Таг: ДОЈАВА

ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО 33 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, СИТЕ ДОБИЛЕ МЕЈЛОВИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО 33 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, СИТЕ ДОБИЛЕ МЕЈЛОВИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

Во 33 основни училишта, денеска околу 12.30 часот се прекина наставата поради закани со бомби, а подоцна такви закани стасале и во неколку средни учиш ...
ЛАЖНА ДОЈАВА ЗА БОМБА И ВО ОХРИД, УЧЕНИЦИТЕ ОД СРЕДНОТО СТРУЧНО УЧИЛИШТЕ ЕВАКУИРАНИ, ПА ВРАТЕНИ НА НАСТАВА

ЛАЖНА ДОЈАВА ЗА БОМБА И ВО ОХРИД, УЧЕНИЦИТЕ ОД СРЕДНОТО СТРУЧНО УЧИЛИШТЕ ЕВАКУИРАНИ, ПА ВРАТЕНИ НА НАСТАВА

Лажна дојава за бомба утрово пристигна на електронската пошта на средното стручно училиште, ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ во Охрид. Менаџментот веднаш при ...
СЕРИЈА ДОЈАВИ ЗА БОМБИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ И ВО НИЗА ИНСТИТУЦИИ И ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА

СЕРИЈА ДОЈАВИ ЗА БОМБИ НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ И ВО НИЗА ИНСТИТУЦИИ И ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ И БИТОЛА

Серија дојави за бомби и денеска добија низа институции и јавни објекти. Утрово поради дојава за бомба беше затворен Меѓународниот аеродром Скопје, ко ...
ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО 15 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО 15 ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ

Денеска околу 08.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на електронските адреси на 15 училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивн ...
ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР „ИСТ ГЕЈТ“ ВО СКОПЈЕ

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР „ИСТ ГЕЈТ“ ВО СКОПЈЕ

Дојава за бомба утрово стигнала во трговскиот центар „Ист гејт“ во Скопје. Сите вработени се евакуирани од дуќаните и чекаат пред трговскиот центар за ...
ПОВТОРНО ЗАКАНИ ЗА БОМБИ, ЕВАКУИРАНИ ШЕСТ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ

ПОВТОРНО ЗАКАНИ ЗА БОМБИ, ЕВАКУИРАНИ ШЕСТ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ

Денеска повторно се испратени закани за бомби поставени во шест училишта во Скопје. Учениците и персоналот се евакуирани, а полицијата врши проверки. ...
ТРЕТ ДЕН ПО РЕД ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО ГИМНАЗИЈАТА „НИКОЛА КАРЕВ“

ТРЕТ ДЕН ПО РЕД ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО ГИМНАЗИЈАТА „НИКОЛА КАРЕВ“

Трет ден по ред дојава за бомба е стигната во скопската гимназија „Никола Карев“. Како што соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР), пријавено ...
ЛАЖНИ СЕ ДОЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО ДЕВЕТТЕ СРЕДНИ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ МВР

ЛАЖНИ СЕ ДОЈАВИТЕ ЗА БОМБИ ВО ДЕВЕТТЕ СРЕДНИ ШКОЛИ ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ МВР

Лажни се пријавите кои и денеска стигнаа за поставени бомби во девет средни училишта во Скопје, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Од та ...
8 / 8 НАПИСИ