Таг: дожд

1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ
ПРИЈАВЕТЕ ШТЕТИ ОД ПОПЛАВАТА ПО НЕВРЕМЕТО, ПОВИКА ОПШТИНА БИТОЛА

ПРИЈАВЕТЕ ШТЕТИ ОД ПОПЛАВАТА ПО НЕВРЕМЕТО, ПОВИКА ОПШТИНА БИТОЛА

Штети врз објекти, покуќнина и возила остави синоќешната поплава во Битола, кога за 15 минути наврнаа 36 литри на метар квадратен дожд. Најголеми штет ...
СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО БИТОЛА, ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ И ВИЗБИ ВО ПОНИСКИТЕ ДЕЛОВИ НА ГРАДОТ

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО БИТОЛА, ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ И ВИЗБИ ВО ПОНИСКИТЕ ДЕЛОВИ НА ГРАДОТ

Силно невреме со обилни врнежи дожд, грмотевици и град вечерва ја зафати Битола. Наврнаа над 36 литри на метар квадратен за помалку од половина час. Н ...
ОД СИЛНИОТ ВЕТЕР БЕЗ СТРУЈА ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ, ОД ЕВН ВЕЛАТ РАБОТАТ НА САНИРАЊЕ НА ДЕФЕКТИТЕ

ОД СИЛНИОТ ВЕТЕР БЕЗ СТРУЈА ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ, ОД ЕВН ВЕЛАТ РАБОТАТ НА САНИРАЊЕ НА ДЕФЕКТИТЕ

Силниот ветер вечерва остави без струја повеќе скопски населби. На места струја немаше кратко време околу 10 минути, а делови сѐ уште се без електричн ...
ДЕСЕТИНА СЕЛА СЕ БЕЗ СТРУЈА ПО БУРАТА ШТО ЈА ЗАФАТИ ПРЕСПА

ДЕСЕТИНА СЕЛА СЕ БЕЗ СТРУЈА ПО БУРАТА ШТО ЈА ЗАФАТИ ПРЕСПА

Десетина села во Преспа се без струја откако попладнево регионот беше погоден од силна бура, потврди градоначалникот Живко Гошаревски. Силно неврем ...
СПАСЕНА ПЛАШИЦАТА ВО ОХРИД, СПРЕЧЕНА ПРОДАЖБАТА НА МРТВА РИБА НА ОХРИЃАНИ

СПАСЕНА ПЛАШИЦАТА ВО ОХРИД, СПРЕЧЕНА ПРОДАЖБАТА НА МРТВА РИБА НА ОХРИЃАНИ

Плашицата во Студенчишкиот канал во Охрид е спасена. Оваа мала, но вкусна риба куртули од поголем помор, откако вчера беа вклучени неколку пумпи кои ј ...
СЕ ПОПЛАВИ УЛИЦАТА ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ, А ДОЖДОТ ЗАРОБИ КИНЕСКИ ТУРИСТИ ВО ЦРКВА ВО БИТОЛА

СЕ ПОПЛАВИ УЛИЦАТА ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ, А ДОЖДОТ ЗАРОБИ КИНЕСКИ ТУРИСТИ ВО ЦРКВА ВО БИТОЛА

Силното невреме со обилни врнежи дожд што попладнево ја зафати Битола предизвика поплави на делови од улицата Филип Втори Македонски кај Дебојот, но и ...
ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ЈАПОНИЈА

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ЈАПОНИЈА

Најмалку 35 луѓе загинаа, а десетици се водат како исчезнати, откако обилни дождови и поплави го погодија југозападниот дел на Јапонија. Најмногу з ...
И ВЛАДАТА ПРОКИСНА ОД ДОЖДОТ, ЌЕ СЕ ПОПРАВА ОД УТРЕ

И ВЛАДАТА ПРОКИСНА ОД ДОЖДОТ, ЌЕ СЕ ПОПРАВА ОД УТРЕ

Од обилниот дожд и невремето прокисна вчера и барокот со кој е завиткана Владата. Информацијата за САКАМДАКАЖАМ.МК ја потврди генералниот секретар Дра ...
ОСВЕН ПАДНАТИ ДРВЈА НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ ВО СКОПЈЕ, НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ КОН КУМАНОВО

ОСВЕН ПАДНАТИ ДРВЈА НЕ СЕ ПРИЈАВЕНИ ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ ВО СКОПЈЕ, НЕВРЕМЕТО СЕ ДВИЖИ КОН КУМАНОВО

Од Бригадата за противпожарна заштита на Скопје велат дека засега нема пријави за поголеми штети  од силното невреме, кое околу пладне го зафати Скопј ...
НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ И КОРНЕШЕ ДРВЈА

НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ И КОРНЕШЕ ДРВЈА

Невреме со пороен дожд, грмотевици, силен ветер, а на места и град го зафати околу пладне Скопје. Улиците се поплавени, има паднати дрвја и расфрлани ...
1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ