Таг: Економски факултет

ДО ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПРОФЕСОРИ НА СКОПСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ ЗА ПРИМАЊЕ МИТО

ДО ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ПРОФЕСОРИ НА СКОПСКИОТ ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ ЗА ПРИМАЊЕ МИТО

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска беа изречени пресудите за четиримина професори и еден демонстратор од Економскиот факултет при УКИМ, кои беа ...
ГРУЕВСКИ НЕМА ОБВРСКА ДА ОДГОВОРИ КАКО Е ИСПРАН СТРАНСКИОТ КАПИТАЛ ОД МАКЕДОНИЈА, КАЖА КОМИСИЈАТА ПРИ БРАНЕЊЕТО НА ДОКТОРСКАТА ДИСЕРТАЦИЈА

ГРУЕВСКИ НЕМА ОБВРСКА ДА ОДГОВОРИ КАКО Е ИСПРАН СТРАНСКИОТ КАПИТАЛ ОД МАКЕДОНИЈА, КАЖА КОМИСИЈАТА ПРИ БРАНЕЊЕТО НА ДОКТОРСКАТА ДИСЕРТАЦИЈА

Поранешниот премиер Никола Груевски денес во свечената сала на Економскиот факултет ја одбрани докторската дисертација „Економските ефекти на различни ...
СУДОТ ИМ ИЗРЕЧЕ ЗАБРАНА ЗА РАБОТА НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПРОФЕСОРИ ОД ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ

СУДОТ ИМ ИЗРЕЧЕ ЗАБРАНА ЗА РАБОТА НА ОСОМНИЧЕНИТЕ ПРОФЕСОРИ ОД ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ

Четворицата професори од Економскиот факултет во Скопје , осомничени за примање поткуп и за злоупотреба на службената положба и овластувањата нема да ...
ОСОМНИЧЕНИТЕ БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И ОПШТИНА, А ПРОФЕСОРИТЕ ОД ЕКОНОМСКИ НЕ СМЕАТ ДА ПРЕДАВААТ

ОСОМНИЧЕНИТЕ БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И ОПШТИНА, А ПРОФЕСОРИТЕ ОД ЕКОНОМСКИ НЕ СМЕАТ ДА ПРЕДАВААТ

Професори и асистенти од Економскиот факултет во Скопје осомничени за примање поткуп и злоупотреба на службената положба и овластувањата не смеат да р ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕТТЕМИНА ПРИВЕДЕНИ ОД ЕКОНОМСКИОТ ФАКУЛТЕТ, ОДЗЕМЕНИ ПАСОШИТЕ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕТТЕМИНА ПРИВЕДЕНИ ОД ЕКОНОМСКИОТ ФАКУЛТЕТ, ОДЗЕМЕНИ ПАСОШИТЕ

Судија на претходна постапка на петтемина приведени од Економскиот факултет во полициската акција „Еразмус„ вечерва не им определил мерка притвор, тук ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ТВРДИ ДЕКА ПРОФЕСОРИ БАРАЛЕ ПОТКУП И СЕКС

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ТВРДИ ДЕКА ПРОФЕСОРИ БАРАЛЕ ПОТКУП И СЕКС

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција потврди дека се оомничени осум лица од кои шест универзитетски професори, еде ...
МВР ПОТВРДИ АПСЕЊА ВО УНИВЕРЗИТЕТСКИОТ КОМПЛЕКС

МВР ПОТВРДИ АПСЕЊА ВО УНИВЕРЗИТЕТСКИОТ КОМПЛЕКС

Одделот за организиран криминал на Министерството за внатрешни работи (МВР) во координација со надлежното јавно обвинителство ја спроведува акцијата н ...
7 / 7 НАПИСИ