Таг: дожд

1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ
МОЖНИ ПОПЛАВИ ВО ОХРИД ПОРАДИ НАЈАВИТЕ ЗА ДОЖД И СИЛЕН ВЕТЕР, ПРЕДУПРЕДУВААТ ОД ЦУК

МОЖНИ ПОПЛАВИ ВО ОХРИД ПОРАДИ НАЈАВИТЕ ЗА ДОЖД И СИЛЕН ВЕТЕР, ПРЕДУПРЕДУВААТ ОД ЦУК

Врнежи од дожд, проследени со силен јужен ветер вечерва и утре изутрина се очекуваат во Охрид и Струга, што може да доведе до поплави, информираа од Ц ...
КЕЈПТАУН СЕ РАДУВА НА ДОЖДОТ, ОДЛОЖЕН ДЕНОТ КОГА ГРАДОТ ЦЕЛОСНО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА

КЕЈПТАУН СЕ РАДУВА НА ДОЖДОТ, ОДЛОЖЕН ДЕНОТ КОГА ГРАДОТ ЦЕЛОСНО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ВОДА

Кога конечно заврна во Кејптаун, луѓето истрчаа од рестораните каде беа на вечера за да го видат дождот, а други со кофи во рацете трчаат да соберат о ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ЗА ФУШЕРАЈОТ НА „СКОПЈЕ 2014“

Обвинителството за организиран криминал и корупција отворило предистражна постапка за градбата на објектите од проектот „Скопје 2014“, потврди за САКА ...
АРХИВОТ ЌЕ СЕ СЕЛИ ОТИ ЗГРАДАТА ОД СКОПЈЕ 2014 СЕ ПОПЛАВУВА ОД СЕКОЈ ДОЖД

АРХИВОТ ЌЕ СЕ СЕЛИ ОТИ ЗГРАДАТА ОД СКОПЈЕ 2014 СЕ ПОПЛАВУВА ОД СЕКОЈ ДОЖД

Државниот архив кој се наоѓа во зградата на Археолошкиот музеј ќе се сели на нова локација оти објектот од Скопје 2014 се поплавува при секој дожд. ...
ОХРИДСКАТА НАСЕЛБА ЖЕЛЕЗНИЧКА ТРИ ДЕНА Е ПОД ВОДА

ОХРИДСКАТА НАСЕЛБА ЖЕЛЕЗНИЧКА ТРИ ДЕНА Е ПОД ВОДА

Дел од хридската населба Железничка три дена е под вода. Обилните врнежи од дожд кои го зафатија подрачјето на Охрид поплавија повеќе куќи од населбат ...
СЕ ИЗЛЕА КАЛКОВСКА РЕКА, ЗАТВОРЕН ПАТОТ ВАЛАНДОВО-УДОВО

СЕ ИЗЛЕА КАЛКОВСКА РЕКА, ЗАТВОРЕН ПАТОТ ВАЛАНДОВО-УДОВО

Затворен е сообраќајот на патниот правец  Валандово - Удово бидејќи од обилните врнежи од дожд се излеа Калковска Река кај населеното место Јосифово. ...
ОХРИДСКИОТ КЕЈ И ОКОЛНИТЕ УЛИЦИ ПОПЛАВЕНИ ОД ДОЖД

ОХРИДСКИОТ КЕЈ И ОКОЛНИТЕ УЛИЦИ ПОПЛАВЕНИ ОД ДОЖД

Во врнежите во Охрид синоќа паднаа 22 литри на метар квадратен, а силниот дожд го поплави крајбрежјето во централниот дел на градот и околните улички ...
ВО МНТ И АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ, ПЛАТЕНИ 80 МИЛИОНИ ЕВРА, ВОДА ТЕЧЕ ОД СИТЕ СТРАНИ

ВО МНТ И АРХЕОЛОШКИ МУЗЕЈ, ПЛАТЕНИ 80 МИЛИОНИ ЕВРА, ВОДА ТЕЧЕ ОД СИТЕ СТРАНИ

Вода тече од сите страни во новите објекти на Македонскиот народен театар и Археолошкиот музеј. Дождот денеска не само што го излеа Вардар надвор о ...
ОД ОБИЧЕН ДОЖД ПОПЛАВЕНИ СИТЕ МУЗЕИ И ТЕАТРИ, МИНИСТЕРОТ ВЕТИ ИТНА САНАЦИЈА

ОД ОБИЧЕН ДОЖД ПОПЛАВЕНИ СИТЕ МУЗЕИ И ТЕАТРИ, МИНИСТЕРОТ ВЕТИ ИТНА САНАЦИЈА

Драмскиот театар, Музејот на Македонија и Музејот на современа уметност се поплавени од дождот што врне изминативе два дена. Протекување на кровот и о ...
НАД 250 МРТВИ И 200 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО КОЛУМБИЈА

НАД 250 МРТВИ И 200 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО КОЛУМБИЈА

Во обилните дождови во градот Мокоа на југозападот на Колумбија, кои предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето, загинаа 254 лица, 400 се повредени, ...
1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ