Таг: донација

1 14 15 16 17 18 21 160 / 201 НАПИСИ
ПРАВИМЕ СЀ ЗА ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА БУГАРИЈА ЗАХАРИЕВА

ПРАВИМЕ СЀ ЗА ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА БУГАРИЈА ЗАХАРИЕВА

Министерката за надворешни на Бугарија Екатерина Захариева смета дека договорт што Македонија и Грција ќе го потпишат в недела нема да се одрази на до ...
ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ШТИП ВРЕДНИ 42.000 ЕВРА

ЈАПОНИЈА ДОНИРАШЕ АМБУЛАНТНИ ВОЗИЛА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ШТИП ВРЕДНИ 42.000 ЕВРА

Клиничкиот центар во Штип доби две опремени амбулантни возила, како донација од Јапонија, во вредност од 42.000 евра. „Јапонскиот народ е среќен шт ...
ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР ДОБИ НОВА ОПРЕМА, ДОНАЦИЈА ОД ПРОЕКТОТ „ПЕРИМАК“

ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР ДОБИ НОВА ОПРЕМА, ДОНАЦИЈА ОД ПРОЕКТОТ „ПЕРИМАК“

Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во скопски Чаир доби нова опрема, која е донација од проектот ХОПЕ во рамки на проект ...
ЕКО ДРВОТО ВРЕДНО 25.000 ЕВРА ВО ТЕТОВО НЕ Е ИСУШЕНО ТУКУ ПОЖОЛТЕЛО ОД ЗИМАТА

ЕКО ДРВОТО ВРЕДНО 25.000 ЕВРА ВО ТЕТОВО НЕ Е ИСУШЕНО ТУКУ ПОЖОЛТЕЛО ОД ЗИМАТА

Пожолтените листови и гранчиња на еко дрвото поставено на градскиот плоштад во Тетово ги вознемири  тетовци дека се исушил овој подарок од германската ...
ФИЛХАРМОНИЈАТА ДОБИ НОВО ПИЈАНО „СТЕНВЕЈ“ ОД 160 ИЛЈАДИ ЕВРА, ДОНАЦИЈА ОД „ШТРАБАГ“

ФИЛХАРМОНИЈАТА ДОБИ НОВО ПИЈАНО „СТЕНВЕЈ“ ОД 160 ИЛЈАДИ ЕВРА, ДОНАЦИЈА ОД „ШТРАБАГ“

По дваесет и шест години, Македонската филхармонија доби ново пијано од престижната марка „стенвеј“, вредно околу 160 илјади евра. Пијаното е донација ...
МВР СО ЧЕШКИ ПАРИ КУПИ КОЛИ ОД ДОНАТОР НА СДСМ ОД КУМАНОВО

МВР СО ЧЕШКИ ПАРИ КУПИ КОЛИ ОД ДОНАТОР НА СДСМ ОД КУМАНОВО

Со чешка донација од милион евра, Министерството за внатрешни работи лани без тендер купило 45 автомобили „шкода“ од фирма донатор на СДСМ, објави БИР ...
ПАРИ ОД МВР ЗАВРШУВАЛЕ ВО ФИРМИ И ВО ЏЕБОВИ НА ПОЕДИНЦИ, КАЖА СПАСОВСКИ ЗА ИСТРАГАТА ЗА ПРОНЕВЕРЕНИ 30 МИЛИОНИ ЕВРА

ПАРИ ОД МВР ЗАВРШУВАЛЕ ВО ФИРМИ И ВО ЏЕБОВИ НА ПОЕДИНЦИ, КАЖА СПАСОВСКИ ЗА ИСТРАГАТА ЗА ПРОНЕВЕРЕНИ 30 МИЛИОНИ ЕВРА

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски потврди неговото министерство и обвинителството водат истрага за проневерени 30 милиони евра од МВР во ...
ГЕРМАНИЈА ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ПОДДРЖУВА МАЛИ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНИТЕ, КАЖА АМБАСАДОРОТ ТОМАС ГЕРБЕРИХ ВО ПРИЛЕП

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ПОДДРЖУВА МАЛИ ПРОЕКТИ ВО ОПШТИНИТЕ, КАЖА АМБАСАДОРОТ ТОМАС ГЕРБЕРИХ ВО ПРИЛЕП

Амбасадорот на Германија во Македонија, Томас Герберих, за првпат го посети Прилеп, откако пред пет месеци стапи на новата должност. Тој беше пречекан ...
БИТОЛСКИТЕ ЗАТВОРЕНИЦИ ДОБИЈА 80 НОВИ КНИГИ ЗА ЧИТАЊЕ

БИТОЛСКИТЕ ЗАТВОРЕНИЦИ ДОБИЈА 80 НОВИ КНИГИ ЗА ЧИТАЊЕ

Околу осумдесет книги донираше Народната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ за битолскиот затвор „Црн мост“ за затворениците да имаат ...
СЕ РАСПАЃА МОСТОТ НА ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ ВО ОХРИД

СЕ РАСПАЃА МОСТОТ НА ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ ВО ОХРИД

Мостот на желбите, кој што го поврзува Канео со делот кај црквата „Света Софија“ во Охрид, се распаѓа. Од дрвената конструкција испаднати се талпи на ...
1 14 15 16 17 18 21 160 / 201 НАПИСИ