Таг: Емануел Макрон

1 11 12 13 14 130 / 131 НАПИСИ
МАКРОН ПРЕД ПУТИН ГИ ОБВИНИ „СПУТНИК“ И „РАША ТУДЕЈ“ ЗА ПРОПАГАНДА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

МАКРОН ПРЕД ПУТИН ГИ ОБВИНИ „СПУТНИК“ И „РАША ТУДЕЈ“ ЗА ПРОПАГАНДА СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

Францускиот претседател Емануел Maкрон денеска остро критикуваше два руски медиуми - додека рускиот претседател Владимир Путин стоеше до него. Макрон, ...
МАКРОН НА СРЕДБА СО МЕРКЕЛ, ЕДУАР ФИЛИП НОВ ПРЕМИЕР НА ФРАНЦИЈА

МАКРОН НА СРЕДБА СО МЕРКЕЛ, ЕДУАР ФИЛИП НОВ ПРЕМИЕР НА ФРАНЦИЈА

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска имаше средба со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, поздравен на црвениот ќилим пред герман ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МАКРОН ВЛЕЗЕ ВО ЕЛИСЕЈСКАТА ПАЛАТА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МАКРОН ВЛЕЗЕ ВО ЕЛИСЕЈСКАТА ПАЛАТА

Новиот француски претседател Емануел Макрон денеска е инаугуриран на церемонија во претседателската палата во Париз. 39-годишниот Макрон е најмладиот ...
ГОСПОЃА МАКРОН ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛКА ВО СЕНКА

ГОСПОЃА МАКРОН ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛКА ВО СЕНКА

Кога прв пат се запознале, тој имал 15 години, таа беше мажена 40-годишна наставничка која му предавала драма и му била ментор во школската претстава. ...
МАКРОН ИЗБРАН ЗА ФРАНЦУСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ СО ГОЛЕМА ПРЕДНОСТ НАД ЛЕ ПЕН

МАКРОН ИЗБРАН ЗА ФРАНЦУСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ СО ГОЛЕМА ПРЕДНОСТ НАД ЛЕ ПЕН

Независниот кандидат од центарот Емануел Макрон победи на претседателските избори во Франција со освоени 65,1% од гласовите во вториот круг, наспроти ...
ГОЛИ АКТИВИСТКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ГЛАСАЧКОТО МЕСТО НА ЛЕ ПЕН

ГОЛИ АКТИВИСТКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ГЛАСАЧКОТО МЕСТО НА ЛЕ ПЕН

Во францускиот град Анен-Бомон, движењето Фемен денеска организираше протест против Марин Ле Пен, кандидатката за француски претседател, за време глас ...
ФРАНЦУЗИТЕ ИЗБИРААТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД КОЈ ЌЕ ЗАВИСИ ИДНИНАТА НА ЕВРОПА

ФРАНЦУЗИТЕ ИЗБИРААТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ОД КОЈ ЌЕ ЗАВИСИ ИДНИНАТА НА ЕВРОПА

Гласачите во Франција гласаат во вториот круг претседателски избори што можат да ја одредат иднината на Европа, избирајќи помеѓу независниот центристи ...
ХАКИРАНА КАМПАЊАТА НА МАКРОН, ПОДАТОЦИТЕ ИЗЛЕГОА НА ИНТЕРНЕТ

ХАКИРАНА КАМПАЊАТА НА МАКРОН, ПОДАТОЦИТЕ ИЗЛЕГОА НА ИНТЕРНЕТ

Кампањата на водечкиот француски претседателски кандидат Емануел Макрон доцна синоќа изјави дека бил цел на „масивен" хакерски напад, кој ги ставил на ...
ФРАНЦУСКИОТ НАРОД МОРА ДА СПРЕЧИ ПОБЕДА НА ЛЕ ПЕН, ВЕЛИ ЗИДАН

ФРАНЦУСКИОТ НАРОД МОРА ДА СПРЕЧИ ПОБЕДА НА ЛЕ ПЕН, ВЕЛИ ЗИДАН

Поранешниот француски фудбалер Зинедин Зидан вели дека народот треба да направи сѐ што може за да спречи победа на Марин Ле Пен на претседателските из ...
МАКРОН И ЛЕ ПЕН ОДАТ ВО ВТОРИОТ КРУГ ОД ИЗБОРИТЕ ВО ФРАНЦИЈА, ПОКАЖАА ПРВИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

МАКРОН И ЛЕ ПЕН ОДАТ ВО ВТОРИОТ КРУГ ОД ИЗБОРИТЕ ВО ФРАНЦИЈА, ПОКАЖАА ПРВИЧНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

Првата официјална проценка за првиот круг од претседателските избори во Франција покажа дека независниот кандидат од центарот Емануел Макрон освоил 23 ...
1 11 12 13 14 130 / 131 НАПИСИ