Таг: деца

1 2 3 4 5 6 33 40 / 321 НАПИСИ
КОГА НАШИТЕ ПЕТ ДЕЦА ИГРААТ ШАХ, ЈАС ИМ СВИРАМ НА ВИОЛИНА, ВЕЛИ ЛЕЈЛА БРНС, ВИОЛИНИСТКА ВО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА

КОГА НАШИТЕ ПЕТ ДЕЦА ИГРААТ ШАХ, ЈАС ИМ СВИРАМ НА ВИОЛИНА, ВЕЛИ ЛЕЈЛА БРНС, ВИОЛИНИСТКА ВО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА

Виолинистката од Македонската филхармонија Лејла Брнс, заедно со нејзиниот сопруг Мајкл кој е од Ирска, и четирите од петте деца, Елисавета, Кејла, Ма ...
НАД 21.000 ДЕЦА НЕМААТ ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ, ВЛАСТА ДА ИМ ОБЕЗБЕДИ БЕСПЛАТЕН ОБРОК НА СИТЕ УЧЕНИЦИ, АПЕЛИРА УНИЦЕФ

НАД 21.000 ДЕЦА НЕМААТ ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ, ВЛАСТА ДА ИМ ОБЕЗБЕДИ БЕСПЛАТЕН ОБРОК НА СИТЕ УЧЕНИЦИ, АПЕЛИРА УНИЦЕФ

Над 21 илјада деца во Македонија немаат здравствено осигурување, а дури и осигурените деца од домаќинства со ниски примања не се ослободени од партици ...
ГРАЃАНИТЕ ДА НЕ ИМ КАЖУВААТ НА ЛЕКАРИТЕ ДАЛИ ИМ ТРЕБА МАГНЕТНО СНИМАЊЕ ИЛИ НЕ, АПЕЛИРА МЕЏИТИ

ГРАЃАНИТЕ ДА НЕ ИМ КАЖУВААТ НА ЛЕКАРИТЕ ДАЛИ ИМ ТРЕБА МАГНЕТНО СНИМАЊЕ ИЛИ НЕ, АПЕЛИРА МЕЏИТИ

Министерот за здравство Фатмир Меџити и директорката на Институтот за радиологија Гордана Антулеска-Белческа апелираа да не се злоупотребуваат термини ...
ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО ПРИЈАВИЛЕ 40 ОТСТО ОД АНКЕТИРАНИТЕ ОСНОВЦИ ВО КУМАНОВСКИТЕ УЧИЛИШТА

ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО ПРИЈАВИЛЕ 40 ОТСТО ОД АНКЕТИРАНИТЕ ОСНОВЦИ ВО КУМАНОВСКИТЕ УЧИЛИШТА

Врсничкото насилство во кумановските училишта е во голем пораст покажа анкетата меѓу учениците, која на крајот на минатата година ја спроведе општинск ...
ДЕЦАТА ВО МАКЕДОНИЈА НЕМААТ ОСНОВНО НИВО НА ПИСМЕНОСТ И ВЛЕГУВААТ ВО СУДИР СО СИСТЕМОТ, ВЛАДАТА И СОБРАНИЕТО МОРА ИТНО ДА ДОНЕСАТ 4 ЗАКОНИ, АПЕЛИРА УНИЦЕФ

ДЕЦАТА ВО МАКЕДОНИЈА НЕМААТ ОСНОВНО НИВО НА ПИСМЕНОСТ И ВЛЕГУВААТ ВО СУДИР СО СИСТЕМОТ, ВЛАДАТА И СОБРАНИЕТО МОРА ИТНО ДА ДОНЕСАТ 4 ЗАКОНИ, АПЕЛИРА УНИЦЕФ

Четири закони клучни за децата во Македонија се закочени во Владата и Собранието, а децата повеќе не можат да чекаат донесување на закони, апелираше д ...
ИНСТИТУТОТ ЗА БЕЛОДРОБНИ ЗАБОЛУВАЊА КАЈ ДЕЦАТА ВО КОЗЛЕ СТАНА КЛИНИКА, СЕ ЗАЈАКНУВА КАКО НАСТАВНО-НАУЧНА БАЗА

ИНСТИТУТОТ ЗА БЕЛОДРОБНИ ЗАБОЛУВАЊА КАЈ ДЕЦАТА ВО КОЗЛЕ СТАНА КЛИНИКА, СЕ ЗАЈАКНУВА КАКО НАСТАВНО-НАУЧНА БАЗА

Институтот за по белодробни заболувања кај децата Козле во Скопје од денеска е Универзитетска клиника за респираторни заболувања кај децата-Козле. Ова ...
НЕЕВИДЕНТИРАНИТЕ ЛИЦА КОНЕЧНО ДОБИЈА ИЗВОД НА РОДЕНИ, ЗА ДЕЦАТА РАДОСТ, ЗА ВОЗРАСНИТЕ ВОЗБУДА И СОЛЗИ

НЕЕВИДЕНТИРАНИТЕ ЛИЦА КОНЕЧНО ДОБИЈА ИЗВОД НА РОДЕНИ, ЗА ДЕЦАТА РАДОСТ, ЗА ВОЗРАСНИТЕ ВОЗБУДА И СОЛЗИ

На емотивен настан во Управата за водење матични книги, денеска деца и возрасни граѓани од ромска припадност кои не постоеја никаде во системот, за пр ...
НАД 3.600 ДЕЦА ЗА МЕСЕЦ И ПОЛ СЕ ВАКЦИНИРАА ДОМА ИЛИ ДОБИЈА ТЕРМИН СО КАМПАЊАТА „ОД ВРАТА НА ВРАТА“

НАД 3.600 ДЕЦА ЗА МЕСЕЦ И ПОЛ СЕ ВАКЦИНИРАА ДОМА ИЛИ ДОБИЈА ТЕРМИН СО КАМПАЊАТА „ОД ВРАТА НА ВРАТА“

Повеќе од 3.600 деца се вакцинирани во нивните домови или им е закажан термин за вакцинација како дел од заедничката кампања „Од врата до врата“ на Ми ...
НАЈДОБРИТЕ ДЕЦА НИ ОТИДОА ОД ДРЖАВАВА, МОРА ДА СЕ ВЛОЖУВА ВО ЗНАЕЊЕ, РЕЧЕ АКАДЕМИК АЛЕКСАНДАР ДИМОВСКИ

НАЈДОБРИТЕ ДЕЦА НИ ОТИДОА ОД ДРЖАВАВА, МОРА ДА СЕ ВЛОЖУВА ВО ЗНАЕЊЕ, РЕЧЕ АКАДЕМИК АЛЕКСАНДАР ДИМОВСКИ

Последните десетина години најдобрите деца ни одат, и тоа е нешто што не можеме да го надоместиме, рече денеска академик Александар Димовски, кој го в ...
СЕДУМ ЛИЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ОТКАКО СЕ ЗАТРУЛЕ СО ХЛОР ДОДЕКА ПЛИВАЛЕ ВО ХОТЕЛСКИ БАЗЕН ВО ОХРИД

СЕДУМ ЛИЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ОТКАКО СЕ ЗАТРУЛЕ СО ХЛОР ДОДЕКА ПЛИВАЛЕ ВО ХОТЕЛСКИ БАЗЕН ВО ОХРИД

Седум лица, од кои две малолетни, завршија во болница поради знаци на труење со хлор откако синоќа користеле затворен хотелски базен на брегот на Охри ...
1 2 3 4 5 6 33 40 / 321 НАПИСИ