Таг: екипаж

„СВИС“ ПО ПОВОД 8 МАРТ ЛЕТАШЕ СО КОМПЛЕТНО ЖЕНСКИ ЕКИПАЖ ОД ЦИРИХ ДО БЕРЛИН

„СВИС“ ПО ПОВОД 8 МАРТ ЛЕТАШЕ СО КОМПЛЕТНО ЖЕНСКИ ЕКИПАЖ ОД ЦИРИХ ДО БЕРЛИН

Швајцарската авиокомпанија „Свис“ го одбележа Меѓународниот ден на жената 8 Март со лет со комплетно женски екипаж. На летот од Цирих до Берлин утрово ...
90 ОТСТО ОД ЕКИПАЖИТЕ НА „ВИЗЕР“ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТРЕБА ДА ПРАВАТ ТЕСТОВИ НА СВОЈ ТРОШОК

90 ОТСТО ОД ЕКИПАЖИТЕ НА „ВИЗЕР“ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТРЕБА ДА ПРАВАТ ТЕСТОВИ НА СВОЈ ТРОШОК

Деведесет отсто од екипажите на авиокомпанијата „Визер“ се вакцинирани против ковид-19. Од компанијата информираат дека членовите на екипажите имале р ...
„ВИЗЕР“ ОД 1 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ГО ВАКЦИНИРА ЦЕЛИОТ ЕКИПАЖ

„ВИЗЕР“ ОД 1 ДЕКЕМВРИ ЌЕ ГО ВАКЦИНИРА ЦЕЛИОТ ЕКИПАЖ

„Визер“ објави дека од 1 декември, целиот екипаж во неговите авиони ќе биде вакциниран против ковид-19, а во специјални случаи и ќе се тестира. Од ави ...
И „СВИС ЕРЛАЈНС“ ВОВЕДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19 НА ПИЛОТИТЕ И ЕКИПАЖОТ

И „СВИС ЕРЛАЈНС“ ВОВЕДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19 НА ПИЛОТИТЕ И ЕКИПАЖОТ

„Свис ерлајнс“ е уште една од низата авикомпании кои воведоа задолжително вакцинирање на пилотите и кабинскиот персонал, кои имаат рок да се вакцинира ...
СЕ УРНА АВИОН НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ВО ТИХИОТ ОКЕАН, 8 ПАТНИЦИ СЕ НАЈДЕНИ

СЕ УРНА АВИОН НА АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ВО ТИХИОТ ОКЕАН, 8 ПАТНИЦИ СЕ НАЈДЕНИ

Авион со 11-член екипаж се урна во Тихиот Океан утрово додека патувал кон американскиот носач на авиони „Роналд Реган“, соопшти американската морнариц ...
5 / 5 НАПИСИ