Таг: епидемија

1 2 3 4 5 7 30 / 70 НАПИСИ
ЦРНА ГОРА ПАК ПРОГЛАСИ ЕПИДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ, БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ШЕСТ ПАТИ ПОГОЛЕМ ОТКОЛКУ ВО ПРВИОТ БРАН

ЦРНА ГОРА ПАК ПРОГЛАСИ ЕПИДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ, БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ШЕСТ ПАТИ ПОГОЛЕМ ОТКОЛКУ ВО ПРВИОТ БРАН

Црна Гора повторно прогласи епидемија на коронавирусот, откако во изминатиот период драстично се зголеми бројот на заразени. Таа беше прва земја во ...
ЗИМСКИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУСОТ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ ПОЛОШ ОД ПРВИОТ, ВЕЛАТ БРИТАНСКИ НАУЧНИЦИ

ЗИМСКИОТ БРАН НА КОРОНАВИРУСОТ БИ МОЖЕЛ ДА БИДЕ ПОЛОШ ОД ПРВИОТ, ВЕЛАТ БРИТАНСКИ НАУЧНИЦИ

Велика Британија би можела да има уште 120.000 смртни случаи од коронавирус во вториот бран на заразата оваа зима, велат научниците. Правејќи „разу ...
СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

СЕРТИФИКАТОР ЗА КООРДИНАТОР

1 Во моментот кога ќе одлучиш да жртвуваш наука и експертиза за да купуваш души, ќе ти се случи она што сега ѝ се случува на Македонија. Да биде најпо ...
4 ПОЧИНАТИ, 101 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ОД КОИ 59 ОД СКОПЈЕ

4 ПОЧИНАТИ, 101 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ОД КОИ 59 ОД СКОПЈЕ

Во последните 24 часа се регистрирани се 101 нов случаи на КОВИД-19 од 974 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Починати се четворица пацие ...
АКО НЕМА КАРАНТИН ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД, КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ПОЧНЕ НЕКОНТРОЛИРАНО ДА СЕ ШИРИ, СМЕТААТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

АКО НЕМА КАРАНТИН ЗА ПРОДОЛЖЕНИОТ ВИКЕНД, КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ ПОЧНЕ НЕКОНТРОЛИРАНО ДА СЕ ШИРИ, СМЕТААТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести денеска има и втор вонреден состанок, по зголемените бројки на заразени од коронавирус изминативе неколку дена, а посебн ...
ЦРНА ГОРА РАЗМИСЛУВА ДА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

ЦРНА ГОРА РАЗМИСЛУВА ДА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Во Црна Гора се создадоа услови за прогласување крај на епидемијата на коронавирусот, изјави помошник директорот на Институтот за јавно здравје Сенад ...
ВО СЛОВЕНИЈА И ОФИЦИЈАЛНО ЗАВРШИ ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

ВО СЛОВЕНИЈА И ОФИЦИЈАЛНО ЗАВРШИ ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Словенија и официјално прогласи крај на епидемијата на коронавирусот, откако и во изминатите 24 часа немаше ниеден позитивен тест, објави владата. ...
СО КОВИД-19 СМЕ ВО ПАТ ПОЗИЦИЈА, ЕПИДЕМИЈАТА МОЖЕ ГАЛОПИРАЧКИ ДА СЕ ВРАТИ, ВЕЛАТ АНАЛИЗИТЕ НА ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ

СО КОВИД-19 СМЕ ВО ПАТ ПОЗИЦИЈА, ЕПИДЕМИЈАТА МОЖЕ ГАЛОПИРАЧКИ ДА СЕ ВРАТИ, ВЕЛАТ АНАЛИЗИТЕ НА ПРОФЕСОРОТ ТРАЈКОВСКИ

Со болеста КОВИД-19 сме во пат позиција, тоа го покажува репродукциониот број R-0 (ер нула) кој е еднаков на еден, што значи дека бројот на новозаразе ...
СЛОВЕНИЈА ПРВА ВО ЕВРОПА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

СЛОВЕНИЈА ПРВА ВО ЕВРОПА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Словенија стана прва европска држава која прогласи крај на епидемијата на коронавирусот, објави владата на синоќешната телефонска седница. Ова уследи ...
СЀ УШТЕ НЕМА ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

СЀ УШТЕ НЕМА ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Засега нема олабавување на мерките за заштита од коронавирусот, на сила остануваат сите мерки и препораки кои досега се донесени, соопштија од Министе ...
1 2 3 4 5 7 30 / 70 НАПИСИ