Таг: договор

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
СЕ РАДУВАМ ШТО ОГРОМНО МНОЗИНСТВО ОД ОНИЕ ШТО ГО ИСКОРИСТИЈА СВОЕТО ДЕМОКРАТСКО ПРАВО ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР МАС

СЕ РАДУВАМ ШТО ОГРОМНО МНОЗИНСТВО ОД ОНИЕ ШТО ГО ИСКОРИСТИЈА СВОЕТО ДЕМОКРАТСКО ПРАВО ГЛАСАА ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, ВЕЛИ ГЕРМАНСКИОТ МИНИСТЕР МАС

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас го поздрави факот што на референдумот за името огромното мнозинство од оние што гласале го поддржа ...
ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ТРЕБА ДА ГО ПРИФАТИМЕ КАКО ЕДИНСТВЕНО РЕАЛНО РЕШЕНИЕ, ВЕЛИ ТУПУРКОВСКИ

ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ТРЕБА ДА ГО ПРИФАТИМЕ КАКО ЕДИНСТВЕНО РЕАЛНО РЕШЕНИЕ, ВЕЛИ ТУПУРКОВСКИ

Договорот за името треба да го прифатиме како единствено реално решение, изјави за агенцијата МИА професорот по меѓународно право, основач и претседат ...
ЈАС СУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, ВЕРУВАМ ДЕКА Е ДОБАР И СМЕТАМ НА ВАС, ВЕЛИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН ВО ВИДЕОПОРАКА ДО МАКЕДОНИЈА

ЈАС СУМ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, ВЕРУВАМ ДЕКА Е ДОБАР И СМЕТАМ НА ВАС, ВЕЛИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МАКРОН ВО ВИДЕОПОРАКА ДО МАКЕДОНИЈА

Францускиот претседател Емануел Макрон во видеопорака, која утрово ја објави амбасадата на Република Франција во Македонија, кажа дека смета дека дого ...
БРИТАНСКОТО СТОПАНСТВО ЌЕ БИДЕ ПОГОДЕНО АКО НЕМА ДОГОВОР ЗА БРЕГЗИТ, ВЕЛИ ММФ

БРИТАНСКОТО СТОПАНСТВО ЌЕ БИДЕ ПОГОДЕНО АКО НЕМА ДОГОВОР ЗА БРЕГЗИТ, ВЕЛИ ММФ

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) предупреди дека ако нема договор за брегзит околу условите на Светската трговска организација, тоа може да повлече ...
САМО ЕДНА ФИРМА СЕ ПРИЈАВИЛА НА ТЕНДЕРОТ ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КРВНИ АНАЛИЗИ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО НЕ КАЖУВА КОЈА Е И ДОПРВА ЌЕ ЈА РАЗГЛЕДУВА ПОНУДАТА

САМО ЕДНА ФИРМА СЕ ПРИЈАВИЛА НА ТЕНДЕРОТ ОД 35 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА КРВНИ АНАЛИЗИ, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО НЕ КАЖУВА КОЈА Е И ДОПРВА ЌЕ ЈА РАЗГЛЕДУВА ПОНУДАТА

Само една фирма се јавила на тендерот за набавка на тестови и реагенси за крвни анализи, што го распиша Министерството за здравство како дел од проект ...
ЕВРОПСКАТА УНИЈА ДОГОВОРИ ОТВОРАЊЕ НА ЦЕНТРИ ЗА МИГРАНТИ, ЌЕ БИДАТ НА ДОБРОВОЛНА БАЗА

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ДОГОВОРИ ОТВОРАЊЕ НА ЦЕНТРИ ЗА МИГРАНТИ, ЌЕ БИДАТ НА ДОБРОВОЛНА БАЗА

Затворени центри за мигранти ќе бидат поставени во земјите од Европската Унија, договорија европските лидери по маратонските преговори во Брисел. Т ...
ПО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ТРЕБА УШТЕ МНОГУ РАБОТА ЗА ДА СЕ ОСТВАРИ

ПО ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ТРЕБА УШТЕ МНОГУ РАБОТА ЗА ДА СЕ ОСТВАРИ

Македонската и грчката влада предводени од премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас, денеска во грчкиот дел на Преспа, во селото Псарадес (Нивици) го по ...
ИЗБРАВМЕ РЕШЕНИЕ ШТО НЀ ОБЕДИНУВА, СЕГА И ЗАСЕКОГАШ ДА ОСТАНЕ ТАКА, ИМ РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОТИВНИЦИТЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ИЗБРАВМЕ РЕШЕНИЕ ШТО НЀ ОБЕДИНУВА, СЕГА И ЗАСЕКОГАШ ДА ОСТАНЕ ТАКА, ИМ РЕЧЕ ЗАЕВ НА ПРОТИВНИЦИТЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

По говорот на домаќинот, премиерот на Грција Алексис Ципрас, македонскиот премиер Зоран Заев, непосредно пред потпишување на договорот со Грција во Пс ...
ДОГОВОРОТ НИ ДОНЕСЕ ПРИЈАТЕЛ ЗА КОЈ НИ ВЕЛЕА ДЕКА НИ Е НЕПРИЈАТЕЛ, РЕЧЕ ЗАЕВ ПРЕД ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ДОГОВОРОТ НИ ДОНЕСЕ ПРИЈАТЕЛ ЗА КОЈ НИ ВЕЛЕА ДЕКА НИ Е НЕПРИЈАТЕЛ, РЕЧЕ ЗАЕВ ПРЕД ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Премиерот Зоран Заев, пред потпишувањето на договорот со Грција во Псарадес (Нивици) на грчката страна во Преспа, рече дека овој договор на нашата зем ...
ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ТРГНАА КОН ГРЧКАТА СТРАНА НА ПРЕСПА ЗА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ТРГНАА КОН ГРЧКАТА СТРАНА НА ПРЕСПА ЗА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Делегацијата на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Зоран Заев со глисер се упати кон грчкиот дел во Преспа, каде утрово на свечен ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ