Таг: Евровизија

1 2 325 / 25 НАПИСИ
ГЛЕДАЧ СЕ КАЧИ НА СЦЕНАТА НА ЕВРОСОНГ И СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛ

ГЛЕДАЧ СЕ КАЧИ НА СЦЕНАТА НА ЕВРОСОНГ И СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛ

Гледач од публиката направи мал инцидент на Евровизискиот фестивал кога се качи на сцената и ги слече панталоните среде директниот пренос што го следа ...
ЈАНА НЕ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕ, АМА ДОБИ СВРШЕНИЧКИ ПРСТЕН ПРЕД 200 МИЛИОНИ ГЛЕДАЧИ

ЈАНА НЕ ВЛЕЗЕ ВО ФИНАЛЕ, АМА ДОБИ СВРШЕНИЧКИ ПРСТЕН ПРЕД 200 МИЛИОНИ ГЛЕДАЧИ

Јана Бурчевска, македонската претставничка на изборот за песна на Евровизија, не се пласираше во финалето со песната „Танцувај сам“ (Dance Alone), отк ...
НА МАЏИРОВ МУ ОСТАНА НЕОСТВАРЕНА ЖЕЛБАТА ДА ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА, КОМЕМОРАЦИЈА ЗА МУЗИЧАРОТ НА ШИШИЊА

НА МАЏИРОВ МУ ОСТАНА НЕОСТВАРЕНА ЖЕЛБАТА ДА ПОБЕДИ НА ЕВРОВИЗИЈА, КОМЕМОРАЦИЈА ЗА МУЗИЧАРОТ НА ШИШИЊА

Познатиот музичар на шишиња Зоран Маџиров сакал да настапи на Евровизија и да ја претстави Македонија во поинакво светло. Верувал дека светот сакал по ...
РУСКАТА ПЕЈАЧКА НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ ПЕЕ ПРЕКУ САТЕЛИТ ОТИ УКРАИНА Ѝ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ

РУСКАТА ПЕЈАЧКА НА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ ПЕЕ ПРЕКУ САТЕЛИТ ОТИ УКРАИНА Ѝ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ

Јулија Самоилова, пејачката која е претставник  на Русија на годишнешната Евровизија во Киев, ќе настапува преку сателит, по забраната за влез во Укра ...
ТВИТЕРЏИИТЕ РАЗБРАЛЕ ДЕКА КАЛИОПИ ПЕЕЛА ЗА ЌЕБАПИ

ТВИТЕРЏИИТЕ РАЗБРАЛЕ ДЕКА КАЛИОПИ ПЕЕЛА ЗА ЌЕБАПИ

Песната „Дона“ на македонската претставничка на Евросон Калиопи не се пласираше помеѓу финалистите во втората полуфинална вечер на Евросонг што оваа г ...
1 2 325 / 25 НАПИСИ