Таг: државна администрација

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ЌЕ ПРОТЕСТИРА СО НЕРАБОТЕЊЕ ОД 10 ДО 12 ЧАСОТ ВО ЧЕТВРТОК И ПЕТОК

ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА ЌЕ ПРОТЕСТИРА СО НЕРАБОТЕЊЕ ОД 10 ДО 12 ЧАСОТ ВО ЧЕТВРТОК И ПЕТОК

Вработените во државната управа и судовите ќе протестираат со неработење од 10 до 12 часот во четврток и петок, најавија од Синдикатот на работниците ...
ДРЖАВНИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ ВО ПЕТОК ДА РАБОТАТ 4 ЧАСА, СЕ ПРЕДЛАГА ВО НОВ ЗАКОН

ДРЖАВНИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ ВО ПЕТОК ДА РАБОТАТ 4 ЧАСА, СЕ ПРЕДЛАГА ВО НОВ ЗАКОН

Министерството за информатичко општество и администрација изготви Предлог-закон за административни службеници, со кој се предвидува административните ...
ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА СЕ ВРАЌА НА РАБОТА ОД 1 ФЕВРУАРИ ВО ПОЛН СОСТАВ

ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА СЕ ВРАЌА НА РАБОТА ОД 1 ФЕВРУАРИ ВО ПОЛН СОСТАВ

Од први февруари државната администрација се враќа на работа. Од 20 октомври по есенскиот бран и зголемениот број случаи на ковид-19, административцит ...
ЦЕЛА ПЛАТА ЗА БОЛЕДУВАЊЕ НА  ДРЖАВНИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ НЕ САМО ЗА БОЛНИТЕ ОД КОВИД ТУКУ И ЗА ИЗОЛИРАНИТЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ЦЕЛА ПЛАТА ЗА БОЛЕДУВАЊЕ НА ДРЖАВНИТЕ АДМИНИСТРАТИВЦИ НЕ САМО ЗА БОЛНИТЕ ОД КОВИД ТУКУ И ЗА ИЗОЛИРАНИТЕ, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Владата на синоќешната седница донесе заклучок за отсуството од работа заразените лица со ковид-19 и на оние кои добиле решенија за изолација, а се вр ...
ДРУГАРСКА САМОКРИТИКА

ДРУГАРСКА САМОКРИТИКА

1 Го слушам Зоран Заев како се жали на неефикасната државна администрација и си викам, премиер ли е човеков или граѓанин што ни раскажува дека службен ...
И ДА НЕ Е ДОБАР РАБОТНИК, АКО СЕДИ 8 ЧАСА НА РАБОТА ЌЕ СМИСЛИ ДА СРАБОТИ НЕШТО, ВЕЛИ ЗАЕВ ЗА ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА

И ДА НЕ Е ДОБАР РАБОТНИК, АКО СЕДИ 8 ЧАСА НА РАБОТА ЌЕ СМИСЛИ ДА СРАБОТИ НЕШТО, ВЕЛИ ЗАЕВ ЗА ДРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЈА

Премиерот Зоран Заев вели дека огромен процент од државната администрација не си ја изработува платата која ја зема, во синоќешното гостување во емиси ...
ПАВЛЕ И ТАМАРА

ПАВЛЕ И ТАМАРА

1 Ај, Павле си даде оставка. А другите? Тоа е одговорот за сите избрани и именувани функционери кои и понатаму ќе ја тегнат мастиката околу случајот П ...
СТАЈКОВЦИ – ЛАСКАРЦИ

СТАЈКОВЦИ – ЛАСКАРЦИ

1 И покрај сѐ, оваа земја сепак опстојува благодарение на добри луѓе. Луѓе што се свесни и совесни. Луѓе што не се штедат да покажат човештина. Луѓе к ...
ПРИВИЛЕГИРАНО ЧУДОВИШТЕ

ПРИВИЛЕГИРАНО ЧУДОВИШТЕ

1 Овие од СДСМ имаат намера да го тепаат ВМРО-ДПМНЕ со нивното оружје. Мицкоски со конкурс за кандидат за претседател на државата. И Заев со конкурс с ...
ДРЖАВАТА ИМА ВРАБОТЕНО ПОМЛАД РЕФЕРЕНТ ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ЕВИДЕНЦИЈА НА РАБОТНО ВРЕМЕ И СОРАБОТНИК ЗА ЈАРБОЛИ И ЗНАМИЊА

ДРЖАВАТА ИМА ВРАБОТЕНО ПОМЛАД РЕФЕРЕНТ ЗА ЕЛЕКТРОНСКА ЕВИДЕНЦИЈА НА РАБОТНО ВРЕМЕ И СОРАБОТНИК ЗА ЈАРБОЛИ И ЗНАМИЊА

Вкупно 1.334 позиции во јавната администрација се предвидени за звањата референт и соработник, работни места на кои се вработени и по неколку луѓе. Од ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ