Таг: ДИК Државна изборна комисија

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ДА ГИ ЧУЈАМ РАЗГОВОРИТЕ ПА ПОСЛЕ ЌЕ ПРАВИМЕ МУАБЕТ ЗА ОСТАВКА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДЕРКОВСКИ ОТКАКО БОМБИТЕ ВО „ТИТАНИК“ ОТКРИЈА ДЕКА ПРИМАЛ НАРЕДБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ОД ЈАНАКИЕСКИ

ДА ГИ ЧУЈАМ РАЗГОВОРИТЕ ПА ПОСЛЕ ЌЕ ПРАВИМЕ МУАБЕТ ЗА ОСТАВКА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ДЕРКОВСКИ ОТКАКО БОМБИТЕ ВО „ТИТАНИК“ ОТКРИЈА ДЕКА ПРИМАЛ НАРЕДБИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ ОД ЈАНАКИЕСКИ

„Не сум ги чул разговорите за да можам да ви одговорам дали размислувам за оставка. Тоа се само телефонски разговори кои засега не докажуваат ништо. С ...
СТОТИЦИ ИЗБРИШАНИ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ОТИ ИМ ИСТЕКЛА ЛИЧНАТА КАРТА ПРЕД ИЗБОРИ

СТОТИЦИ ИЗБРИШАНИ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ОТИ ИМ ИСТЕКЛА ЛИЧНАТА КАРТА ПРЕД ИЗБОРИ

Десетици државјани на Македонија со право на гласање на избори, и на овие избори биле избришани од Избирачкиот список само затоа што им истекла важнос ...
ДИК ДВЕ ГОДИНИ ИМ ДОЛЖИ ПАРИ НА ОСУММИНА АНГАЖИРАНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ДОКАЗИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

ДИК ДВЕ ГОДИНИ ИМ ДОЛЖИ ПАРИ НА ОСУММИНА АНГАЖИРАНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ДОКАЗИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

Државната изборна комисија (ДИК) две години им должи пари на осум лица кои уште од времето на претходниот претседател Никола Рилковски биле ангажирани ...
НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

На Левица не им ја прифатиле листата за советници за Општина Ѓорче Петров оти на неа имало поголем број жени од предвидениот процент, односно немало д ...
ОБСЕ БАРА ЗАКОНСКИ МЕРКИ ЗА НЕКРОЛОЗИТЕ ЗА АМБАСАДОРИТЕ ПО ГОВОРОТ НА ГРУЕВСКИ НА 17 ДЕКЕМВРИ ПРЕД ДИК

ОБСЕ БАРА ЗАКОНСКИ МЕРКИ ЗА НЕКРОЛОЗИТЕ ЗА АМБАСАДОРИТЕ ПО ГОВОРОТ НА ГРУЕВСКИ НА 17 ДЕКЕМВРИ ПРЕД ДИК

Набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР  за парламентарните избори во Македонија на 11 декември, во извештајот што попладнево беше објавен во Варшава забе ...
СКРАТЕНИТЕ РОКОВИ ГИ ЗГАЗИЈА НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, ОБВИНИ АДВОКАТКАТА ДОЦЕВСКА

СКРАТЕНИТЕ РОКОВИ ГИ ЗГАЗИЈА НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, ОБВИНИ АДВОКАТКАТА ДОЦЕВСКА

Адвокатката Оливера Доцевска од Куманово, која започна постапка за собирање на потписи за независна листа пратеници во втората изборна единица за избо ...
ОД 29.858 СПОРНИ ГЛАСАЧИ НА КОИ ДИК ИМ ДАДЕ ВТОРА ШАНСА, ДОСЕГА СЕ ПРИЈАВИЛЕ САМО 97

ОД 29.858 СПОРНИ ГЛАСАЧИ НА КОИ ДИК ИМ ДАДЕ ВТОРА ШАНСА, ДОСЕГА СЕ ПРИЈАВИЛЕ САМО 97

Од оние 29.858 спорни гласачи кои останаа надвор од Избирачкиот список по вкрстените и теренските проверки од страна на Државната изборна комисија, од ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ЧИЧАКОВСКИ НЕ ДОЗВОЛИ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА ПРЕД АМБАСАДОРКАТА НА ОБСЕ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК ЧИЧАКОВСКИ НЕ ДОЗВОЛИ НОВИНАРСКИ ПРАШАЊА ПРЕД АМБАСАДОРКАТА НА ОБСЕ

Претседателот на Државната изборна комисија Александар Чичаковски на денешната средба со Шефицата на Мисијата на ОБСЕ Нина Суомалаинен ги покани нови ...
30.582 СПОРНИ ГЛАСАЧИ И ДЕФИНИТИВНО ОТПАЃААТ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

30.582 СПОРНИ ГЛАСАЧИ И ДЕФИНИТИВНО ОТПАЃААТ ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

Во Избирачкиот список ќе влезат само 8.922 гласачи од вкупно 39.502 спорни гласачи, кои по отворениот повик се пријавија во Државната изборна комисија ...
ВО ДИК ДОСЕГА СЕ ПРИЈАВИЛЕ 595 ОД СПОРНИТЕ 39.502 ГЛАСАЧИ

ВО ДИК ДОСЕГА СЕ ПРИЈАВИЛЕ 595 ОД СПОРНИТЕ 39.502 ГЛАСАЧИ

Државната изборна комисија соопшти дека заклучно со денеска до 13:00 часот се пријавиле вкупно 595 граѓани чиишто записи во Избирачкиот список по извр ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ