Таг: Џастин Трудо

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ТРУДО КРИТИКУВАН ЗА СРАМНО ОДНЕСУВАЊЕ ОТКАКО БИЛ СНИМЕН КАКО ЈА ПЕЕ „БОЕМСКА РАПСОДИЈА“ ПРЕД ПОГРЕБОТ НА КРАЛИЦАТА

ТРУДО КРИТИКУВАН ЗА СРАМНО ОДНЕСУВАЊЕ ОТКАКО БИЛ СНИМЕН КАКО ЈА ПЕЕ „БОЕМСКА РАПСОДИЈА“ ПРЕД ПОГРЕБОТ НА КРАЛИЦАТА

Кабинетот на Џастин Трудо го брани канадскиот премиер откако тој беше снимен како пее во хотел во Лондон два дена пред погребот на кралицата. На со ...
ТРУДО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, КАМИОНЏИИТЕ КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО ЈА ПАРАЛИЗИРАА ОТАВА

ТРУДО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, КАМИОНЏИИТЕ КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО ЈА ПАРАЛИЗИРАА ОТАВА

Демонстрантите кои се противат на задолжителното вакцинирање на камионџиите кои ја поминуваат американско-канадската граница го парализираа главниот г ...
ТРУДО ПОБЕДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ВО КАНАДА, НО ПОВТОРНО НЕ УСПЕА ДА ОСВОИ МНОЗИНСТВО

ТРУДО ПОБЕДИ НА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ВО КАНАДА, НО ПОВТОРНО НЕ УСПЕА ДА ОСВОИ МНОЗИНСТВО

Канадскиот премиер Џастин Трудо не успеа да освои мнозинство на предвремените парламентарни избори во Канада, но сепак ќе остане на власт, додека него ...
КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР ТРУДО НА 49 ГОДИНИ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“, А МАКЕДОНИЈА ТОКМУ ПОРАДИ КАНАДА ЈА ОГРАНИЧИ НА НАД 60

КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР ТРУДО НА 49 ГОДИНИ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО „АСТРАЗЕНЕКА“, А МАКЕДОНИЈА ТОКМУ ПОРАДИ КАНАДА ЈА ОГРАНИЧИ НА НАД 60

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговата сопруга Софи ја примија првата доза од ковид вакцината на „АстраЗенека“. „Многу сум возбуден“, изјави 49-г ...
КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР ТРУДО ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТИ СОПРУГАТА ИМА СИМПТОМИ НА ГРИП

КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР ТРУДО ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТИ СОПРУГАТА ИМА СИМПТОМИ НА ГРИП

Канадскиот премиер Џастин Трудо се самоизолира, откако неговата сопруга има симптоми на грип. Кабинетот на Трудо соопшти дека Софи Грегоар Трудо се вр ...
НЕ БЕВ ВО ДРУШТВО НА ТРУДО И МАКРОН КОГА РАЗГОВАРАА ЗА ТРАМП, РЕЧЕ ЗАЕВ

НЕ БЕВ ВО ДРУШТВО НА ТРУДО И МАКРОН КОГА РАЗГОВАРАА ЗА ТРАМП, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека не бил во друштво на канадскиот премиер Џастин Трудо и францускиот претседател Емануел Макрон додека го озборуваат амер ...
ТРАМП СЕ СКАРА СО ТРУДО НА САМИТОТ НА НАТО И НАЈАВИ ДЕКА ПОРАНО ЌЕ СИ ОДИ ОД ЛОНДОН

ТРАМП СЕ СКАРА СО ТРУДО НА САМИТОТ НА НАТО И НАЈАВИ ДЕКА ПОРАНО ЌЕ СИ ОДИ ОД ЛОНДОН

Доналд Трамп го размрда единството на НАТО на Лидерскиот самит во Лондон откако канадскиот премиер Џастин Трудо го нарече „дволичен“, а францускиот пр ...
ТРУДО ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО КАНАДА, НО ГО ЗАГУБИ МНОЗИНСТВОТО

ТРУДО ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО КАНАДА, НО ГО ЗАГУБИ МНОЗИНСТВОТО

Либералната партија на Џастин Трудо ја задржи власта, но тесната победа на вчерашните избори во Канада значи дека ќе биде принуден да предводи малцинс ...
СТАРИ СНИМКИ СО ЦРНО БОЈОСАНО ЛИЦЕ ГО НАРУШУВААТ ИМИЏОТ НА ЏАСТИН ТРУДО ВО ПРЕСРЕТ НА ИЗБОРИТЕ

СТАРИ СНИМКИ СО ЦРНО БОЈОСАНО ЛИЦЕ ГО НАРУШУВААТ ИМИЏОТ НА ЏАСТИН ТРУДО ВО ПРЕСРЕТ НА ИЗБОРИТЕ

Имиџот на канадскиот премиер Џастин Трудо дополнително би можел да биде нарушен откако се појави трета снимка во која што тој има црно бојосано лице, ...
ХАОТИЧЕН КРАЈ НА САМИТОТ НА Г7, ТРАМП ЈА ОТФРЛИ ЗАЕДНИЧКАТА ИЗЈАВА

ХАОТИЧЕН КРАЈ НА САМИТОТ НА Г7, ТРАМП ЈА ОТФРЛИ ЗАЕДНИЧКАТА ИЗЈАВА

Американскиот претседател Доналд Трамп ја повлече согласноста за заедничкото соопштение издадено на крајот на самитот Г7, обвинувајќи ја Канада дека е ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ