Таг: Евровизија

1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ
НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ ЗА ДРОГА НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА „МАНЕСКИН“, ПОТВРДИ ЕБУ

НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ ЗА ДРОГА НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА „МАНЕСКИН“, ПОТВРДИ ЕБУ

Негативен е тестот за дрога на пејачот Дамиано Давид на „Мансекин“, италијанска рок-група која победи на Евровизија, соопшти Европската радиодифузна у ...
ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ ЗА ДРОГА ПО ВРАЌАЊЕТО ВО ИТАЛИЈА

ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ ЗА ДРОГА ПО ВРАЌАЊЕТО ВО ИТАЛИЈА

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) соопшти дека пејачот Дамиано Давид од италијанската рок група „Манескин“ која синоќа победи на Евровизија, доброво ...
РОКЕНРОЛОТ НЕ Е МРТОВ – ИТАЛИЈАНСКАТА ГРУПА „МАНЕСКИН“ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

РОКЕНРОЛОТ НЕ Е МРТОВ – ИТАЛИЈАНСКАТА ГРУПА „МАНЕСКИН“ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) На синоќешното евровизиско финале, во конкуренција од 26 композиции и пред публика од само околу 3.500 гл ...
СРБИЈА ЕДИНСТВЕН ФИНАЛИСТ НА ЕВРОВИЗИЈА ОД БИВШИТЕ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЗЕМЈИ

СРБИЈА ЕДИНСТВЕН ФИНАЛИСТ НА ЕВРОВИЗИЈА ОД БИВШИТЕ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ЗЕМЈИ

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) Второто евровизиско полуфинале синоќа ја комплетира листата на учесници за саботното финале  во  Ротердам ...
ВАСИЛ СО ИМПРЕСИВЕН НАСТАП, НО НЕДОВОЛНО ЗА ФИНАЛЕ НА ЕВРОВИЗИЈА

ВАСИЛ СО ИМПРЕСИВЕН НАСТАП, НО НЕДОВОЛНО ЗА ФИНАЛЕ НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) Васил Гарванлиев не успеа да обезбеди влезница за годинашното евровизиско финале во Ротердам. Неговата пе ...
ВАСИЛ ВЕЧЕРВА ЌЕ ПЕЕ ЗА ПЛАСМАН ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ВАСИЛ ВЕЧЕРВА ЌЕ ПЕЕ ЗА ПЛАСМАН ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) Првото евровизиско полуфинале, на кое како шести за Македонија настапува Васил Гарванлиев со „Стојам тука ...
ЕВРОВИЗИЈА ПОЧНА ВО РОТЕРДАМ САМО ЗА 3.500 ГЛЕДАЧИ СО НЕГАТИВЕН КОВИД ТЕСТ, ВАСИЛ ЌЕ ПЕЕ НА 18 МАЈ

ЕВРОВИЗИЈА ПОЧНА ВО РОТЕРДАМ САМО ЗА 3.500 ГЛЕДАЧИ СО НЕГАТИВЕН КОВИД ТЕСТ, ВАСИЛ ЌЕ ПЕЕ НА 18 МАЈ

(Специјално од Ротердам: Игор ТРАЈКОВСКИ) Вечерва, со дефиле на делегациите учеснички на тиркизниот тепих поставен на ротердамското пристаниште, оф ...
ЕВРОВИЗИЈА ЈА ЗАБРАНИ БЕЛОРУСКАТА ПЕСНА ЗАШТО ГИ ИСМЕВА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ЛУКАШЕНКО

ЕВРОВИЗИЈА ЈА ЗАБРАНИ БЕЛОРУСКАТА ПЕСНА ЗАШТО ГИ ИСМЕВА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ЛУКАШЕНКО

Евровизија ја забрани песната што требаше да ја претставува Белорусија на годинашниот фестивал зашто наводно ги исмева демонстрантите против лидерот А ...
ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ЈА ПРЕТСТАВИ ПЕСНАТА ЗА ЕВРОВИЗИЈА, НО СЀ УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ЈА ПЕЕ ВО ЖИВО ВО РОТЕРДАМ

ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ЈА ПРЕТСТАВИ ПЕСНАТА ЗА ЕВРОВИЗИЈА, НО СЀ УШТЕ НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ЌЕ ЈА ПЕЕ ВО ЖИВО ВО РОТЕРДАМ

Васил Гарванлиев, годинашниот евровизиски претставник на Македонија, денеска ја претстави песната „Here I Stand”. Музиката и текстот се дело на Гарван ...
ЕВРОВИЗИЈА СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ ДОБИЕ АМЕРИКАНСКА ВЕРЗИЈА

ЕВРОВИЗИЈА СЛЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ ДОБИЕ АМЕРИКАНСКА ВЕРЗИЈА

Евровизија ќе добие американска верзија следната година, најавија организаторите на Европскиот избор за најдобра песна. Педесет земји ќе се натпревару ...
1 2 3 4 10 / 34 НАПИСИ