Таг: фалсификување

ЛАЖНИ ПЦР ТЕСТОВИ СЕ ПРОДАВААТ ВО ТЕТОВСКО, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

ЛАЖНИ ПЦР ТЕСТОВИ СЕ ПРОДАВААТ ВО ТЕТОВСКО, ОБЈАВИ ПОЛИЦИЈАТА

Тетовската полиција работи на откривањето на лица кои издаваат лажни ПЦР тестови. Вчера, еден ваков фалсификуван тест бил пријавен во СВР Тетово. „ ...
ЗАПЛЕНЕТИ 13.000 ФАЛСИФИКУВАНИ ЕВРА КАЈ ЖИТЕЛ НА ТЕТОВСКА ДОЛНА ЛЕШНИЦА

ЗАПЛЕНЕТИ 13.000 ФАЛСИФИКУВАНИ ЕВРА КАЈ ЖИТЕЛ НА ТЕТОВСКА ДОЛНА ЛЕШНИЦА

Тетовската полиција денеска извршила претрес во домот и во помошните простории на 44-годишниот Б. Џ. од тетовското село Долна Лешница, при што пронашл ...
ВО СРБИЈА УАПСЕНИ ШЕСТ ЛИЦА КОИ ПРОДАВАЛЕ ЛАЖНИ ПЦР ТЕСТОВИ ЗА КОВИД-19

ВО СРБИЈА УАПСЕНИ ШЕСТ ЛИЦА КОИ ПРОДАВАЛЕ ЛАЖНИ ПЦР ТЕСТОВИ ЗА КОВИД-19

Српското Обвинителство за организиран криминал објави дека се приведени шест лица под сомнение дека фалсификувале лични документи и продавале лажни ПЦ ...
ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ ГО ФАЛСИФИКУВАЛ ПОТПИСОТ НА ЗВОНКО КОСТОВСКИ ЗА ДА ЈА УНИШТИ ОПРЕМАТА НА УБК СО КОЈА ПРИСЛУШУВАЛ

ИЗБЕГАНИОТ ГРУЈЕВСКИ ГО ФАЛСИФИКУВАЛ ПОТПИСОТ НА ЗВОНКО КОСТОВСКИ ЗА ДА ЈА УНИШТИ ОПРЕМАТА НА УБК СО КОЈА ПРИСЛУШУВАЛ

Обвинетиот ексначалник на УБК Горан Грујевски, кој не учествува во судењето за масовното незаконско прислушување во „Тврдина-Таргет“ на СЈО, со фалсиф ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА 8 КАВАДАРЧАНИ КОИ ФАЛСИФИКУВАЛЕ 34.800 ДОЛАРИ И 4 ВРАБОТЕНИ ВО БАНКА КОИ ИМ ГИ МЕНУВАЛЕ ВО ДЕНАРИ

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА 8 КАВАДАРЧАНИ КОИ ФАЛСИФИКУВАЛЕ 34.800 ДОЛАРИ И 4 ВРАБОТЕНИ ВО БАНКА КОИ ИМ ГИ МЕНУВАЛЕ ВО ДЕНАРИ

Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против 8 лица за фалсификување пари и четворица вработени во банка во Кавадарци за злоупот ...
5 / 5 НАПИСИ