Таг: Државна изборна комисија

1 2 3 15 10 / 150 НАПИСИ
СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА НОВАТА ДИК НА ЧЕЛО СО ДАШТЕВСКИ

СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА НОВАТА ДИК НА ЧЕЛО СО ДАШТЕВСКИ

Со 95 гласа „за“, Собранието денеска го избра новиот состав на Државната изборна комисија, чиј претседател ќе биде Александар Даштевски, предложен од ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВЛЕЗЕ ВО ДИК ДА ЈА ИСПИТА НАБАВКАТА НА СОФТВЕР ЗА ВЕБ САЈТОТ, КОЈ БЕШЕ НЕДОСТАПЕН СО ДЕНОВИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВЛЕЗЕ ВО ДИК ДА ЈА ИСПИТА НАБАВКАТА НА СОФТВЕР ЗА ВЕБ САЈТОТ, КОЈ БЕШЕ НЕДОСТАПЕН СО ДЕНОВИ

По наредба на судија на претходна постапка, Обвинителството за организиран криминал и корупција со асистенција на Одделот за организиран криминал во М ...
ДЕРКОСКИ ДВА ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ НАБАВИЛ ТРИ ТЕЛЕВИЗОРИ ПО ЦЕНА ОД 137 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ, ВО ПРОДАВНИЦА ЧИНАТ 82 ИЛЈАДИ

ДЕРКОСКИ ДВА ДЕНА ПРЕД ИЗБОРИ НАБАВИЛ ТРИ ТЕЛЕВИЗОРИ ПО ЦЕНА ОД 137 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ, ВО ПРОДАВНИЦА ЧИНАТ 82 ИЛЈАДИ

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Деркоски два дена пред предвремените парламентарни избори од скопска фирма набавил три телевизори „ ...
ДИК ГИ ОДБИ СИТЕ 2.142 ПРИГОВОРИ ЗА ИЗБОРИТЕ, ОД КОИ 1.982 ОД ЛЕВИЦА

ДИК ГИ ОДБИ СИТЕ 2.142 ПРИГОВОРИ ЗА ИЗБОРИТЕ, ОД КОИ 1.982 ОД ЛЕВИЦА

Државната изборна комисија ги отфрли сите 2.142 приговори поднесени од партиите за предвремените парламентарни избори, одржаните во средата. На денешн ...
РУСКИ ШМЕК

РУСКИ ШМЕК

1 Му благодарам на претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Оливер Деркоски што ме врати во младоста. Кога ја гледав прес-конференцијата на к ...
ТРЕТ ДЕН НЕ МОЖЕ ДА ПРОРАБОТИ САЈТОТ НА ДИК

ТРЕТ ДЕН НЕ МОЖЕ ДА ПРОРАБОТИ САЈТОТ НА ДИК

Веб сајтот на Државната изборна комисија (ДИК) со резултатите од предвремените парламентарни избори и денеска не е функционален. Сајтот падна во среда ...
БИРОТО ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ МУ УКАЖАЛО НА ДЕРКОСКИ ДЕКА НЕ СЕ ИСПОЛНЕТИ УСЛОВИТЕ ЗА НАБАВКА НА СОФТВЕР БЕЗ ОБЈАВУВАЊЕ ОГЛАС, ТОЈ НЕ ГИ ПОСЛУШАЛ

БИРОТО ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ МУ УКАЖАЛО НА ДЕРКОСКИ ДЕКА НЕ СЕ ИСПОЛНЕТИ УСЛОВИТЕ ЗА НАБАВКА НА СОФТВЕР БЕЗ ОБЈАВУВАЊЕ ОГЛАС, ТОЈ НЕ ГИ ПОСЛУШАЛ

Бирото за јавни набавки (БЈН) одговорило негативно на барањето на Државната изборна комисија (ДИК) да набави софтвер за веб сајтот со преговори без об ...
СДСМ 46 ПРАТЕНИЦИ, ВМРО-ДПМНЕ 44, ДУИ 15, ДЕРКОСКИ ГИ ПРОЧИТА КОНЕЧНИТЕ НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ

СДСМ 46 ПРАТЕНИЦИ, ВМРО-ДПМНЕ 44, ДУИ 15, ДЕРКОСКИ ГИ ПРОЧИТА КОНЕЧНИТЕ НЕОФИЦИЈАЛНИ РЕЗУЛТАТИ

Државната изборна комисија на седницата која што почна речиси 24 часа по завршување на вчерашното гласање, вечерва ги соопшти конечните неофицијални р ...
„ДУНА“ ГО ДОБИЛА САЈТОТ НА ДИК БЕЗ ПОТПИШАНА ИЗЈАВА ЗА СЕРИОЗНОСТ И СО ЛАЖИРАНИ ПОДАТОЦИ, СЕ ВЕЛИ ВО ПРИФАТЕНАТА ЖАЛБА ЗА ПОНИШТЕНИОТ ТЕНДЕР

„ДУНА“ ГО ДОБИЛА САЈТОТ НА ДИК БЕЗ ПОТПИШАНА ИЗЈАВА ЗА СЕРИОЗНОСТ И СО ЛАЖИРАНИ ПОДАТОЦИ, СЕ ВЕЛИ ВО ПРИФАТЕНАТА ЖАЛБА ЗА ПОНИШТЕНИОТ ТЕНДЕР

Компјутерската фирма „Дуна“ која што го доби поништениот тендер за набавка на софтвер за веб сајтот на Државната изборна комисија не потпишала Изјава ...
ДИК Ѝ ГО ДАЛ САЈТОТ НА КОМПЈУТЕРСКАТА ФИРМА БЕЗ ОГЛАС СО ДИРЕКТНО ПРЕГОВАРАЊЕ ЕДНА НЕДЕЛА ПРЕД ИЗБОРИ

ДИК Ѝ ГО ДАЛ САЈТОТ НА КОМПЈУТЕРСКАТА ФИРМА БЕЗ ОГЛАС СО ДИРЕКТНО ПРЕГОВАРАЊЕ ЕДНА НЕДЕЛА ПРЕД ИЗБОРИ

Постапката за набавка на софтвер за веб сајт на Државната изборна комисија на кој што требаше вчера во живо да се објавуваат резултатите од предвремен ...
1 2 3 15 10 / 150 НАПИСИ