Таг: донација

1 15 16 17 18 19 22 170 / 218 НАПИСИ
ДЕТСКА КЛИНИКА ДОБИ ЦЕНТРАЛНА МОНИТОРИНГ СТАНИЦА ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА, ДЕЛ ОД ДОНАЦИЈАТА ОД 70.000 ЕВРА ОД ПРОЕКТОТ ХОПЕ

ДЕТСКА КЛИНИКА ДОБИ ЦЕНТРАЛНА МОНИТОРИНГ СТАНИЦА ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА, ДЕЛ ОД ДОНАЦИЈАТА ОД 70.000 ЕВРА ОД ПРОЕКТОТ ХОПЕ

Клиниката за детски болести доби централен мониторинг за виталните кардиолошки и белодробни параметри кај бебињата и децата што се сместени на одделот ...
СО ДОНАЦИЈА ОД САД ГАСТРОЕНТЕРОХЕПАТОЛОГИЈА И ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ДОБИЈА НОВА ТЕРАПИЈА ЗА ЦЕЛОСНО ЛЕКУВАЊЕ НА ХЕПАТИТ Ц

СО ДОНАЦИЈА ОД САД ГАСТРОЕНТЕРОХЕПАТОЛОГИЈА И ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ДОБИЈА НОВА ТЕРАПИЈА ЗА ЦЕЛОСНО ЛЕКУВАЊЕ НА ХЕПАТИТ Ц

Клиниката за инфективни болести и Клиниката за гастроенетерохепатологија добија нова модерна терапија со која може да се излекува хепатит Ц. Лековите ...
СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 54.000 ЕВРА РЕНОВИРАНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО КУМАНОВО

СО ЈАПОНСКА ДОНАЦИЈА ОД 54.000 ЕВРА РЕНОВИРАНО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО КУМАНОВО

Јапонската влада обезбеди 54.000 евра за реновирање на дисперзираниот објект на основното училиште „Браќа Миладиновци“ во Куманово. Преку проектот е и ...
НА АУКЦИЈАТА ЗА НАБАВКА НА 12 ВОЗИЛА ЗА БРЗА ПОМОШ ЗАШТЕДИВМЕ 200 ИЛЈАДИ ЕВРА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

НА АУКЦИЈАТА ЗА НАБАВКА НА 12 ВОЗИЛА ЗА БРЗА ПОМОШ ЗАШТЕДИВМЕ 200 ИЛЈАДИ ЕВРА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

На електронската аукција за набавка на нови возила за Итна медицинска помош што се оддржа вчера Министерството за здравство заштедило 12,24 милиони де ...
МАКЕДОНСКИТЕ УМЕТНИЦИ ДОНИРАА 70 ДЕЛА ЗА АТИНА ПО ПОЖАРОТ, ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ГО ПЛАТИ ИСПРАЌАЊЕТО

МАКЕДОНСКИТЕ УМЕТНИЦИ ДОНИРАА 70 ДЕЛА ЗА АТИНА ПО ПОЖАРОТ, ГРАДОТ СКОПЈЕ ЌЕ ГО ПЛАТИ ИСПРАЌАЊЕТО

Македонските уметници донираа околу 70 свои уметнички дела, кои во знак на солидарност ќе бидат испратени во Атина, по пожарот на 24 јули во Атика во ...
РАСИПАНИОТ МАМОГРАФ НА ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ЦЕЛА ГОДИНА ГО ЧЕКА РЕЗЕРВНИОТ ДЕЛ

РАСИПАНИОТ МАМОГРАФ НА ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ЦЕЛА ГОДИНА ГО ЧЕКА РЕЗЕРВНИОТ ДЕЛ

Повеќе од една година мамографот во штипската Клиничка болница е расипан и не работи. Компјутерскиот мамограф од јапонско производство беше во функциј ...
ЕКО ДРВОТО ВО ТЕТОВО, ДОНАЦИЈА ОД ГЕРМАНИЈА ВРЕДНА 25.000 ЕВРА, СЕ ИСУШИ ОТИ ПРЕГОРЕ ВОДНАТА ПУМПА

ЕКО ДРВОТО ВО ТЕТОВО, ДОНАЦИЈА ОД ГЕРМАНИЈА ВРЕДНА 25.000 ЕВРА, СЕ ИСУШИ ОТИ ПРЕГОРЕ ВОДНАТА ПУМПА

Eко дрвото, кое лани во март беше поставено во центарот на Тетово, целосно се исуши поради технички дефект на водната пумпа. Еко дрвото вредно 25.000 ...
ПРАВИМЕ СЀ ЗА ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА БУГАРИЈА ЗАХАРИЕВА

ПРАВИМЕ СЀ ЗА ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА БУГАРИЈА ЗАХАРИЕВА

Министерката за надворешни на Бугарија Екатерина Захариева смета дека договорт што Македонија и Грција ќе го потпишат в недела нема да се одрази на до ...
ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ШТИП ВРЕДНИ 42.000 ЕВРА

ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ШТИП ВРЕДНИ 42.000 ЕВРА

Клиничкиот центар во Штип доби две опремени амбулантни возила, како донација од Јапонија, во вредност од 42.000 евра. „Јапонскиот народ е среќен шт ...
ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР ДОБИ НОВА ОПРЕМА, ДОНАЦИЈА ОД ПРОЕКТОТ „ПЕРИМАК“

ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР ДОБИ НОВА ОПРЕМА, ДОНАЦИЈА ОД ПРОЕКТОТ „ПЕРИМАК“

Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во скопски Чаир доби нова опрема, која е донација од проектот ХОПЕ во рамки на проект ...
1 15 16 17 18 19 22 170 / 218 НАПИСИ