Таг: Елизабета Канческа Милевска

1 2 3 4 5 6 30 / 52 НАПИСИ
АПЕЛАЦИЈА ЈА ОДЛОЖИ ЗА УТРЕ РАСПРАВАТА ЗА ВАЖЕЊЕТО НА БОМБИТЕ ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

АПЕЛАЦИЈА ЈА ОДЛОЖИ ЗА УТРЕ РАСПРАВАТА ЗА ВАЖЕЊЕТО НА БОМБИТЕ ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

Апелациониот суд Скопје денеска ја одложи за утре во 9.30 расправата дали прислушуваниот разговор може да се користи против ексминистерката за култура ...
МНОГУ СУМ ИЗНЕНАДЕНА ОД ПРЕДЛОГОТ НА СЈО ЗА ПРИТВОР, СЕ ПОЖАЛИ ЕКСМИНИСТЕРКАТА БЕТИ

МНОГУ СУМ ИЗНЕНАДЕНА ОД ПРЕДЛОГОТ НА СЈО ЗА ПРИТВОР, СЕ ПОЖАЛИ ЕКСМИНИСТЕРКАТА БЕТИ

Специјалното јавно обвинителство побара притвор за ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска, бидејќи смета дека не е доволно само да ѝ б ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕШЕВСКИ И КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕШЕВСКИ И КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ

За поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и пратеничката Елизабета Канческа – Милевска Основниот суд Скопје 1 одлучи да им ги одземе пасошите, но н ...
ТАЛЕСКИ ЈА ДОПЛАТИ КУЛТУРЊАЧКАТА ВОЈСКА НА БЕТИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ТАЛЕСКИ ЈА ДОПЛАТИ КУЛТУРЊАЧКАТА ВОЈСКА НА БЕТИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Културни институции и фестивали чии први луѓе беа меѓу најгласните на протестите на „За заедничка Македонија“, како и други уметници учесници во проте ...
КОСМОДИСК ПРОПАГАНДА

КОСМОДИСК ПРОПАГАНДА

1Ги слушам вмровците како ја критикуваат новата влада, дека не го измила мерцедесот кој си го купил нивниот лидер Никола Груевски со наши 600.000 евра ...
НЕОПНАТА КРАВА

НЕОПНАТА КРАВА

1 Пратеникот не ја опнал кравата. И така некако би требало да заврши приказната за тоа што ѝ се случи на Македонија на 27 април. Со вакво обвинителств ...
ДИМИТРИЕВ, ТОДОРОВ, КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА И ГРУЕВСКИ КРИЈАТ ДЕКА СЕ ПРАТЕНИЦИ, НЕ ДАВААТ СЛИКИ ВО СОБРАНИЕ

ДИМИТРИЕВ, ТОДОРОВ, КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА И ГРУЕВСКИ КРИЈАТ ДЕКА СЕ ПРАТЕНИЦИ, НЕ ДАВААТ СЛИКИ ВО СОБРАНИЕ

Од конституирањето на Собранието на 30 декември лани, техничкиот премиер Емил Димитриев, техничките министри Елизабета Канческа – Милевска и Никола То ...
ФИЛХАРМОНИЈА ОТВОРИ СО АШКЕНАЗИ И ТРПЧЕСКИ

ФИЛХАРМОНИЈА ОТВОРИ СО АШКЕНАЗИ И ТРПЧЕСКИ

Концертната сала на Македонската филхармонија, прв нејзин објект во 73-годишното постоење, се отвори вечерва со првиот свечен концерт под диригентство ...
ВМРО-ДПМНЕ И ГРУЕВСКИ ГО КИДНАПИРАА ИСТОРИСКОТО ОТВАРАЊЕ НА НОВАТА ФИЛХАРМОНИЈА ЗА ПАРТИСКА ЖУРКА

ВМРО-ДПМНЕ И ГРУЕВСКИ ГО КИДНАПИРАА ИСТОРИСКОТО ОТВАРАЊЕ НА НОВАТА ФИЛХАРМОНИЈА ЗА ПАРТИСКА ЖУРКА

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со лидерот Никола Груевски го киднапира утрешното историско свечено отварање на новата концертна сала на Македонската ...
НЕМА КОМПЈУТЕР

НЕМА КОМПЈУТЕР

1 Се обидувам да го разберам инцидентот на Талат Џафери со албанското знаменце во кабинетот на претседателот на Собранието.  Сфаќам дека веројатно ста ...
1 2 3 4 5 6 30 / 52 НАПИСИ