Таг: дожд

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ДЕСЕТИНА СЕЛА СЕ БЕЗ СТРУЈА ПО БУРАТА ШТО ЈА ЗАФАТИ ПРЕСПА

ДЕСЕТИНА СЕЛА СЕ БЕЗ СТРУЈА ПО БУРАТА ШТО ЈА ЗАФАТИ ПРЕСПА

Десетина села во Преспа се без струја откако попладнево регионот беше погоден од силна бура, потврди градоначалникот Живко Гошаревски. Силно неврем ...
СПАСЕНА ПЛАШИЦАТА ВО ОХРИД, СПРЕЧЕНА ПРОДАЖБАТА НА МРТВА РИБА НА ОХРИЃАНИ

СПАСЕНА ПЛАШИЦАТА ВО ОХРИД, СПРЕЧЕНА ПРОДАЖБАТА НА МРТВА РИБА НА ОХРИЃАНИ

Плашицата во Студенчишкиот канал во Охрид е спасена. Оваа мала, но вкусна риба куртули од поголем помор, откако вчера беа вклучени неколку пумпи кои ј ...
СЕ ПОПЛАВИ УЛИЦАТА ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ, А ДОЖДОТ ЗАРОБИ КИНЕСКИ ТУРИСТИ ВО ЦРКВА ВО БИТОЛА

СЕ ПОПЛАВИ УЛИЦАТА ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ, А ДОЖДОТ ЗАРОБИ КИНЕСКИ ТУРИСТИ ВО ЦРКВА ВО БИТОЛА

Силното невреме со обилни врнежи дожд што попладнево ја зафати Битола предизвика поплави на делови од улицата Филип Втори Македонски кај Дебојот, но и ...
ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ЈАПОНИЈА

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ЈАПОНИЈА

Најмалку 35 луѓе загинаа, а десетици се водат како исчезнати, откако обилни дождови и поплави го погодија југозападниот дел на Јапонија. Најмногу з ...
И ВЛАДАТА ПРОКИСНА ОД ДОЖДОТ, ЌЕ СЕ ПОПРАВА ОД УТРЕ

И ВЛАДАТА ПРОКИСНА ОД ДОЖДОТ, ЌЕ СЕ ПОПРАВА ОД УТРЕ

Од обилниот дожд и невремето прокисна вчера и барокот со кој е завиткана Владата. Информацијата за САКАМДАКАЖАМ.МК ја потврди генералниот секретар Дра ...
ОСВЕН ПАДНАТИ ДРВЈА НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ ВО СКОПЈЕ, НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ КОН КУМАНОВО

ОСВЕН ПАДНАТИ ДРВЈА НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ ВО СКОПЈЕ, НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ КОН КУМАНОВО

Од Бригадата за противпожарна заштита на Скопје велат дека засега нема пријави за поголеми штети  од силното невреме, кое околу пладне го зафати Скопј ...
НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ И КОРНЕШЕ ДРВЈА

НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ И КОРНЕШЕ ДРВЈА

Невреме со пороен дожд, грмотевици, силен ветер, а на места и град го зафати околу пладне Скопје. Улиците се поплавени, има паднати дрвја и расфрлани ...
МОЖНИ ПОПЛАВИ ВО ОХРИД ПОРАДИ НАЈАВИТЕ ЗА ДОЖД И СИЛЕН ВЕТЕР, ПРЕДУПРЕДУВААТ ОД ЦУК

МОЖНИ ПОПЛАВИ ВО ОХРИД ПОРАДИ НАЈАВИТЕ ЗА ДОЖД И СИЛЕН ВЕТЕР, ПРЕДУПРЕДУВААТ ОД ЦУК

Врнежи од дожд, проследени со силен јужен ветер вечерва и утре изутрина се очекуваат во Охрид и Струга, што може да доведе до поплави, информираа од Ц ...
КЕЈПТАУН СЕ РАДУВА НА ДОЖДОТ, ОДЛОЖЕН ДЕНОТ КОГА ГРАДОТ ЦЕЛОСНО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА

КЕЈПТАУН СЕ РАДУВА НА ДОЖДОТ, ОДЛОЖЕН ДЕНОТ КОГА ГРАДОТ ЦЕЛОСНО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА

Кога конечно заврна во Кејптаун, луѓето истрчаа од рестораните каде беа на вечера за да го видат дождот, а други со кофи во рацете трчаат да соберат о ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

Обвинителството за организиран криминал и корупција отворило предистражна постапка за градбата на објектите од проектот „Скопје 2014“, потврди за САКА ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ