Таг: Драгослав Шекуларац

ШТИП СЕ ПРОСТИ ОД ШЕКУЛАРАЦ СО КОМЕМОРАЦИЈА ПРЕД НЕГОВОТО СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕ

ШТИП СЕ ПРОСТИ ОД ШЕКУЛАРАЦ СО КОМЕМОРАЦИЈА ПРЕД НЕГОВОТО СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕ

Поранешни и актуелни фудбалери на Брегалница и други спортски работници од Штип одржаа комеморација по повод смртта на фудбалската легенда Драгослав Ш ...
ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГОСЛАВ ШЕКУЛАРАЦ

ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГОСЛАВ ШЕКУЛАРАЦ

Драгослав Шекуларац, еден од најголемите југословенски фудбалери на сите времиња, почина денеска во Белград на 81 година. Роден во Штип во 1937, по ...
ВО ШТИП ОТКРИЕН СПОМЕНИК НА ШЕКУЛАРАЦ, ИНСПИРИРАН ОД НЕГОВИОТ ОМИЛЕН ДРИБЛИНГ

ВО ШТИП ОТКРИЕН СПОМЕНИК НА ШЕКУЛАРАЦ, ИНСПИРИРАН ОД НЕГОВИОТ ОМИЛЕН ДРИБЛИНГ

Златната генерација на Црвена звезда која пред 26 години стана европски шампион во фудбал, а потоа го освои и Интерконтиненталниот куп, викендов прест ...
ШЕКУЛАРАЦ ЌЕ ДОБИЕ СПОМЕНИК ВО ШТИП НА МЕСТОТО КАДЕ ШТО КАКО ДЕТЕ ИГРАЛ ФУДБАЛ

ШЕКУЛАРАЦ ЌЕ ДОБИЕ СПОМЕНИК ВО ШТИП НА МЕСТОТО КАДЕ ШТО КАКО ДЕТЕ ИГРАЛ ФУДБАЛ

Во Штип се поставува споменик на jугословенската фудбалска легенда Драгослав Шекуларац-Шеки. Спомен обележјето се наоѓа во паркот кај Домот на култура ...
4 / 4 НАПИСИ