Таг: екстрадиција

1 4 5 658 / 58 НАПИСИ
ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПРВИН КАЈ СОЛУНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ЗА ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ПАСОШИ, ПА ВО ПРИТВОР ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА

ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ПРВИН КАЈ СОЛУНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ЗА ФАЛСИФИКУВАНИТЕ ПАСОШИ, ПА ВО ПРИТВОР ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА

Горан Грујевски и Никола Бошкоски, кои вчера беа уапсени при пасошка контрола на Солунскиот аеродром, во текот на денот ќе бидат изведени пред обвинит ...
ПРЕБЕГАНИОТ МАКЕДОНСКИ СПЕЦИЈАЛЕЦ ОД ДИВО НАСЕЉЕ ЌЕ БИДЕ ЕКСТРАДИРАН, ОДЛУЧИ ГРЧКИОТ ВРХОВЕН СУД

ПРЕБЕГАНИОТ МАКЕДОНСКИ СПЕЦИЈАЛЕЦ ОД ДИВО НАСЕЉЕ ЌЕ БИДЕ ЕКСТРАДИРАН, ОДЛУЧИ ГРЧКИОТ ВРХОВЕН СУД

Грчкиот Врховен суд одлучи да се екстрадира македонскиот државјанин Д.В., поранешен началник на антитерористичка единица на Македонија, објави агенциј ...
УБИЕЦОТ ПО КОЈ ПОЛИЦИЈАТА ТРАГАШЕ 23 ГОДИНИ ЈА ИСКАСАПИЛ ЖРТВАТА СО СЕКИРА И ЈА ФРЛИЛ ВО КОНТЕЈНЕР

УБИЕЦОТ ПО КОЈ ПОЛИЦИЈАТА ТРАГАШЕ 23 ГОДИНИ ЈА ИСКАСАПИЛ ЖРТВАТА СО СЕКИРА И ЈА ФРЛИЛ ВО КОНТЕЈНЕР

Убиецот Д.М., по кој македонската полиција ја имаше најдолгата потера во својата историја од цели 23 години 1 месец и 14 дена, својата жртва ја искаса ...
ШВЕДСКА ЈА ПРЕКИНА ИСТРАГАТА ПРОТИВ АСАНЖ ЗА СИЛУВАЊЕ

ШВЕДСКА ЈА ПРЕКИНА ИСТРАГАТА ПРОТИВ АСАНЖ ЗА СИЛУВАЊЕ

Шведското обвинителство се откажа од истрагата за силување во која осомничен беше основачот на Викиликс Џулијан Асанж, седум години по отворање на слу ...
АПЕЛАЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА КОЧАН ВО ШУТКА

АПЕЛАЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА И СПРОВЕДУВАЊЕ НА КОЧАН ВО ШУТКА

Апелациониот суд побара екстрадиција и спроведување во затворот во Шутка на Сеад Кочан, првоосомничен во случајот „Труст“ на СЈО, во пресудата објавен ...
ГРЦИЈА ЈА ОДБИ ТУРЦИЈА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ОСУМ ВОЈНИЦИ

ГРЦИЈА ЈА ОДБИ ТУРЦИЈА ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА ОСУМ ВОЈНИЦИ

Врховниот суд на Грција пресуди против екстрадиција на осум турски војници кои избегаа во Грција во јули по неуспешниот обид за пуч во Турција, соопшт ...
МЕКСИКО ГО ЕКСТРАДИРАШЕ ЕЛ ЧАПО ВО САД

МЕКСИКО ГО ЕКСТРАДИРАШЕ ЕЛ ЧАПО ВО САД

Хоакин Гузман Лоера, злогласниот лидер на мексиканскиот нарко картел Синалоа, познат како Ел Чапо, кој двапати избега од мексикански затвори, беше екс ...
ИТНО И БЕЗУСЛОВНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ПОБАРА МЕЃУНАРОДНАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА НОВИНАРИ

ИТНО И БЕЗУСЛОВНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ПОБАРА МЕЃУНАРОДНАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА НОВИНАРИ

Меѓународната федерација на новинари повика на итно и безусловно ослободување на македонскиот независен новинар Зоран Божиновски. Генералниот секрета ...
1 4 5 658 / 58 НАПИСИ