Таг: ЕВН

1 5 6 766 / 66 НАПИСИ
ТЕТОВЦИ ПАК ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЕВН

ТЕТОВЦИ ПАК ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ЕВН

Стотина граѓани од Тетово и околните села денеска повторно се собраа на градскиот плоштад на протест против ЕВН. Во името на Граѓанскиот совет кој ...
ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЕВН ВО ТЕТОВО

ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЕВН ВО ТЕТОВО

Околу илјада граѓани протестираа пред седиштето на ЕВН во Тетово незадоволни од цената што ЕВН им ја наплатува за потрошена електрична енергија, јави ...
ЕВН РАЗГЛЕДУВА КАКО ДА ГО РЕШИ ДОЛГОТ НА СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ

ЕВН РАЗГЛЕДУВА КАКО ДА ГО РЕШИ ДОЛГОТ НА СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ

ЕВН ја разгледува можноста да му помогне на слепото семејство Младеновски од планинското село Враготурце, за да го реши проблемот со заостанатиот долг ...
ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла ...
СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ИСКЛУЧЕНО ОД СТРУЈА ПОРАДИ ДОЛГ ОД ПРЕД 10 ГОДИНИ

СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ИСКЛУЧЕНО ОД СТРУЈА ПОРАДИ ДОЛГ ОД ПРЕД 10 ГОДИНИ

Осумчленото слепо семејство Младеновски од планинското село Враготурце, кумановско остана без струја на -20 степени, поради неплатен долг од пред 10 г ...
ОХРИД ОСТАНА БЕЗ ВОДА ОТИ КОМУНАЛНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ НЕ ПЛАЌАЛО СТРУЈА СО ГОДИНИ

ОХРИД ОСТАНА БЕЗ ВОДА ОТИ КОМУНАЛНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ НЕ ПЛАЌАЛО СТРУЈА СО ГОДИНИ

Цел Охрид од утринава е останат без вода затоа што комуналното претпријатие за снабдување со вода „Проаква“ со години не плаќа сметки за струја. Од ...
1 5 6 766 / 66 НАПИСИ