Таг: ДУПКА

КОПАЛЕ ДУПКА НА ГРОБОТ НА ПОЗНАТИОТ ГЕРМАНСКИ ПОЛИТИЧАР ВОЛФГАНГ ШОЈБЛЕ, НО НЕ СТИГНАЛЕ ДО КОВЧЕГОТ

КОПАЛЕ ДУПКА НА ГРОБОТ НА ПОЗНАТИОТ ГЕРМАНСКИ ПОЛИТИЧАР ВОЛФГАНГ ШОЈБЛЕ, НО НЕ СТИГНАЛЕ ДО КОВЧЕГОТ

Непознато лице ископало дупка на гробот на германскиот политичар Волфганг Шојбле, една од највлијателните личности во повоената историја на земјата, п ...
ОПАСНА ДУПКА ДЛАБОКА ДВА МЕТРА ЦЕЛ МЕСЕЦ ЗЈАЕ НЕЗАШТИТЕНА НА КЕЈОТ ВО КУМАНОВО

ОПАСНА ДУПКА ДЛАБОКА ДВА МЕТРА ЦЕЛ МЕСЕЦ ЗЈАЕ НЕЗАШТИТЕНА НА КЕЈОТ ВО КУМАНОВО

Повеќе од еден месец стои необележана и незаштитена голема дупка на пешачката патека на Градскиот кеј во Куманово. Дупката е со должина од 5-6 метри, ...
ДУПКА ДЛАБОКА 4 МЕТРИ ОТКРИЕНА ПО ГРЕБЕЊЕТО НА АСФАЛТОТ НА БУЛЕВАРОТ АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ НА ВЛЕЗОТ ВО СКОПЈЕ

ДУПКА ДЛАБОКА 4 МЕТРИ ОТКРИЕНА ПО ГРЕБЕЊЕТО НА АСФАЛТОТ НА БУЛЕВАРОТ АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ НА ВЛЕЗОТ ВО СКОПЈЕ

На дупка длабока 4 метри наишле работниците кои работат на реконструкција на булеварот Александар Македонски, на источниот влез во Скопје. Во текот на ...
ОПШТИНА КУМАНОВО СЕ ПРОГЛАСИ НЕНАДЛЕЖНА ЗА ДУПКАТА ВО БАГРЕМ БАЊА И ГО ПРЕФРЛИ ПРОБЛЕМОТ НА ДРЖАВАТА

ОПШТИНА КУМАНОВО СЕ ПРОГЛАСИ НЕНАДЛЕЖНА ЗА ДУПКАТА ВО БАГРЕМ БАЊА И ГО ПРЕФРЛИ ПРОБЛЕМОТ НА ДРЖАВАТА

Општина Куманово нема да преземе никакви активности за заштита на имотот и безбедноста на жителите во населбата Багрем Бања, каде што се појави дупка, ...
ВО БИТОЛА СЕ ОТВОРИ ДУПКА ДЛАБОКА ДВА МЕТРA, СЕ ИСПИТУВА КАКО НАСТАНАЛА

ВО БИТОЛА СЕ ОТВОРИ ДУПКА ДЛАБОКА ДВА МЕТРA, СЕ ИСПИТУВА КАКО НАСТАНАЛА

По Куманово, и во Битола се појави дупка, со пречник од околу половина метар, длабока околу два метри, а во внатрешниот дел исполнета со вода. Дупк ...
ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

Автомобил Пежо утринава пропадна во дупка од градежни активности кај „Прокредит“ банка близу „Сити Мол“ во скопската населба Карпош. „Околу 7-8 час ...
СТАРОСНАТА ГРАНИЦА ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ НЕ СЕ МЕНУВА, КАЖА МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

СТАРОСНАТА ГРАНИЦА ЗА ПЕНЗИОНИРАЊЕ НЕ СЕ МЕНУВА, КАЖА МИНИСТЕРКАТА ЦАРОВСКА

Покачување на старосната граница за пензионирање нема да има, кажа министерката за труд и социјална политика Мила Царовска. Таа рече дека во моментов ...
ДУПКА КАПЕ ВРЗ ПАЦИЕНТИТЕ ВО ДЕТСКОТО ОДДЕЛЕНИЕ, ДИРЕКТОРОТ НА ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ВЕЛИ МЕСТЕНКА Е

ДУПКА КАПЕ ВРЗ ПАЦИЕНТИТЕ ВО ДЕТСКОТО ОДДЕЛЕНИЕ, ДИРЕКТОРОТ НА ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ВЕЛИ МЕСТЕНКА Е

Мајка на дете пациент од  детското одделение при Општата болница во Велес, реагираше за лошите услови таму и со фотографии ја документираше и ја покаж ...
И ДОГОДИНА ЕВРООБВРЗНИЦА ЗА ПОКРИВАЊЕ НА ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ

И ДОГОДИНА ЕВРООБВРЗНИЦА ЗА ПОКРИВАЊЕ НА ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ

И догодина Македонија ќе издаде еврообврзница. Со неа треба да се покрие дел од буџетскиот минус, кој според Предлог-буџетот за2017 изнесува 302,5 мил ...
9 / 9 НАПИСИ