Таг: Драган Илиевски

1 2 10 / 13 НАПИСИ
АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ ИЛИЕВСКИ ДОДЕКА ТОЈ Е НА БОЛЕДУВАЊЕ, НОВ В. Д. Е ПАНЧЕВСКИ, ВРАБОТЕН ВО „ПАРКОВИ“

АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ ИЛИЕВСКИ ДОДЕКА ТОЈ Е НА БОЛЕДУВАЊЕ, НОВ В. Д. Е ПАНЧЕВСКИ, ВРАБОТЕН ВО „ПАРКОВИ“

Градоначалничката Данела Арсовска го разреши од функција директорот на ЈП „Водовод“, Драган Илиевски. На негово место, како што соопштија од Градот, е ...
СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОПЛАВИ, ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ СЕ ЖАЛИ ДЕКА НЕМА РАБОТНИЦИ ОТИ УПРАВНИОТ ОДБОР НЕ ДОЗВОЛУВА ВРАБОТУВАЊА

СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОПЛАВИ, ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ СЕ ЖАЛИ ДЕКА НЕМА РАБОТНИЦИ ОТИ УПРАВНИОТ ОДБОР НЕ ДОЗВОЛУВА ВРАБОТУВАЊА

Постои опасност Скопје да биде поплавено и да се предизвикаат сериозни материјални штети ако има обилни врнежи од дожд, оти во ЈП „Водовод и канализац ...
ЧЛЕНОВИТЕ НА УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ СЕ СТЕПАА СО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО, ДИРЕКТОРОТ ПАК НЕ ИМ ДОЗВОЛИ ДА ДРЖАТ СОСТАНОК ВО КАНЦЕЛАРИЈА

ЧЛЕНОВИТЕ НА УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ СЕ СТЕПАА СО ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО, ДИРЕКТОРОТ ПАК НЕ ИМ ДОЗВОЛИ ДА ДРЖАТ СОСТАНОК ВО КАНЦЕЛАРИЈА

Тепачка попладнево се случи во ЈП „Водовод и канализација“ во Скопје меѓу членовите на Управниот одбор и обезбедувањето. Проблемот настанал откако пов ...
ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ КАЗНИЛ ВРАБОТЕН ОТИ РАБОТЕЛ НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ КАЗНИЛ ВРАБОТЕН ОТИ РАБОТЕЛ НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

Вработен во ЈП „Водовод и канализација“ е казнет од в. д. директорот на претпријатието Драган Илиевски, затоа што одел во друга канцеларија и од таму ...
ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ НЕ МУ ГО ДАВА НА УПРАВНИОТ ОДБОР ДОГОВОРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ОД 200 МИЛИОНИ ЕВРА

ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ НЕ МУ ГО ДАВА НА УПРАВНИОТ ОДБОР ДОГОВОРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ОД 200 МИЛИОНИ ЕВРА

В. д. директорот на ЈП „Водовод и канализација“ Драган Илиевски, на членовите на Управниот одбор не им дава информации за пречистителната станица за о ...
УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ВО ХОДНИК ДРЖЕШЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА В. Д. ДИРЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ, ОТИ ТОЈ ИМ ЈА ЗАКЛУЧИЛ САЛАТА

УПРАВНИОТ ОДБОР НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ВО ХОДНИК ДРЖЕШЕ СЕДНИЦА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ НА В. Д. ДИРЕКТОРОТ ИЛИЕВСКИ, ОТИ ТОЈ ИМ ЈА ЗАКЛУЧИЛ САЛАТА

Управниот одбор на ЈП „Водовод и канализација“  во Скопје, денеска држеше седница во ходник оти салата им била заклучена. Една од точките на дневен ре ...
АРСОВСКА ТРЕБА ДА ДОБИЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ГИ ПОСТАВИЛА В. Д. ДИРЕКТОРИТЕ НА ЗООЛОШКА И НА МКЦ, СМЕТА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

АРСОВСКА ТРЕБА ДА ДОБИЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ОТИ НЕЗАКОНСКИ ГИ ПОСТАВИЛА В. Д. ДИРЕКТОРИТЕ НА ЗООЛОШКА И НА МКЦ, СМЕТА АНТИКОРУПЦИСКАТА КОМИСИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска треба да добие кривична пријава затоа што незаконски ги поставила в. д. директорите на Зоолошка градина и ...
ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ СО НАРЕДБА ИМ ЗАБРАНИЛ НА ВРАБОТЕНИТЕ ДА ДАВААТ ИНФОРМАЦИИ, А ВО СПРОТИВНО ЌЕ СНОСАТ ПОСЛЕДИЦИ

ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКИ „ВОДОВОД“ СО НАРЕДБА ИМ ЗАБРАНИЛ НА ВРАБОТЕНИТЕ ДА ДАВААТ ИНФОРМАЦИИ, А ВО СПРОТИВНО ЌЕ СНОСАТ ПОСЛЕДИЦИ

Директорот на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ Драган Илиевски им издал наредба на вработените дека не смеат да даваат никакви информации ...
ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ И ЕУ СЕ ЗАГРИЖЕНИ ДЕКА АРСОВСКА И ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ НЕ РАБОТАТ НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ И ЕУ СЕ ЗАГРИЖЕНИ ДЕКА АРСОВСКА И ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“ НЕ РАБОТАТ НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

Европските банки, Европската унија и домашните институции вклучени во проектот пречистителна станица за отпадни води се загрижени дека Град Скопје и Ј ...
ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ ГО ЗАМРЗНАА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ ОТИ ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ГРАДОТ НЕ ДОАЃААТ НА СОСТАНОЦИТЕ

ЕВРОПСКИТЕ БАНКИ ГО ЗАМРЗНАА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ ОТИ ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ГРАДОТ НЕ ДОАЃААТ НА СОСТАНОЦИТЕ

Градоначалничката Данела Арсовска и директорот на ЈП „Водовод и канализација“ Драган Илиевски поставен од нејзе и понатаму го кочат проектот за изград ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ