Таг: дрон

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
ВО БУГАРИЈА СЛЕТА ДРОН СО ЕКСПЛОЗИВ, ВЛАСТИТЕ ВЕРУВААТ ДЕКА Е ПОВРЗАН СО ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

ВО БУГАРИЈА СЛЕТА ДРОН СО ЕКСПЛОЗИВ, ВЛАСТИТЕ ВЕРУВААТ ДЕКА Е ПОВРЗАН СО ВОЈНАТА ВО УКРАИНА

Бугарското министерство за одбрана испрати специјален тим да испита и деактивира дрон со експлозивна направа, кој синоќа беше пронајден кај крајбрежно ...
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО НАПАД СО ДРОН ВО БЕЛГОРОД, ОШТЕТЕНА И ЗГРАДА ВО МОСКВА

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО НАПАД СО ДРОН ВО БЕЛГОРОД, ОШТЕТЕНА И ЗГРАДА ВО МОСКВА

Гувернерот на рускиот регион Белгород кажа дека тројца цивили се загинати во напад со дрон во село близу границата со Украина. „Украинската војска ...
АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ШТО ЌЕ СЕ ПРАВИ СО МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ЗА КОЈ ЕКСПЕРТИТЕ АЛАРМИРААТ ДЕКА НЕ СЕ НАПРАВЕНИ СИТЕ ПОТРЕБНИ ИСПИТУВАЊА

АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ШТО ЌЕ СЕ ПРАВИ СО МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ЗА КОЈ ЕКСПЕРТИТЕ АЛАРМИРААТ ДЕКА НЕ СЕ НАПРАВЕНИ СИТЕ ПОТРЕБНИ ИСПИТУВАЊА

Градоначалничката Данела Арсовска повеќе од еден месец ја нема во јавноста и не соопштува што ќе се прави со мостот „Беласица“, кој на 12 мај настрада ...
РУСИЈА ГО НАПАДНА КИЕВ СО ДРОНОВИ

РУСИЈА ГО НАПАДНА КИЕВ СО ДРОНОВИ

Русија ноќеска го нападна Киев и околниот регион со беспилотни летала по пауза од 12 дена, при што системите за противвоздушна одбрана ги уништија сит ...
ИЗВЕШТАЈОТ ЗА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ Е ПРЕДАДЕН НА АРСОВСКА, ПОТРЕБНА Е ЛЕСНА САНАЦИЈА, ВЕЛИ ГАРЕВСКИ

ИЗВЕШТАЈОТ ЗА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“ Е ПРЕДАДЕН НА АРСОВСКА, ПОТРЕБНА Е ЛЕСНА САНАЦИЈА, ВЕЛИ ГАРЕВСКИ

Извештајот за мостот „Беласица“, кој беше опожарен на 12 мај, е предаден во Град Скопје и тој покажува дека нема сериозни оштетувања, вели професорот ...
РУСИЈА ДОБИЛА СТОТИЦИ ИРАНСКИ ДРОНОВИ ЗА НАПАДИ НА УКРАИНА, ВЕЛИ БЕЛАТА КУЌА

РУСИЈА ДОБИЛА СТОТИЦИ ИРАНСКИ ДРОНОВИ ЗА НАПАДИ НА УКРАИНА, ВЕЛИ БЕЛАТА КУЌА

Белата куќа соопшти дека се чини оти Русија ја продлабочува својата одбранбена соработка со Иран и дека примила стотици еднонасочни нападни беспилотни ...
ПРЕД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА КИЕВ, РУСИЈА ГО НАПАДНА СО 54 ДРОНОВИ

ПРЕД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА КИЕВ, РУСИЈА ГО НАПАДНА СО 54 ДРОНОВИ

Русија изврши серија воздушни напади врз Киев во текот на ноќта, во најголемиот напад со беспилотни летала врз градот од почетокот на војната, додека ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ТВРДИ ДЕКА ТЕСТИРАЛА ПОДВОДЕН ДРОН КОЈ МОЖЕ ДА ПРЕДИЗВИКА РАДИОАКТИВНО ЦУНАМИ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ТВРДИ ДЕКА ТЕСТИРАЛА ПОДВОДЕН ДРОН КОЈ МОЖЕ ДА ПРЕДИЗВИКА РАДИОАКТИВНО ЦУНАМИ

Северна Кореја објави дека тестирала подводен дрон кој има способност да предизвика радиоактивно цунами. Државната новинска агенција КЦНА кажа дека та ...
АМЕРИКАНСКИТЕ ДРОНОВИ НАД ЦРНОТО МОРЕ СЕ ЗНАК ДЕКА САД СЕ ВМЕШАНИ ВО КОНФЛИКТОТ ПРОТИВ РУСИЈА, ВЕЛИ КРЕМЉ

АМЕРИКАНСКИТЕ ДРОНОВИ НАД ЦРНОТО МОРЕ СЕ ЗНАК ДЕКА САД СЕ ВМЕШАНИ ВО КОНФЛИКТОТ ПРОТИВ РУСИЈА, ВЕЛИ КРЕМЉ

Летовите на американски дронови над Црното Море се знак за директна вмешаност на САД во конфликтот со Русија, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Пес ...
САД ОБЈАВИЈА ВИДЕО ОД ИНЦИДЕНТОТ НАД ЦРНОТО МОРЕ ВО КОЈ РУСКИ АВИОН СЕ СУДРИ СО АМЕРИКАНСКИ ДРОН

САД ОБЈАВИЈА ВИДЕО ОД ИНЦИДЕНТОТ НАД ЦРНОТО МОРЕ ВО КОЈ РУСКИ АВИОН СЕ СУДРИ СО АМЕРИКАНСКИ ДРОН

Американската војска објави снимка од завчерашниот судир на руски борбен авион со еден од нејзините дронови над Црното Море. САД кажаа дека дронот бил ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ