Таг: дивоградби

1 10 11 12114 / 114 НАПИСИ
ДИВОГРАДБИ СРЕДЕ РЕКА ЈА ЗАПРЕА РЕГУЛАЦИЈАТА НА ЛИПКОВКА ВО КУМАНОВО, КОЈА СЕ ПРАВИ ЗА ЗАШТИТА ОД ПОПЛАВИ

ДИВОГРАДБИ СРЕДЕ РЕКА ЈА ЗАПРЕА РЕГУЛАЦИЈАТА НА ЛИПКОВКА ВО КУМАНОВО, КОЈА СЕ ПРАВИ ЗА ЗАШТИТА ОД ПОПЛАВИ

Повеќе од еден месец запрени се градежните работи за регулација на реката Липковка во кумановската населба Средорек, поради дивоградбите, тесното кори ...
СЛИКАМ И ГИ БРОЈАМ ДИВОГРАДБИТЕ, ВЕЛИ САШО ПАНОВ, „ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ НА ПОПОВА ШАПКА

СЛИКАМ И ГИ БРОЈАМ ДИВОГРАДБИТЕ, ВЕЛИ САШО ПАНОВ, „ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ НА ПОПОВА ШАПКА

Го викаат „градоначалник“ на Попова Шапка, и не случајно бидејќи е еден од ретките жители на кој тука постојано престојува во текот на целата година. ...
ТЕУТА АРИФИ ГИ ГЛЕДА ОД КАНЦЕЛАРИЈА, АМА НЕ ГИ РУШИ ДИВОГРАДБИТЕ ОД ЦРНИОТ СПИСОК ВО ТЕТОВО

ТЕУТА АРИФИ ГИ ГЛЕДА ОД КАНЦЕЛАРИЈА, АМА НЕ ГИ РУШИ ДИВОГРАДБИТЕ ОД ЦРНИОТ СПИСОК ВО ТЕТОВО

Кога од Тетово ќе се погледне кон Шар Планина, кон патот што води кон Попова Шапка и од спротива кон Тетовското кале и течението на реката Пена, може ...
ОБАМА ЈА ПОМИЛУВА ЧЕЛСИ МЕНИНГ, ВОЈНИКОТ ШТО ПРЕДАДЕ ТАЈНИ НА ВИКИЛИКС

ОБАМА ЈА ПОМИЛУВА ЧЕЛСИ МЕНИНГ, ВОЈНИКОТ ШТО ПРЕДАДЕ ТАЈНИ НА ВИКИЛИКС

Американскиот претседател Барак Обама ја намали 35-годишната затворска казна на Челси Менинг, која му предала 700.000 тајни документи на Викиликс, дод ...
1 10 11 12114 / 114 НАПИСИ