Таг: донација

1 8 9 10 11 12 100 / 112 НАПИСИ
СЛОВАЧКА ДОНИРАШЕ 1.500 ЧИФТА ЧИЗМИ ЗА ПОЛИЦИЈАТА

СЛОВАЧКА ДОНИРАШЕ 1.500 ЧИФТА ЧИЗМИ ЗА ПОЛИЦИЈАТА

Полицајците задолжени за заштита на државната граница добија 1.500 чифта чизми, донација од Словачка. Амбасадорот на Словачка Мартин Безак денеска на ...
СЛЕПИТЕ ЛИЦА ОД БИТОЛА ЌЕ МОЖЕ ДА КОРИСТАТ КОМПЈУТЕРИ И ИНТЕРНЕТ

СЛЕПИТЕ ЛИЦА ОД БИТОЛА ЌЕ МОЖЕ ДА КОРИСТАТ КОМПЈУТЕРИ И ИНТЕРНЕТ

Компјутерска опрема со специјализиран софтвер кој ќе им овозможи на слепите лица користење на Интернет, денес беше донирана од институтот ГАУС и Хуман ...
ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ДОНИРАА МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ ДЕСНИЧАРСКИОТ ЕКСТРЕМИЗАМ

ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ДОНИРАА МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ ДЕСНИЧАРСКИОТ ЕКСТРЕМИЗАМ

Џорџ и Амал Клуни најавија партнерство со Јужниот правен центар за сиромаштија (СПЛЦ) за борба против „фанатизмот и омразата", по насилството во Шарло ...
СЕМЕЈСТВОТО МОМИРОВСКИ ОД АВСТРАЛИЈА ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ОД 23.000 ЕВРА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

СЕМЕЈСТВОТО МОМИРОВСКИ ОД АВСТРАЛИЈА ДОНИРАШЕ ОПРЕМА ОД 23.000 ЕВРА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

Донација во опрема во вредност од 23.000 евра доби Клиниката за детски болести од семејството Момировски, кое живее во Австралија. Опрема за дијагност ...
ТУРЦИЈА ЌЕ ДОНИРА ЧАРШАВИ, КЕБИЊА И ПЕРНИЦИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ БОЛНИЦИ НА БАРАЊЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ТУРЦИЈА ЌЕ ДОНИРА ЧАРШАВИ, КЕБИЊА И ПЕРНИЦИ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ БОЛНИЦИ НА БАРАЊЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Турската агенција за координација и соработка ТИКА ќе донира чаршави, кебиња и преници за македонските болници и клиники. Оваа вчера го најави министе ...
И КУМАНОВО ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ОД КОКА-КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

И КУМАНОВО ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ОД КОКА-КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

Во Куманово вчера беше отворена седмата „Кока-кола активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и компанијата Кока-Кола, со ...
СЕ ИСУШИ ЕКОБИЛБОРДОТ ВО ТЕТОВО, ПОДАРОК ОД ГЕРМАНИЈА ВРЕДЕН 25.000 ЕВРА

СЕ ИСУШИ ЕКОБИЛБОРДОТ ВО ТЕТОВО, ПОДАРОК ОД ГЕРМАНИЈА ВРЕДЕН 25.000 ЕВРА

За нешто повеќе од три месеци откако беше поставена, речиси е исушена еколошката инсталација наречена “Градско дрво“, односно еколошко дрво или екобил ...
БЕТОН НЕ САМО ШТО ГО ИЗГРАДИЛ ДВОРЕЦОТ НА ВМРО-ДПМНЕ, ТУКУ ИМ ДАЛ И НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

БЕТОН НЕ САМО ШТО ГО ИЗГРАДИЛ ДВОРЕЦОТ НА ВМРО-ДПМНЕ, ТУКУ ИМ ДАЛ И НАД ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

Според доказниот материјал во истрагата што ја отвори денеска Специјалното јавно обвинителство под називот „Талир“, уплаќањето средства од милионски д ...
БИБЛИОТЕКАТА СО 5.200 КНИГИ ЗА МОДЕРНАТА УМЕТНОСТ ИЗЛЕЗЕ ОД ДЕПОТО НА МСУ СО ПОМОШ НА „ЕУРОЛИНК“

БИБЛИОТЕКАТА СО 5.200 КНИГИ ЗА МОДЕРНАТА УМЕТНОСТ ИЗЛЕЗЕ ОД ДЕПОТО НА МСУ СО ПОМОШ НА „ЕУРОЛИНК“

Пет илјади и двесте книги и над 2.000 магазини од фондот на Музејот на современа уметност (МСУ), кои долго време беа во депото, сега се достапни на ум ...
БЕГ ДОНИРАШЕ ШТЕДЛИВА ОПРЕМА НА УЧИЛИШТЕТО ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ СО ОШТЕТЕН ВИД

БЕГ ДОНИРАШЕ ШТЕДЛИВА ОПРЕМА НА УЧИЛИШТЕТО ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ СО ОШТЕТЕН ВИД

Балкан енерџи (БЕГ) донираше модерни комбинирани бојлери и дополнителна техничка инсталација на Државното училиште за рехабилитација на деца и младинц ...
1 8 9 10 11 12 100 / 112 НАПИСИ