Таг: дрво

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА МАРЖАТА НА ПЕЛЕТИ И ОГРЕВНО ДРВО НА 10 ОТСТО

ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА МАРЖАТА НА ПЕЛЕТИ И ОГРЕВНО ДРВО НА 10 ОТСТО

Највисоката трговска маржа за огревно дрво од даб и од бука и пелети за огрев за сите трговци се утврдува во висина најмногу до 10%, одлучи денеска Вл ...
ДА ПРЕСТАНЕ ДИВАТА СЕЧА НА ОГРЕВНИ ДРВА НА БЕЛАСИЦА ОТИ ЌЕ ИМА СВЛЕЧИШТА, АЛАРМИРААТ ЖИТЕЛИТЕ НА ПОДБЕЛАСИЧКИТЕ СЕЛА

ДА ПРЕСТАНЕ ДИВАТА СЕЧА НА ОГРЕВНИ ДРВА НА БЕЛАСИЦА ОТИ ЌЕ ИМА СВЛЕЧИШТА, АЛАРМИРААТ ЖИТЕЛИТЕ НА ПОДБЕЛАСИЧКИТЕ СЕЛА

Итно да престане неконтролираната сеча на дрва од планината Беласица, побараа младите од подбеласичките населени места кои излегоа на протест во Колеш ...
ДРВО ОТКРИЕНО ВО КАМЕРУН КРСТЕНО ПО ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО

ДРВО ОТКРИЕНО ВО КАМЕРУН КРСТЕНО ПО ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО

Дрво кое е ново за науката е крстено по оскаровецот и активист Леонардо ДиКаприо. Научниците од Кралските ботанички градини (Кју) кажаа дека сакаа да ...
ПАУЛОВНИЈА НУДИ ГОЛЕМИ МОЖНОСТИ, НО ВО МАКЕДОНИЈА НЕМА ОТКУП, ВЕЛИ ШТИПЈАНЕЦОТ МИЛАНЧО НИКОЛОВ, КОЈ ГО ОДГЛЕДУВА ОВА РЕТКО ДРВО

ПАУЛОВНИЈА НУДИ ГОЛЕМИ МОЖНОСТИ, НО ВО МАКЕДОНИЈА НЕМА ОТКУП, ВЕЛИ ШТИПЈАНЕЦОТ МИЛАНЧО НИКОЛОВ, КОЈ ГО ОДГЛЕДУВА ОВА РЕТКО ДРВО

Штипјанецот Миланчо Николов во 2016 година почнал да одгледува пауловнија, егзотично и ретко дрво за балканските краишта, но со своите состав и граѓа ...
ЗАВРШИ САНАЦИЈАТА НА ОХРИДСКИОТ ЧИНАР СО ШТО ЌЕ СЕ ПРОДОЛЖИ ЖИВОТОТ НА 11-ВЕКОВНОТО ДРВО

ЗАВРШИ САНАЦИЈАТА НА ОХРИДСКИОТ ЧИНАР СО ШТО ЌЕ СЕ ПРОДОЛЖИ ЖИВОТОТ НА 11-ВЕКОВНОТО ДРВО

Заврши санацијата на охридскиот Чинар, еден од најстарите културно - историски споменици во земјава, со што ќе се овозможи процес за повторно обновува ...
ОСТАВЕН ДА СКАПУВА ВРЕДЕН МЕБЕЛ ОД МАТИЧНОТО ВО СКОПЈЕ ИЗРАБОТЕН ПРЕД 70 ГОДИНИ ОД ГОЛЕМИОТ РЕЗБАР НЕСТОР АЛЕКСИЕВ-МИРЧЕВСКИ

ОСТАВЕН ДА СКАПУВА ВРЕДЕН МЕБЕЛ ОД МАТИЧНОТО ВО СКОПЈЕ ИЗРАБОТЕН ПРЕД 70 ГОДИНИ ОД ГОЛЕМИОТ РЕЗБАР НЕСТОР АЛЕКСИЕВ-МИРЧЕВСКИ

Вреден мебел изработен пред 70 години од врвниот резбар Нестор Алексиев-Мирчевски, копаничар сo меѓународна слава и последен од големата тајфа на вакв ...
ДРВО ПАДНА ВРЗ КОЛА ВО ДВИЖЕЊЕ ВО КАПИШТЕЦ

ДРВО ПАДНА ВРЗ КОЛА ВО ДВИЖЕЊЕ ВО КАПИШТЕЦ

Дрво утрово падна врз кола која со патници се движеше низ улицата Васил Ѓоргов во населбата Капиштец кај ТЦ „Зебра“. Граѓани кои минувале покрај улица ...
ПОРНОЅВЕЗДАТА РОН ЏЕРЕМИ СЕ БОРИ ЗА СПАС НА ДРВОТО ШТО ГО ПОСАДИЛ ТАТКО МУ

ПОРНОЅВЕЗДАТА РОН ЏЕРЕМИ СЕ БОРИ ЗА СПАС НА ДРВОТО ШТО ГО ПОСАДИЛ ТАТКО МУ

Легендата на порнофилмовите Рон Џереми ја повика јавноста да му помогне да го спаси дрвото што го посадил татко му. Дрвото се наоѓа покрај булевар ...
ФАТЕН СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ИСЕЧЕ ДРВО ПРЕД ТЦ „МАВРОВСКА“ И КАЗНЕТ СО 5.000 ЕВРА

ФАТЕН СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ИСЕЧЕ ДРВО ПРЕД ТЦ „МАВРОВСКА“ И КАЗНЕТ СО 5.000 ЕВРА

Преку видео надзорот на Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС), Град Скопје го фати и казни лицето кое исече дрво на плочникот пред Т ...
ТОПОЛА ПАДНА ВРЗ ИГРАЛИШТЕ ДОДЕКА ТРЕНИРАЛЕ ФУДБАЛЕРИ ВО ВЕЛЕС, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ТОПОЛА ПАДНА ВРЗ ИГРАЛИШТЕ ДОДЕКА ТРЕНИРАЛЕ ФУДБАЛЕРИ ВО ВЕЛЕС, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Вчера попладне на фудбалското игралиште на екипата на ФК „Превалец“ паднала топола. Инцидентот се случил околу 18.30 часот кога на теренот во велешкат ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ