Таг: донација

1 9 10 11 12 13 14 110 / 134 НАПИСИ
ЕУРОЛИНК ДОНИРАШЕ ТАБЛЕТ КОМПЈУТЕРИ ЗА ДЕЦАТА СО ОШТЕТЕН СЛУХ, ГОВОР И ГЛАС ВО БИТОЛА

ЕУРОЛИНК ДОНИРАШЕ ТАБЛЕТ КОМПЈУТЕРИ ЗА ДЕЦАТА СО ОШТЕТЕН СЛУХ, ГОВОР И ГЛАС ВО БИТОЛА

Еуролинк осигурување денеска во Битола донираше 76 таблет компјутери за децата од Заводот за децата со оштетен слух, говор и глас и други проблеми во ...
ЕУ ДОНИРАШЕ СПЕЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА НА ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ОТКРИВАЊЕ МИГРАНТИ И ШВЕРЦЕРИ

ЕУ ДОНИРАШЕ СПЕЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА НА ГРАНИЧНАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ОТКРИВАЊЕ МИГРАНТИ И ШВЕРЦЕРИ

Во функција за поефикасно справување со криумчарењето мигранти и бегалци на македонско грчката граница, но и детектирање на можна трговија со луѓе, ев ...
САД НА АРМ Ѝ ДОНИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА СИМУЛАЦИИ ОД 1,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

САД НА АРМ Ѝ ДОНИРАШЕ ЦЕНТАР ЗА СИМУЛАЦИИ ОД 1,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Во Командата за обука на АРМ, во велешката касарна „Алексо Демниевски Бауман“, беше предаден на користење Центар за симулации. Во него, САД вложија 1, ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ПОДАРОК ОД ШВЕДСКА ВО КРЕВЕТИ И ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ДОБИ ПОДАРОК ОД ШВЕДСКА ВО КРЕВЕТИ И ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ВРЕДНИ 200.000 ЕВРА

Клиничката болница во Штип доби донација од 200.000 евра од шведската хуманитарна организација „ Хант ет хант “. Донацијата се состои од болнички крев ...
КОНТАМИНИРАНИ ИНКУБАТОРИ

КОНТАМИНИРАНИ ИНКУБАТОРИ

1 Мора да е нешто многу гнило во државата штом во само една вечер засилени контроли на полицијата, само во Скопје биле затворени 13 кафеани и ноќни кл ...
ПИВАРА СКОПЈЕ ГО ОПРЕМИ ОДДЕЛОТ ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА НА ДРЖАВНАТА ГИНЕКОЛОШКА КЛИНИКА

ПИВАРА СКОПЈЕ ГО ОПРЕМИ ОДДЕЛОТ ЗА ИНТЕНЗИВНА НЕГА НА ДРЖАВНАТА ГИНЕКОЛОШКА КЛИНИКА

Пивара Скопје целосно го опреми одделот за интензивна нега на Гинеколошката клиника во Скопје, објави денеска компанијата за време на посетата на прем ...
БИЛ ГЕЈТС ДОНИРАШЕ 50 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ АЛЦХАЈМЕР

БИЛ ГЕЈТС ДОНИРАШЕ 50 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БОРБА ПРОТИВ АЛЦХАЈМЕР

Бил Гејтс објави дека донира 50 милиони долари за борба против Алцхајмерова болест. Американскиот милијардер изјави дека оваа донација на Фондот за ...
ШТИП МУ ДОДЕЛИ ПРИЗНАНИЕ „8 НОЕМВРИ“ НА ДОНАТОРОТ НА 800.000 ЕВРА ЗА КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА

ШТИП МУ ДОДЕЛИ ПРИЗНАНИЕ „8 НОЕМВРИ“ НА ДОНАТОРОТ НА 800.000 ЕВРА ЗА КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА

Општина Штип го награди Александар Арсовски, кој изминатите две години заедно со неговите пријатели од Шведска, обезбеди хуманитарна помош во вредност ...
СОСТОЈБАТА ШТО ЈА НАСЛЕДИВМЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА Е НУЛА, РЕЧЕ ДИРЕКТОРОТ ЗОРАН ЛАЗАРОВ

СОСТОЈБАТА ШТО ЈА НАСЛЕДИВМЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА Е НУЛА, РЕЧЕ ДИРЕКТОРОТ ЗОРАН ЛАЗАРОВ

Новиот директор на битолската Клиничка болница Зоран Лазаров ја оцени состојбата во која ја затекнал установата со нула, одговарајќи на новинарско пра ...
ФАЛАТ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ НА ДЕТСКА КЛИНИКА

ФАЛАТ МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ НА ДЕТСКА КЛИНИКА

Нема доволно медицински сестри на Клиниката за детски болести за да може интензивната нега до функционира со полн капацитет. Реновирањето и проширувањ ...
1 9 10 11 12 13 14 110 / 134 НАПИСИ