Таг: Евровизија

1 2 3 20 / 25 НАПИСИ
ПРЕД НАСТАПОТ ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАМ НА 5 МИНУТИ ВО МОЕТО ТИВКО КАТЧЕ, ВЕЛИ ТАМАРА ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ПРЕД НАСТАПОТ ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАМ НА 5 МИНУТИ ВО МОЕТО ТИВКО КАТЧЕ, ВЕЛИ ТАМАРА ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во Тел Авив вечерва во 21 часот започнува финалната трка за победник на Евровизија 2019. Тамара Тодевска ...
ЕВРОВИЗИСКИ ТЕЛ АВИВ Е ШАМПИОН ВО ИЗНАЈМУВАЊЕ ЕЛЕКТРИЧНИ СКУТЕРИ, ГИ ВОЗАТ 50.000 ЛУЃЕ

ЕВРОВИЗИСКИ ТЕЛ АВИВ Е ШАМПИОН ВО ИЗНАЈМУВАЊЕ ЕЛЕКТРИЧНИ СКУТЕРИ, ГИ ВОЗАТ 50.000 ЛУЃЕ

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Електричните тротинети (скутери) се главно алтернативно средство за транспорт низ Тел Авив. Во градот кој ...
СЕ НАДЕВАМ ДЕКА СТЕ ГОРДИ НА МЕНЕ И НА СЕБЕ, РЕЧЕ ТАМАРА ПО ПЛАСМАНОТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

СЕ НАДЕВАМ ДЕКА СТЕ ГОРДИ НА МЕНЕ И НА СЕБЕ, РЕЧЕ ТАМАРА ПО ПЛАСМАНОТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во вчерашното второ евровизиско полуфинале во Тел Авив, македонската претставничка Тамара Тодевска успеа ...
ТАМАРА ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ТАМАРА ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

Тамара Тодевска ќе пее во финалето на изборот на песна Евровизија, што годинава се одржува во Тел Авив, Израел. Македонската претставничка со песна ...
ФАВОРИТКАТА НЕТА ОД ИЗРАЕЛ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

ФАВОРИТКАТА НЕТА ОД ИЗРАЕЛ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА

Пејачкатa Нета од Израел, со песната „Играчка“ победи на 63.Евровизија, која се одржа во Лисабон, Португалија. За најдобра песна на Евровизија во ф ...
ДЕМОНСТРАНТ Ѝ ГО ОДЗЕДЕ МИКРОФОНОТ НА БРИТАНСКАТА ПЕЈАЧКА СРЕД НАСТАПОТ НА ЕВРОВИЗИЈА

ДЕМОНСТРАНТ Ѝ ГО ОДЗЕДЕ МИКРОФОНОТ НА БРИТАНСКАТА ПЕЈАЧКА СРЕД НАСТАПОТ НА ЕВРОВИЗИЈА

Демонстрант излезе на сцената на Евровизија во Лисабон за време на настапот на британската пејачка Сурај и ѝ го зеде од раце микрофонот . Медиумите ...
МАКЕДОНИЈА НЕ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

МАКЕДОНИЈА НЕ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

Македонија не влезе во финалето на 63. Евровизија во Лисабон, Португалија. Од 19-те учесници на првата полуфинална вечер, пласман во финалето за сабот ...
„АЈ КЈУ“ ВЕЧЕРВА ЌЕ НАСТАПАТ 11-ТИ НА ЕВРОВИЗИЈА ВО ЛИСАБОН

„АЈ КЈУ“ ВЕЧЕРВА ЌЕ НАСТАПАТ 11-ТИ НА ЕВРОВИЗИЈА ВО ЛИСАБОН

Вечерва во 21 часот во Лисабон, Португалија почнува првата полуфинална вечер на 63. Евровизија. Македонската група „Ај Кју“, во состав: Бојан Трајк ...
И ВИЛ СМИТ И КИМ КАРДАШИЈАН БЕА ЖРТВИ НА НАТРАПНИКОТ СО ГОЛ ГАЗ НА ЕВРОВИЗИЈА

И ВИЛ СМИТ И КИМ КАРДАШИЈАН БЕА ЖРТВИ НА НАТРАПНИКОТ СО ГОЛ ГАЗ НА ЕВРОВИЗИЈА

Украинецот Витали Седиук кој во саботата се качи на Евровизиската сцена во Киев, среде настапот на ланската победничка Џамала и ги соблече панталоните ...
ПОРТУГАЛИЈА ПРВ ПАТ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА СО НЕЖНА, РОМАНТИЧНА БАЛАДА

ПОРТУГАЛИЈА ПРВ ПАТ ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА СО НЕЖНА, РОМАНТИЧНА БАЛАДА

Португалецот Салвадор Собрал  победи на фестивалот на Евровизија во саботата со нежна романтична балада што беше сосема во спротивност со она што цела ...
1 2 3 20 / 25 НАПИСИ