Таг: Елизабета Канческа Милевска

1 2 3 4 6 20 / 52 НАПИСИ
МОРА ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДА СЕДНАТ НА МАСА И ДА НАЈДАТ КОНСЕНЗУС И РЕШЕНИЕ ЗА ИЗЛЕЗ ОД КРИЗАТА, АПЕЛИРАШЕ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

МОРА ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ДА СЕДНАТ НА МАСА И ДА НАЈДАТ КОНСЕНЗУС И РЕШЕНИЕ ЗА ИЗЛЕЗ ОД КРИЗАТА, АПЕЛИРАШЕ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Елизабета Канческа-Милевска  ги повика лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев и Христијан Мицкоски да седнат на заедничка ...
НА БЕТИ Ѝ ФАЛЕЛЕ УШТЕ 20 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА МУЗЕЈОТ НА ВМРО, ЈАНАКИЕСКИ Ѝ ВЕЛИ ДА ГИ ПРОДАДАТ НЕЈЗИНИТЕ АЛИШТА, СЕ СЛУШНА ВО БОМБИТЕ ЗА „ТЕНДЕРИ“

НА БЕТИ Ѝ ФАЛЕЛЕ УШТЕ 20 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ЗА МУЗЕЈОТ НА ВМРО, ЈАНАКИЕСКИ Ѝ ВЕЛИ ДА ГИ ПРОДАДАТ НЕЈЗИНИТЕ АЛИШТА, СЕ СЛУШНА ВО БОМБИТЕ ЗА „ТЕНДЕРИ“

На рочиштето за предметот „Тендери“ на СЈО, каде обвинета за злоупотреба на службената положба и овластувањата е поранешната министерка за култура Ели ...
НАЈДОБРО Е ДА СИ ПРИЗНАЕШ ВИНА ЗАШТО ИМА ГОТОВИ ДОКАЗИ, ЈА ПОВИКА КАТИЦА ЕКСМИНИСТЕРКАТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

НАЈДОБРО Е ДА СИ ПРИЗНАЕШ ВИНА ЗАШТО ИМА ГОТОВИ ДОКАЗИ, ЈА ПОВИКА КАТИЦА ЕКСМИНИСТЕРКАТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

Специјалната обвинителка Катица Јанева, зборувајќи по малку за сите поднесени обвиненија кои се во судска постапка во интервју за телевизијата 24, ја ...
ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА „БЕТОН ШТИП“ СВЕДОК ПРОТИВ КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА ВО „ТЕНДЕРИ“

ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА „БЕТОН ШТИП“ СВЕДОК ПРОТИВ КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА ВО „ТЕНДЕРИ“

Сведок во случајот на СЈО „Тендери“ тврди дека обвинетата Елизабета Канческа – Милевска како министерка за култура во 2011 година му кажала градежната ...
КАНЧЕСКА МИЛЕВСКА ГИ ПОБАРА БОМБИТЕ ОД СЈО ЗА ДА ВИДИ ДАЛИ СЕ ЦЕЛОСНИ И ВИСТИНИТИ

КАНЧЕСКА МИЛЕВСКА ГИ ПОБАРА БОМБИТЕ ОД СЈО ЗА ДА ВИДИ ДАЛИ СЕ ЦЕЛОСНИ И ВИСТИНИТИ

Одбраната на обвинетата ексминистерка за култура Елизабета Канческа Милевска на денешното прво рочиште во случајот „Тендери“ побара вештачењето да се ...
СУДЕЊЕТО НА ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА „ТИФАНИ“ НА СЈО ПОЧНУВА НА 19 ФЕВРУАРИ, „ТЕНДЕРИ“ СО ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА 21 ФЕВРУАРИ

СУДЕЊЕТО НА ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА „ТИФАНИ“ НА СЈО ПОЧНУВА НА 19 ФЕВРУАРИ, „ТЕНДЕРИ“ СО ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА 21 ФЕВРУАРИ

Основниот суд Скопје 1 ги закажа судењата против новинарката и бизнисменка Ивона Талевска за случајот „Тифани“ за криење данок кон државата и против е ...
ОДЗЕМЕНИ ДВА ТЕЛЕФОНА И КОМПЈУТЕР ПРИ ПРЕТРЕСОТ НА ДОМОТ НА ЕКСМИНИСТЕРКАТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

ОДЗЕМЕНИ ДВА ТЕЛЕФОНА И КОМПЈУТЕР ПРИ ПРЕТРЕСОТ НА ДОМОТ НА ЕКСМИНИСТЕРКАТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

Два мобилни телефона и компјутер се одземени при претресот што денеска беше извршен во домот на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-М ...
БОМБИТЕ ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО ДОКАЗИ И НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТЕНДЕРИ“ ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА

БОМБИТЕ ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО ДОКАЗИ И НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТЕНДЕРИ“ ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА

Апелацискиот суд Скопје ја преиначи одлуката на Основниот суд Скопје 1 и дозволи „бомбите“ да се користат како докази во судската постапка во случајот ...
СЈО ПРЕД АПЕЛАЦИЈА БАРА ДА ВАЖАТ ПЕТТЕ „БОМБИ“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЗА ТЕНДЕРOT СО „БЕТОН ШТИП“

СЈО ПРЕД АПЕЛАЦИЈА БАРА ДА ВАЖАТ ПЕТТЕ „БОМБИ“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЗА ТЕНДЕРOT СО „БЕТОН ШТИП“

Четирите разговори на обвинетата ексминистерка за култура Елизабета Канческа-Милевска во случајот „Тендери“ на СЈО за изградба на Музејот на ВМРО и ед ...
ЧЕТВОРИЦА АДВОКАТИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА БАРААТ ДА НЕ ВАЖИ „БОМБАТА“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЗА ТЕНДЕРOT СО „БЕТОН ШТИП“

ЧЕТВОРИЦА АДВОКАТИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА БАРААТ ДА НЕ ВАЖИ „БОМБАТА“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЗА ТЕНДЕРOT СО „БЕТОН ШТИП“

Четворица адвокати во Апелациониот суд Скопје во име на отсутната ексминистерка за култура Елизабета Канческа - Милевска седнаа во судница да ги убеда ...
1 2 3 4 6 20 / 52 НАПИСИ