Таг: дожд

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
ПАДНА ПЛАФОН ВО СОБА ОД СИЛНИОТ ДОЖД И ГРАДОТ ВО СИРИЧИНО, ОГРОМНИ ШТЕТИ НА КУЌИТЕ И ПОСЕВИТЕ ВО ФАЛИШЕ И ТЕТОВО

ПАДНА ПЛАФОН ВО СОБА ОД СИЛНИОТ ДОЖД И ГРАДОТ ВО СИРИЧИНО, ОГРОМНИ ШТЕТИ НА КУЌИТЕ И ПОСЕВИТЕ ВО ФАЛИШЕ И ТЕТОВО

Во дворот на Аце Трпчески од тетовското село Сиричино има педесетина сантиметри натрупан град, кој ни денешното топло време не можеше да го стопи. На ...
ДЕЛ ОД ОГРАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА ПАДНА ВРЗ ДВЕ ВОЗИЛА ВО ДВИЖЕЊЕ

ДЕЛ ОД ОГРАДАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ ВО СКОПСКА АВТОКОМАНДА ПАДНА ВРЗ ДВЕ ВОЗИЛА ВО ДВИЖЕЊЕ

Дел од оградата заедно со рекламно пано од железничкиот мост во Автокоманда паднале врз две возила во движење, соопшти Центарот за управување со кризи ...
ГРАД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ ОШТЕТИ НАСАДИ И АВТОМОБИЛИ ВО КУМАНОВСКО-ЛИПКОВСКИОТ РЕГИОН

ГРАД СО ГОЛЕМИНА НА ОРЕВ ОШТЕТИ НАСАДИ И АВТОМОБИЛИ ВО КУМАНОВСКО-ЛИПКОВСКИОТ РЕГИОН

Силно невреме проследено со пороен дожд и град попладнево го зафати Кумановско-липковскиот регион. Во невремето кое започна по 18 часот најголеми ш ...
ДУБАИ СО ГОДИНИ ЈА КОРИСТИ ТЕХНИКАТА СЕЕЊЕ ОБЛАЦИ ЗА ЗАСИЛУВАЊЕ НА ДОЖДОТ, НО ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ТОА НЕ Е ПРИЧИНАТА ЗА РЕКОРДНИТЕ ПОПЛАВИ

ДУБАИ СО ГОДИНИ ЈА КОРИСТИ ТЕХНИКАТА СЕЕЊЕ ОБЛАЦИ ЗА ЗАСИЛУВАЊЕ НА ДОЖДОТ, НО ЕКСПЕРТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА ТОА НЕ Е ПРИЧИНАТА ЗА РЕКОРДНИТЕ ПОПЛАВИ

Пустинскиот град Дубаи се бори со досега невидени поплави како резултат на обилни дождови, кои значително го нарушија секојдневниот живот. Ова покрена ...
СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОПЛАВИ, ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ СЕ ЖАЛИ ДЕКА НЕМА РАБОТНИЦИ ОТИ УПРАВНИОТ ОДБОР НЕ ДОЗВОЛУВА ВРАБОТУВАЊА

СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОПЛАВИ, ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ СЕ ЖАЛИ ДЕКА НЕМА РАБОТНИЦИ ОТИ УПРАВНИОТ ОДБОР НЕ ДОЗВОЛУВА ВРАБОТУВАЊА

Постои опасност Скопје да биде поплавено и да се предизвикаат сериозни материјални штети ако има обилни врнежи од дожд, оти во ЈП „Водовод и канализац ...
30.000 ЕВРА ПОМОШ ЗА СЛОВЕНИЈА ЗА САНИРАЊЕ НА ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

30.000 ЕВРА ПОМОШ ЗА СЛОВЕНИЈА ЗА САНИРАЊЕ НА ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

Повеќе од 30.000 евра се собрани за санирање на штетите од невремето во Словенија од Друштвото на словенечки и македонски стопанственици. Голем дел о ...
СООБРАЌАЈОТ КОН И ОД БУГАРИЈА ДО ПОНЕДЕЛНИК ПРЕНАСОЧЕН ПРЕКУ ПЕХЧЕВО, СМОЈМИРОВО И ВИНИЦА

СООБРАЌАЈОТ КОН И ОД БУГАРИЈА ДО ПОНЕДЕЛНИК ПРЕНАСОЧЕН ПРЕКУ ПЕХЧЕВО, СМОЈМИРОВО И ВИНИЦА

Патот Македонска Каменица-Делчево ќе биде забранет за сообраќај најдоцна до понеделник, поради сериозни оштетувања на мостот на Црквенска Река. Мостот ...
НАД 3.000 ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА, МРАЗОТ И ДОЖДОТ ГО ОТЕЖНУВААТ СПАСУВАЊЕТО

НАД 3.000 ЖРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА, МРАЗОТ И ДОЖДОТ ГО ОТЕЖНУВААТ СПАСУВАЊЕТО

Бројот на жртви во катастрофалниот земјотрес се искачи над 3.000 луѓе низ територијата на Турција и северозападна Сирија, а зимскиот мраз и дождовите ...
ПОЕЗИЈА И ПРОЗА

ПОЕЗИЈА И ПРОЗА

Еден пороен дожд од неполн половина час во главниот град покажа колку голема лага е терминот „инвеститори“ во градежништвото чии интереси ги брани сек ...
КОЛИ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ПОДВОЗНИКОТ ПОД „СКЕНДЕРБЕГ“ И КАЈ ХОТЕЛ „КОНТИНЕНТАЛ“ ОТКАКО НЕВРЕМЕТО ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ НИЗ СКОПЈЕ

КОЛИ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ПОДВОЗНИКОТ ПОД „СКЕНДЕРБЕГ“ И КАЈ ХОТЕЛ „КОНТИНЕНТАЛ“ ОТКАКО НЕВРЕМЕТО ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ НИЗ СКОПЈЕ

Поплавени улици, подруми, гаражи, паднати кровови од згради, паднати билборди, искршени дрвја паднати врз автомобили е сликата по невремето кое поплад ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ