Таг: донација

1 16 17 18 19 20 21 180 / 202 НАПИСИ
САД НА АРМ Ѝ ДОНИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА СИМУЛАЦИИ ОД 1,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

САД НА АРМ Ѝ ДОНИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА СИМУЛАЦИИ ОД 1,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Во Командата за обука на АРМ, во велешката касарна „Алексо Демниевски Бауман“, беше предаден на користење Центар за симулации. Во него, САД вложија 1, ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ПОДАРОК ОД ШВЕДСКА ВО КРЕВЕТИ И ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ПОДАРОК ОД ШВЕДСКА ВО КРЕВЕТИ И ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА

Клиничката болница во Штип доби донација од 200.000 евра од шведската хуманитарна организација „ Хант ет хант “. Донацијата се состои од болнички крев ...
КОНТАМИНИРАНИ ИНКУБАТОРИ

КОНТАМИНИРАНИ ИНКУБАТОРИ

1 Мора да е нешто многу гнило во државата штом во само една вечер засилени контроли на полицијата, само во Скопје биле затворени 13 кафеани и ноќни кл ...
ПИВАРА СКОПЈЕ ГО ОПРЕМИ ОДДЕЛОТ ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА НА ДРЖАВНАТА ГИНЕКОЛОШКА КЛИНИКА

ПИВАРА СКОПЈЕ ГО ОПРЕМИ ОДДЕЛОТ ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА НА ДРЖАВНАТА ГИНЕКОЛОШКА КЛИНИКА

Пивара Скопје целосно го опреми одделот за интензивна нега на Гинеколошката клиника во Скопје, објави денеска компанијата за време на посетата на прем ...
БИЛ ГЕЈТС ДОНИРАШЕ 50 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ АЛЦХАЈМЕР

БИЛ ГЕЈТС ДОНИРАШЕ 50 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ АЛЦХАЈМЕР

Бил Гејтс објави дека донира 50 милиони долари за борба против Алцхајмерова болест. Американскиот милијардер изјави дека оваа донација на Фондот за ...
ШТИП МУ ДОДЕЛИ ПРИЗНАНИЕ „8 НОЕМВРИ“ НА ДОНАТОРОТ НА 800.000 ЕВРА ЗА КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА

ШТИП МУ ДОДЕЛИ ПРИЗНАНИЕ „8 НОЕМВРИ“ НА ДОНАТОРОТ НА 800.000 ЕВРА ЗА КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА

Општина Штип го награди Александар Арсовски, кој изминатите две години заедно со неговите пријатели од Шведска, обезбеди хуманитарна помош во вредност ...
СОСТОЈБАТА ШТО ЈА НАСЛЕДИВМЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА Е НУЛА, РЕЧЕ ДИРЕКТОРОТ ЗОРАН ЛАЗАРОВ

СОСТОЈБАТА ШТО ЈА НАСЛЕДИВМЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА Е НУЛА, РЕЧЕ ДИРЕКТОРОТ ЗОРАН ЛАЗАРОВ

Новиот директор на битолската Клиничка болница Зоран Лазаров ја оцени состојбата во која ја затекнал установата со нула, одговарајќи на новинарско пра ...
ФАЛАТ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ НА ДЕТСКА КЛИНИКА

ФАЛАТ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ НА ДЕТСКА КЛИНИКА

Нема доволно медицински сестри на Клиниката за детски болести за да може интензивната нега до функционира со полн капацитет. Реновирањето и проширувањ ...
СУПЕР ВЕСТИ

СУПЕР ВЕСТИ

1 Супер вест за Македонците стаса неделава од Европската унија. Бугарија, која од 1 јануари ќе биде претседавач со Унијата, најави дека ќе се потруди ...
САД ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ЗА СПРЕЧУВАЊЕ ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ ВО ВРЕДНОСТ ОД 60.000 ДОЛАРИ

САД ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ЗА СПРЕЧУВАЊЕ ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ ВО ВРЕДНОСТ ОД 60.000 ДОЛАРИ

Амбасадата на САД денес донираше опрема на граничната полиција во вредност од 60.000 долари. Граничната полиција покрај опрема за откривање на нелегал ...
1 16 17 18 19 20 21 180 / 202 НАПИСИ