Таг: дивоградби

1 9 10 11 12 110 / 112 НАПИСИ
ЌЕ СЕ РУШАТ НАД 5.000 ДИВОГРАДБИ ВО ШТИП

ЌЕ СЕ РУШАТ НАД 5.000 ДИВОГРАДБИ ВО ШТИП

Локалната власт  во Штип најави дека од 14.990 дивоградби за кои сопствениците поднеле барање за легализација, над 5.000 ќе бидат срушени затоа што не ...
ВЕЌЕ НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ ВО БЛИЗИНА НА ХЕРАКЛЕЈА

ВЕЌЕ НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ ВО БЛИЗИНА НА ХЕРАКЛЕЈА

Градбата на диви објекти во околината на археолошкиот локалитет Хераклеја Линкестис во Битола во иднина ќе биде максимално лимитирана, а на земјоделск ...
ДИВОГРАДБИТЕ И КОРУМПИРАНАТА ВЛАСТ, А НЕ ГОСПОД СЕ ВИНОВНИ ЗА ПОЖАРОТ СО 88 ЖРТВИ ВО ГРЦИЈА

ДИВОГРАДБИТЕ И КОРУМПИРАНАТА ВЛАСТ, А НЕ ГОСПОД СЕ ВИНОВНИ ЗА ПОЖАРОТ СО 88 ЖРТВИ ВО ГРЦИЈА

Премиерот Алексис Ципрас изјави дека тој и неговата влада ја презема политичката одговорност за пожарот во Атика што уби 88 луѓе, вети дека владата ќе ...
ЛАТАС НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН ШТО ГРАДЕЛ КУЌА БЕЗ ГРАДЕЖНА ДОЗВОЛА

ЛАТАС НЕ СЕ ЧУВСТВУВА ВИНОВЕН ШТО ГРАДЕЛ КУЌА БЕЗ ГРАДЕЖНА ДОЗВОЛА

Новинарот и бизнисмен Драган Павловиќ - Латас и неговите браќа Звездан и Срѓан денеска седнаа на обвинителна клупа во Основниот суд Скопје 1 да одгова ...
СОБРАНИЕТО ДА ИМ НАЛОЖИ НА ИНСТИТУЦИИТЕ ИТНО ДА СТАВАТ МОРАТОРИУМ НА СИТЕ ГРАДБИ И ДИВОГРАДБИ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, БАРААТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

СОБРАНИЕТО ДА ИМ НАЛОЖИ НА ИНСТИТУЦИИТЕ ИТНО ДА СТАВАТ МОРАТОРИУМ НА СИТЕ ГРАДБИ И ДИВОГРАДБИ НА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, БАРААТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

Мораториум за сите крајбрежни и урбани промени и справување со дивите градби на Охридското Езеро, побара еколошкото здружение на граѓани Фронт 21/42. ...
ОД НОВА ГОДИНА СЕ ЗАПИРА СО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА ДИВОГРАДБИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

ОД НОВА ГОДИНА СЕ ЗАПИРА СО ЛЕГАЛИЗАЦИЈАТА НА ДИВОГРАДБИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ

Законот за легализација на дивоградби, донесен во 2011 година, ќе важи само до крајот на оваа година, најави министерот за транспорт и врски Горан Суг ...
КОЊОТ Е ЗДРАВ

КОЊОТ Е ЗДРАВ

1 Не е дека не знаевме оти Никола Груевски и Али Ахмети за да се одржат на власт се договарале за секакви гадости. Меѓу другото, и да го прекинат попи ...
ОПШТИНА БИТОЛА ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ПРЕДМЕТИ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ

ОПШТИНА БИТОЛА ПРАВИ РЕВИЗИЈА НА ПРЕДМЕТИ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја обвини новата општинска власт во Битола дека го закочила процесот на легализација, а од Општината одговорија дека тој е во ...
ДИВОГРАДБИ СРЕДЕ РЕКА ЈА ЗАПРЕА РЕГУЛАЦИЈАТА НА ЛИПКОВКА ВО КУМАНОВО, КОЈА СЕ ПРАВИ ЗА ЗАШТИТА ОД ПОПЛАВИ

ДИВОГРАДБИ СРЕДЕ РЕКА ЈА ЗАПРЕА РЕГУЛАЦИЈАТА НА ЛИПКОВКА ВО КУМАНОВО, КОЈА СЕ ПРАВИ ЗА ЗАШТИТА ОД ПОПЛАВИ

Повеќе од еден месец запрени се градежните работи за регулација на реката Липковка во кумановската населба Средорек, поради дивоградбите, тесното кори ...
СЛИКАМ И ГИ БРОЈАМ ДИВОГРАДБИТЕ, ВЕЛИ САШО ПАНОВ, „ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ НА ПОПОВА ШАПКА

СЛИКАМ И ГИ БРОЈАМ ДИВОГРАДБИТЕ, ВЕЛИ САШО ПАНОВ, „ГРАДОНАЧАЛНИКОТ“ НА ПОПОВА ШАПКА

Го викаат „градоначалник“ на Попова Шапка, и не случајно бидејќи е еден од ретките жители на кој тука постојано престојува во текот на целата година. ...
1 9 10 11 12 110 / 112 НАПИСИ