Таг: ДУП

1 2 3 21 10 / 202 НАПИСИ
СОВЕТНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО АЕРОДРОМ ГО ИЗГЛАСАА ДЕТАЛНИОТ ПЛАН ЗА ЛИСИЧЕ, НАМЕСТО 9 ЌЕ ИМА ЕДНА 12-КАТНИЦА, ЖИТЕЛИТЕ НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ

СОВЕТНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО АЕРОДРОМ ГО ИЗГЛАСАА ДЕТАЛНИОТ ПЛАН ЗА ЛИСИЧЕ, НАМЕСТО 9 ЌЕ ИМА ЕДНА 12-КАТНИЦА, ЖИТЕЛИТЕ НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ

Општина Аеродром на вчерашната седница на Советот го усвои Деталниот урбанистички план (ДУП) ЈИ09 блок 09.01. за дел од населбата Лисиче. За овој план ...
ОДБРАНАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСТАВИЈА НОВИ ДОКАЗИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ НА МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ

ОДБРАНАТА И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСТАВИЈА НОВИ ДОКАЗИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ НА МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ

Во Основниот суд во Куманово вчера продолжи судењето против градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, кого двајца кумановски бизнисмени го обви ...
СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ОСВОИ САМО 8.013 ГЛАСОВИ, ОД КОИ 2.143 ВО КАРПОШ КАДЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ ОСВОИ САМО 8.013 ГЛАСОВИ, ОД КОИ 2.143 ВО КАРПОШ КАДЕ Е ГРАДОНАЧАЛНИК

Кандидатот за претседател на ГРОМ и актуелен градоначалник на скопската општина Карпош Стевчо Јакимовски, на вчерашниот прв круг на претседателските и ...
УСТАВНИОТ СУД УКИНА ДУП ЗА ВЕЛЕС КОЈ ПРЕДВИДУВА 9-КАТНИЦА НА МЕСТОТО НА СТАРИОТ ТЕАТАР, ГРАЃАНИТЕ БАРААТ ТАМУ ДА СЕ ИЗГРАДИ ПАРК

УСТАВНИОТ СУД УКИНА ДУП ЗА ВЕЛЕС КОЈ ПРЕДВИДУВА 9-КАТНИЦА НА МЕСТОТО НА СТАРИОТ ТЕАТАР, ГРАЃАНИТЕ БАРААТ ТАМУ ДА СЕ ИЗГРАДИ ПАРК

Уставниот суд ја укина Одлуката за донесување на Детален урбанистички план за дел Општина Велес на левата страна од Велес. Со ова е прифатена иницијат ...
СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ПО ВТОРПАТ ДОЗВОЛИЈА ДА СЕ ГРАДИ 31 ЗГРАДА КАЈ ПАЗАРОТ, НАЈВИСОКАТА Е 21 КАТ

СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ПО ВТОРПАТ ДОЗВОЛИЈА ДА СЕ ГРАДИ 31 ЗГРАДА КАЈ ПАЗАРОТ, НАЈВИСОКАТА Е 21 КАТ

Советниците во Советот на Општина Ѓорче Петров од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска не дозволија да се суспендира Деталниот урбанистички план (ДУП) за гр ...
ВО ОПШТИНИТЕ СТИГААТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ БАРАЊА ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ ОТКОЛКУ БАРАЊА ЗА ГРАДБА, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА ЦГК

ВО ОПШТИНИТЕ СТИГААТ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ БАРАЊА ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ ОТКОЛКУ БАРАЊА ЗА ГРАДБА, ПОКАЖА ИСТРАЖУВАЊЕ НА ЦГК

Во Општините стигаат двојно повеќе барања за легализација на дивоградби отколку барања за одобренија за градба, покажува истражувањето на Центарот за ...
ЖИВЕЕМЕ ВО ХАОС ЗАТОА ШТО УРБАНИСТИТЕ НЕ ПЛАНИРААТ ЗА ГРАЃАНИТЕ, ТУКУ ИМ ГИ ЦРТААТ ЖЕЛБИТЕ НА МОЌНИЦИТЕ – ПОДКАСТ СО АРХИТЕКТОТ РАДОЊИЌ

ЖИВЕЕМЕ ВО ХАОС ЗАТОА ШТО УРБАНИСТИТЕ НЕ ПЛАНИРААТ ЗА ГРАЃАНИТЕ, ТУКУ ИМ ГИ ЦРТААТ ЖЕЛБИТЕ НА МОЌНИЦИТЕ – ПОДКАСТ СО АРХИТЕКТОТ РАДОЊИЌ

Во Скопје владее урбанистички хаос бидејќи зградите се цртаат по желба на градежници и политички моќници, а не според стандарди, вели архитектот Миoдр ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈКОСКИ СО ПОДМЕТНУВАЊЕ ДОКУМЕНТИ И БЕЗ СОГЛАСНОСТ ОД ГРАДОТ ДОНЕСЕ ПЛАН ЗА БЕТОНИЗАЦИЈА И ЗАГАДУВАЊЕ НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, РЕЧЕ АРСОВСКА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈКОСКИ СО ПОДМЕТНУВАЊЕ ДОКУМЕНТИ И БЕЗ СОГЛАСНОСТ ОД ГРАДОТ ДОНЕСЕ ПЛАН ЗА БЕТОНИЗАЦИЈА И ЗАГАДУВАЊЕ НА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ, РЕЧЕ АРСОВСКА

Градоначалничката Данела Арсовска денеска на прес-конференција кажа дека новиот Детален урбанистички план (ДУП) за населбата Ѓорче Петров е донесен не ...
ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ НА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА ДОНЕСЕ ПЛАН ЗА ГРАДЕЊЕ 31 ЗГРАДА ЗА 7.000 ЖИТЕЛИ И ИНДУСТРИСКИ КАПАЦИТЕТИ СПРОТИ ПАЗАРОТ

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ НА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА ДОНЕСЕ ПЛАН ЗА ГРАДЕЊЕ 31 ЗГРАДА ЗА 7.000 ЖИТЕЛИ И ИНДУСТРИСКИ КАПАЦИТЕТИ СПРОТИ ПАЗАРОТ

Спроти пазарот во населбата Ѓорче Петров ќе се гради 31 зграда, а највисоката ќе биде на 21 кат. Овие нови згради за над 7.000 нови жители се предвиде ...
ГРАДИНКА И НОВИ 600 ПАРКИНГ МЕСТА ЗА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ПРЕДВИДУВА НОВИОТ ДЕТАЛЕН ПЛАН КОЈ ГО ДОНЕСЕ ОПШТИНА ЦЕНТАР

ГРАДИНКА И НОВИ 600 ПАРКИНГ МЕСТА ЗА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ПРЕДВИДУВА НОВИОТ ДЕТАЛЕН ПЛАН КОЈ ГО ДОНЕСЕ ОПШТИНА ЦЕНТАР

Градинка и нови 600 паркинг места во Клинички центар се предвидени со новиот Детален урбанистички план Градска четврт Ј 21-локалитет Геолошки завод и ...
1 2 3 21 10 / 202 НАПИСИ