Таг: договор

1 2 3 11 10 / 107 НАПИСИ
ЌЕ БИДЕ НЕДОМАЌИНСКИ И ДУШМАНСКИ ДА ГО РАСКИНАМ ДОГОВОРОТ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ ЗА АВТОПАТИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОСКИ

ЌЕ БИДЕ НЕДОМАЌИНСКИ И ДУШМАНСКИ ДА ГО РАСКИНАМ ДОГОВОРОТ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ ЗА АВТОПАТИТЕ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ НИКОЛОСКИ

Владата на ВМРО-ДПМНЕ нема да го раскине договорот со фирмата „Бехтел и Енка“ за изградба на четирите автопати вреден 1,3 милијарди евра, кој додека б ...
НА МАТИЧАРОТ ВО НОВАЦИ МУ ИСТЕЧЕ ДОГОВОРОТ ЗА РАБОТА, ЖИТЕЛИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ИЗВАДАТ НИ КРШТЕНИЦА, НИ СМРТОВНИЦА

НА МАТИЧАРОТ ВО НОВАЦИ МУ ИСТЕЧЕ ДОГОВОРОТ ЗА РАБОТА, ЖИТЕЛИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ИЗВАДАТ НИ КРШТЕНИЦА, НИ СМРТОВНИЦА

Македонскиот иселеник во Шведска Димче Трајковски е мртов повеќе од две години, но во Македонија уште се води како жив. Неговите роднини подолго време ...
НЕМА ОДНОВО ПРЕГОВАРАЊЕ НИ ЗА ПРЕСПА, НИ СО БУГАРИЈА ЗА НАПРЕДОК КОН ЕУ, РЕЧЕ АГЕЛЕР

НЕМА ОДНОВО ПРЕГОВАРАЊЕ НИ ЗА ПРЕСПА, НИ СО БУГАРИЈА ЗА НАПРЕДОК КОН ЕУ, РЕЧЕ АГЕЛЕР

„Тие Договори се направени. Нема одново преговарање на Преспа, нема одново преговарање за напредок кон ЕУ. Тоа е многу јасно“, рече американската амба ...
САД И УКРАИНА ПОТПИШАА ДЕСЕТГОДИШЕН БЕЗБЕДНОСЕН ДОГОВОР

САД И УКРАИНА ПОТПИШАА ДЕСЕТГОДИШЕН БЕЗБЕДНОСЕН ДОГОВОР

Џо Бајден и Володимир Зеленски потпишаа десетгодишен билатерален безбедносен договор за време на самитот на Г7 во Италија, за кој беше кажано дека е п ...
МБАПЕ ПОТПИША ДОГОВОР СО РЕАЛ МАДРИД

МБАПЕ ПОТПИША ДОГОВОР СО РЕАЛ МАДРИД

Килијан Мбапе потпиша договор да игра за Реал Мадрид на слободен трансфер кога неговиот договор со Пари Сен Жермен (ПСЖ) ќе истече на 30 јуни. Фран ...
САЛФЕТКАТА СО ДОГОВОРОТ НА МЕСИ ПРОДАДЕНА ЗА РЕЧИСИ МИЛИОН ДОЛАРИ, БАРСЕЛОНА СЕ ОБВРЗАЛА ДА ГО АНГАЖИРА КОГА ИМАЛ 13 ГОДИНИ

САЛФЕТКАТА СО ДОГОВОРОТ НА МЕСИ ПРОДАДЕНА ЗА РЕЧИСИ МИЛИОН ДОЛАРИ, БАРСЕЛОНА СЕ ОБВРЗАЛА ДА ГО АНГАЖИРА КОГА ИМАЛ 13 ГОДИНИ

Салфетката со која Барселона се обврзала да го ангажира 13-годишниот Лионел Меси е продадена на аукција за 762,400 фунти, што е 969.000 долари. Почетн ...
ЛАНИ ЗА ПОЛА ГОДИНА МАКЕДОНИЈА ИЗВЕЗЕ ВО УКРАИНА ЗЕЛЕНЧУК И ОВОШЈЕ ВО ВРЕДНОСТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА

ЛАНИ ЗА ПОЛА ГОДИНА МАКЕДОНИЈА ИЗВЕЗЕ ВО УКРАИНА ЗЕЛЕНЧУК И ОВОШЈЕ ВО ВРЕДНОСТ ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА

За половина година во 2023, македонското овошје и зеленчук се пласирани на пазарот во Украина во вредност од 10 милиони евра. Ова е одговорот од Минис ...
ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДНЕСУВА ИСТО КАКО СЕСТРИНСКАТА ПАРТИЈА НОВА ДЕМОКРАТИЈА ВО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ЕКСМИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА СЕ ОДНЕСУВА ИСТО КАКО СЕСТРИНСКАТА ПАРТИЈА НОВА ДЕМОКРАТИЈА ВО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ЕКСМИНИСТЕРОТ ДИМИТРОВ

Владата на ВМРО-ДПМНЕ за Преспанскиот договор треба да се однесува како сестринската владејачка партија Нова Демократија во Грција - договорот мора да ...
ЈСП „СКОПЈЕ“ СКЛУЧИ ДОГОВОР ОД 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА НАПЛАТА НА БИЛЕТИ И АВТОМАТСКА ЛОКАЦИЈА НА АВТОБУСИТЕ

ЈСП „СКОПЈЕ“ СКЛУЧИ ДОГОВОР ОД 2,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ЕЛЕКТРОНСКА НАПЛАТА НА БИЛЕТИ И АВТОМАТСКА ЛОКАЦИЈА НА АВТОБУСИТЕ

ЈСП „Скопје“ склучи нов договор за надградба на системот за автоматска локација на автобусите и за евиденција на патници во реално време, Договорот во ...
СТРУШКИТЕ ГРАДИНКИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ НЕГУВАТЕЛКИ И ВОСПИТУВАЧКИ, ВРАБОТЕНИТЕ СО ДОГОВОР НА ДЕЛО НЕМА ДА РАБОТАТ ЗА 10.000 ДЕНАРИ

СТРУШКИТЕ ГРАДИНКИ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ НЕГУВАТЕЛКИ И ВОСПИТУВАЧКИ, ВРАБОТЕНИТЕ СО ДОГОВОР НА ДЕЛО НЕМА ДА РАБОТАТ ЗА 10.000 ДЕНАРИ

Дваесеттина воспитувачки и негувателки од двете струшки градинки кои со години се ангажирани со договор на дело, од следниот месец нема да одат на раб ...
1 2 3 11 10 / 107 НАПИСИ