Таг: донација

1 6 7 8 9 10 11 80 / 109 НАПИСИ
АГЕНЦИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ОДОБРИ КОРИСТЕЊЕ НА УВЕЗЕНИОТ ИНСУЛИН, ИСПИТУВАЊАТА ПОКАЖАЛЕ ДЕКА Е КВАЛИТЕТЕН И БЕЗБЕДЕН

АГЕНЦИЈАТА ЗА ЛЕКОВИ ОДОБРИ КОРИСТЕЊЕ НА УВЕЗЕНИОТ ИНСУЛИН, ИСПИТУВАЊАТА ПОКАЖАЛЕ ДЕКА Е КВАЛИТЕТЕН И БЕЗБЕДЕН

Агенцијата за лекови и медицински помагала (МАЛМЕД) соопшти дека денес донела решение да дозволи дистрибуција на инсулин во инсулинските аптеки во зем ...
НЕМА ИНСУЛИНСКА КРИЗА ОТИ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ДОНИРАЛ ИНСУЛИН

НЕМА ИНСУЛИНСКА КРИЗА ОТИ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ДОНИРАЛ ИНСУЛИН

Во Македонија нема инсулинска криза, тврди Министерството за здравство, откако болните од дијабетес од Велес упатија писмо до премиерот Зоран Заев, од ...
ЕЛЕМ КАКО ЗАГАДУВАЧ ДОНИРА ПРОЧИСТУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ ВО ДЕТСКИ ГРАДИНКИ И БОЛНИЦИ

ЕЛЕМ КАКО ЗАГАДУВАЧ ДОНИРА ПРОЧИСТУВАЧИ НА ВОЗДУХОТ ВО ДЕТСКИ ГРАДИНКИ И БОЛНИЦИ

АД Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) донира прочистувачи на воздух во детски градинки, училишта и болници во Битола, Тетово, Кичево, Новаци и во три општ ...
ДЕЛЕГАТИТЕ НА ВМРОВСКИОТ КОНГРЕС СОБРАЛЕ 1.300 ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА УАПСЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ

ДЕЛЕГАТИТЕ НА ВМРОВСКИОТ КОНГРЕС СОБРАЛЕ 1.300 ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА УАПСЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ

Делегатите на вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово собрале 1.300 денари во кутијата за помош на, како што ги нарекуваат, „неправедно притворе ...
ЗАВОДОТ ЗА СЛУХ И ГОВОР ЗА ДЕЦА ВО БИТОЛА ДОБИ СЕНЗОРНА СОБА, ДОНАЦИЈА ОД ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА

ЗАВОДОТ ЗА СЛУХ И ГОВОР ЗА ДЕЦА ВО БИТОЛА ДОБИ СЕНЗОРНА СОБА, ДОНАЦИЈА ОД ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДА

Германската амбасада донираше 6.000 евра за сензорна соба во Заводот за рехабилитација на деца со оштетен слух и говор „Кочо Рацин“ во Битола. Собата ...
ЕУРОЛИНК ДОНИРАШЕ ТАБЛЕТ КОМПЈУТЕРИ ЗА ДЕЦАТА СО ОШТЕТЕН СЛУХ, ГОВОР И ГЛАС ВО БИТОЛА

ЕУРОЛИНК ДОНИРАШЕ ТАБЛЕТ КОМПЈУТЕРИ ЗА ДЕЦАТА СО ОШТЕТЕН СЛУХ, ГОВОР И ГЛАС ВО БИТОЛА

Еуролинк осигурување денеска во Битола донираше 76 таблет компјутери за децата од Заводот за децата со оштетен слух, говор и глас и други проблеми во ...
ЕУ ДОНИРАШЕ СПЕЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА НА ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ОТКРИВАЊЕ МИГРАНТИ И ШВЕРЦЕРИ

ЕУ ДОНИРАШЕ СПЕЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА НА ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ОТКРИВАЊЕ МИГРАНТИ И ШВЕРЦЕРИ

Во функција за поефикасно справување со криумчарењето мигранти и бегалци на македонско грчката граница, но и детектирање на можна трговија со луѓе, ев ...
САД НА АРМ Ѝ ДОНИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА СИМУЛАЦИИ ОД 1,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

САД НА АРМ Ѝ ДОНИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА СИМУЛАЦИИ ОД 1,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Во Командата за обука на АРМ, во велешката касарна „Алексо Демниевски Бауман“, беше предаден на користење Центар за симулации. Во него, САД вложија 1, ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ПОДАРОК ОД ШВЕДСКА ВО КРЕВЕТИ И ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ПОДАРОК ОД ШВЕДСКА ВО КРЕВЕТИ И ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА

Клиничката болница во Штип доби донација од 200.000 евра од шведската хуманитарна организација „ Хант ет хант “. Донацијата се состои од болнички крев ...
КОНТАМИНИРАНИ ИНКУБАТОРИ

КОНТАМИНИРАНИ ИНКУБАТОРИ

1 Мора да е нешто многу гнило во државата штом во само една вечер засилени контроли на полицијата, само во Скопје биле затворени 13 кафеани и ноќни кл ...
1 6 7 8 9 10 11 80 / 109 НАПИСИ