19 МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДЕЦА БЕЗ ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ИЛИ БЕЗ МАТИЧЕН ЛЕКАР

ПРОТИВ КОВИД-19 МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И ДЕЦА БЕЗ ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ ИЛИ БЕЗ МАТИЧЕН ЛЕКАР

Оние деца кои немаат здравствено осигурување, или немаат одбрано матичен лекар, ќе може да се вакцинираат против ковид-19, а информации за термините ќ ...
ЗА ВАКЦИНАЦИЈА НА ДЕЦАТА МОРА ПРИЈАВА НА ВЕБ-САЈТОТ, А ТЕРМИНИТЕ ЌЕ ПОЧНАТ ОД ПЕТОК, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЗА ВАКЦИНАЦИЈА НА ДЕЦАТА МОРА ПРИЈАВА НА ВЕБ-САЈТОТ, А ТЕРМИНИТЕ ЌЕ ПОЧНАТ ОД ПЕТОК, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Родителите и старателите кои сакаат да ги вакцинираат децата од 12 до 16 години против ковид-19, ќе мора да ги пријават преку веб-сајтот vakcinacija.m ...
ИНФЕКЦИЈАТА КАЈ ДЕЦАТА ОД ГЕВГЕЛИЈА Е РЕЗУЛТАТ НА ЗАСПАНИОТ ИМУНОЛОШКИ СИСТЕМ ПОРАДИ РЕСТРИКЦИИТЕ, ВЕЛИ Д-Р СОФИЈАНОВА

ИНФЕКЦИЈАТА КАЈ ДЕЦАТА ОД ГЕВГЕЛИЈА Е РЕЗУЛТАТ НА ЗАСПАНИОТ ИМУНОЛОШКИ СИСТЕМ ПОРАДИ РЕСТРИКЦИИТЕ, ВЕЛИ Д-Р СОФИЈАНОВА

Инфекцијата на дишните патишта што се појави кај децата во Гевгелија според нашите сознанија е резултат на заспаниот имунолошки систем, кој со раздвиж ...
НЀ ЧЕКА РАБОТА СО МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ НА ДЕЦАТА ПОСЛЕ КОРОНАКРИЗАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

НЀ ЧЕКА РАБОТА СО МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ НА ДЕЦАТА ПОСЛЕ КОРОНАКРИЗАТА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Нѐ чека интензивна работа за ресоцијализацијата на децата, на кои им се смени начинот на живот и имаа проблем со тоа што им се прекина дружбата во кор ...
ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ, 50 ДЕЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА СО ИНФЕКЦИИ НА ДИШНИТЕ ПАТИШТА, НЕ СЕ КОВИД ПОЗИТИВНИ

ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ, 50 ДЕЦА ВО ГЕВГЕЛИЈА СО ИНФЕКЦИИ НА ДИШНИТЕ ПАТИШТА, НЕ СЕ КОВИД ПОЗИТИВНИ

За еден месец, во Гевгелиската болница регистрирани се 50 деца кои се згрижени на Детското одделение со сиптоми на грип иако не е сезона, или пак се л ...
1 2 3 4 5 22 30 / 218 НАПИСИ