Таг: епидемија

1 2 3 4 7 20 / 70 НАПИСИ
ЖЕЛБАТА НА МЛАДИТЕ ДА БИДАТ ВИДЕНИ ПО ЖУРКИ СИ ГО ДАДЕ РЕЗУЛТАТОТ, КАЖА ЕПИДЕМИОЛОГОТ ЖАРКО КАРАЏОВСКИ ЗА ЕСЕНСКИОТ БРАН НА КОВИД-19

ЖЕЛБАТА НА МЛАДИТЕ ДА БИДАТ ВИДЕНИ ПО ЖУРКИ СИ ГО ДАДЕ РЕЗУЛТАТОТ, КАЖА ЕПИДЕМИОЛОГОТ ЖАРКО КАРАЏОВСКИ ЗА ЕСЕНСКИОТ БРАН НА КОВИД-19

Журките, евентите, свеченостите, сè она што го гледавме, со сето тоа непочитување на мерките, неносење маски и недржење на растојание, немиење раце, е ...
ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 ЌЕ ДОНЕСЕ ЕПИДЕМИЈА НА ОСАМЕНОСТ, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИ НАУЧНИЦИ

ПАНДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 ЌЕ ДОНЕСЕ ЕПИДЕМИЈА НА ОСАМЕНОСТ, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИ НАУЧНИЦИ

Веќе половина година, властите низ целиот свет им порачуваат на своите жители да се дистанцираат едни од други поради пандемијата на ковид-19, а тоа с ...
СВЕТОТ СЕ БЛИЖИ КОН ЕДЕН МИЛИОН МРТВИ ОД КОВИД-19, СЗО ВЕЛИ ДЕКА БРОЈКАТА МОЖЕ ДА СЕ УДВОИ ДО ПОЈАВАТА НА ВАКЦИНА

СВЕТОТ СЕ БЛИЖИ КОН ЕДЕН МИЛИОН МРТВИ ОД КОВИД-19, СЗО ВЕЛИ ДЕКА БРОЈКАТА МОЖЕ ДА СЕ УДВОИ ДО ПОЈАВАТА НА ВАКЦИНА

Светската здравствена организација предупреди дека бројот на заразени и хоспитализирани со ковид-19 е во пораст во Европа, додека светот се ближи кон ...
САД ЈА НАДМИНАА БРОЈКАТА ОД 200.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

САД ЈА НАДМИНАА БРОЈКАТА ОД 200.000 МРТВИ ОД КОВИД-19

САД станаа прва земја со повеќе од 200.000 починати од ковид-19, објави универзитетот Џонс Хопкинс. Повеќе од 6,8 милиони жители на САД досега се зара ...
ОЛЕСНУВАЊЕТО НА КОРОНАМЕРКИТЕ БЕШЕ ГРЕШКА, НО И МЕНЕ МЕ ПОНЕСЕ ЛЕТОТО, ПРИЗНА ЧЕШКИОТ ПРЕМИЕР БАБИШ

ОЛЕСНУВАЊЕТО НА КОРОНАМЕРКИТЕ БЕШЕ ГРЕШКА, НО И МЕНЕ МЕ ПОНЕСЕ ЛЕТОТО, ПРИЗНА ЧЕШКИОТ ПРЕМИЕР БАБИШ

Чешкиот премиер Андреј Бабиш призна дека олеснувањето на коронамерките преку летото било грешка и додаде дека епидемијата се враќа. Тој ѝ се обрати ...
МОЖНО Е ДА СЕ ОДЛОЖИ НАСТАВАТА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ПРВО ДО ТРЕТО ОДДЕЛНИЕ, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

МОЖНО Е ДА СЕ ОДЛОЖИ НАСТАВАТА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ПРВО ДО ТРЕТО ОДДЕЛНИЕ, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1 октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, кажа денеска во Собранието министер ...
ПОЛОВИНА ОД РЕДОВНО ЗАПИШАНИТЕ ДЕЦА ЌЕ ОДАТ ВО ГРАДИНКА ОД СЕПТЕМВРИ, ПРИЈАВИЛЕ РОДИТЕЛИТЕ

ПОЛОВИНА ОД РЕДОВНО ЗАПИШАНИТЕ ДЕЦА ЌЕ ОДАТ ВО ГРАДИНКА ОД СЕПТЕМВРИ, ПРИЈАВИЛЕ РОДИТЕЛИТЕ

Половина од запишаните деца во градинките низ земјава, родителите ги пријавиле дека имаат потреба за згрижување од септември кога се најавува нивно по ...
4.000 ПОВИЦИ НА ТЕЛЕФОНСКИТЕ ЛИНИИ ЗА ПСИХОЛОШКА ПОДДРШКА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

4.000 ПОВИЦИ НА ТЕЛЕФОНСКИТЕ ЛИНИИ ЗА ПСИХОЛОШКА ПОДДРШКА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Од почетокот на епидемијата на ковид-19 досега, на Клиниката за психијатрија се реализирани 4.000 телефонски повици од граѓани кои имале потреба од пс ...
ВИЕТНАМ ГО ПРИЈАВИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

ВИЕТНАМ ГО ПРИЈАВИ ПРВИОТ СМРТЕН СЛУЧАЈ ОД КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Виетнам го пријави првиот смртен случај од ковид-19 досега, откако со месеци спроведуваше ефективна политика во справувањето со епидемијата. Државните ...
ГЕРМАНЦИТЕ СТАНАА НЕСОВЕСНИ, МОЖЕБИ СМЕ НА ПОЧЕТОКОТ НА ВТОР БРАН, КАЖАА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ ПО ПОСЛЕДНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

ГЕРМАНЦИТЕ СТАНАА НЕСОВЕСНИ, МОЖЕБИ СМЕ НА ПОЧЕТОКОТ НА ВТОР БРАН, КАЖАА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ ПО ПОСЛЕДНОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Шефот на германскиот институт „Роберт Кох“, Лотар Вилер, изјави дека е многу загрижен за порастот на бројот на нови случаи на коронавирус во земјата. ...
1 2 3 4 7 20 / 70 НАПИСИ