Таг: дипломати

1 2 10 / 16 НАПИСИ
АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ВО ВИЕНА ИМААТ СИМПТОМИ НА ХАВАНА СИНДРОМ, МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ НА МОЗОКОТ

АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ВО ВИЕНА ИМААТ СИМПТОМИ НА ХАВАНА СИНДРОМ, МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ НА МОЗОКОТ

Американската Влада испитува повеќе случаи на здравствени проблеми со нивните дипломати и вработени во амбасадата во Виена. Откако претседателот Џо Ба ...
РУСИЈА ПРОТЕРА ДВАЈЦА БУГАРСКИ ДИПЛОМАТИ ПО ШПИОНСКАТА АФЕРА ВО СОФИЈА

РУСИЈА ПРОТЕРА ДВАЈЦА БУГАРСКИ ДИПЛОМАТИ ПО ШПИОНСКАТА АФЕРА ВО СОФИЈА

Русија објави дека прогласила двајца бугарски дипломати за персона нон грата и им наредила да ја напуштат земјата, како одговор на одлуката на Софија ...
ЧЕШКА ПРОТЕРА 18 РУСКИ ДИПЛОМАТИ ПОРАДИ ЕКСПЛОЗИИ ОД 2014 ГОДИНА

ЧЕШКА ПРОТЕРА 18 РУСКИ ДИПЛОМАТИ ПОРАДИ ЕКСПЛОЗИИ ОД 2014 ГОДИНА

Чешка протера 18 дипломати од Руската амбасада поради експлозии во магацин за муниција во 2014 година, соопшти чешкиот премиер Андреј Бабиш. Руските д ...
ДИПЛОМАТСКИ ПРЕЧЕК НА ПРВАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СИСТЕМОТ „КОВАКС“

ДИПЛОМАТСКИ ПРЕЧЕК НА ПРВАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СИСТЕМОТ „КОВАКС“

Никој не е безбеден додека сите не се безбедни, кажаа претставниците на дипломатскиот кор денеска на пречекот на првата пратка вакцини од 24.000 вакци ...
РУСИЈА ПРОТЕРА ДИПЛОМАТИ ОД ГЕРМАНИЈА, ШВЕДСКА И ПОЛСКА ЗАШТО УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ПРОТЕСТИТЕ ЗА ПОДДРШКА НА НАВАЛНИ

РУСИЈА ПРОТЕРА ДИПЛОМАТИ ОД ГЕРМАНИЈА, ШВЕДСКА И ПОЛСКА ЗАШТО УЧЕСТВУВАЛЕ ВО ПРОТЕСТИТЕ ЗА ПОДДРШКА НА НАВАЛНИ

Русија протера тројца дипломати од Германија, Шведска и Полска зашто се придружиле на протестите за поддршка на затворениот опозиционер Алексеј Навалн ...
ДИМИТРОВ ПРЕДЛАГА НА АМБАСАДОРИТЕ КОИ СЕ ПОЛИТИЧКО РЕШЕНИЕ ДА ИМ ПРЕСТАНЕ МАНДАТОТ ПО ПРОМЕНА НА ВЛАСТА

ДИМИТРОВ ПРЕДЛАГА НА АМБАСАДОРИТЕ КОИ СЕ ПОЛИТИЧКО РЕШЕНИЕ ДА ИМ ПРЕСТАНЕ МАНДАТОТ ПО ПРОМЕНА НА ВЛАСТА

Амбасадорите кои се политички решенија, со промена на власта да им престане мандатот, се предлага со новиот Предлог-закон за надворешни работи. Со нов ...
СУДОТ ВРАТИ НА РАБОТА ВО МНР ДИПЛОМАТИ КОИ БЕА ИЗБРКАНИ ПОРАДИ ПРИСУСТВО ВО СОБРАНИЕТО ЗА ВРЕМЕ НА НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ

СУДОТ ВРАТИ НА РАБОТА ВО МНР ДИПЛОМАТИ КОИ БЕА ИЗБРКАНИ ПОРАДИ ПРИСУСТВО ВО СОБРАНИЕТО ЗА ВРЕМЕ НА НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ

Двајца дипломати вработени во Министерството за надворешни работи со судска одлука се вратени на работа, откако беа избркани поради присуство во Собра ...
ГЕРМАНИЈА ДОБИ 1.000 БАРАЊА ЗА АЗИЛ ОД ТУРСКИ ДИПЛОМАТИ И ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ

ГЕРМАНИЈА ДОБИ 1.000 БАРАЊА ЗА АЗИЛ ОД ТУРСКИ ДИПЛОМАТИ И ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИЦИ

Над 1.000 турски дипломати, државни службеници и нивните семејства побарале азил во Германија по неуспешниот државен удар во Турција во јули 2016 годи ...
РУСИЈА ОДГОВОРИ СО ПРОТЕРУВАЊЕ НА 60 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

РУСИЈА ОДГОВОРИ СО ПРОТЕРУВАЊЕ НА 60 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

Русија протера 60 американски дипломати и ќе го затвори конзулатот во Санкт Петербург како реципроцитетен одговор на неодамнешниот потег на САД во врс ...
РУСИЈА ПРОТЕРА 23 БРИТАНСКИ ДИПЛОМАТИ, ИМААТ ЕДНА НЕДЕЛА ДА ЗАМИНАТ

РУСИЈА ПРОТЕРА 23 БРИТАНСКИ ДИПЛОМАТИ, ИМААТ ЕДНА НЕДЕЛА ДА ЗАМИНАТ

Русија протера 23 британски дипломати, како резултат на тензиите околу нападот со нервен гас на поранешниот руски шпион и неговата ќерка во Велика Бри ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ