Таг: Фатмир Бесими

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
НЕМА ВЕЌЕ БРЗИ КРЕДИТИ БЕЗ ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО, МИНИСТЕРОТ БЕСИМИ КОНЕЧНО ДОНЕСЕ ПРАВИЛНИК ЗА ЗАШТИТА ОД ИЗМАМИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ КАРТИ

НЕМА ВЕЌЕ БРЗИ КРЕДИТИ БЕЗ ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО, МИНИСТЕРОТ БЕСИМИ КОНЕЧНО ДОНЕСЕ ПРАВИЛНИК ЗА ЗАШТИТА ОД ИЗМАМИ СО УКРАДЕНИ ЛИЧНИ КАРТИ

Министерот за финансии Фатмир Бесими конечно донесе Правилник за заштита на граѓаните од подигање брзи кредити на нивно име од трети лица. Правилникот ...
НА МИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ ФАТМИР БЕСИМИ 8 МЕСЕЦИ МУ Е ТЕШКО ДА НАПИШЕ ПРАВИЛНИК ОД НЕКОЛКУ СТРАНИ ЗА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА ЗЕМАЊЕТО БРЗИ КРЕДИТИ СО ТУЃА ЛИЧНА КАРТА

НА МИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ ФАТМИР БЕСИМИ 8 МЕСЕЦИ МУ Е ТЕШКО ДА НАПИШЕ ПРАВИЛНИК ОД НЕКОЛКУ СТРАНИ ЗА ДА СЕ СТАВИ КРАЈ НА ЗЕМАЊЕТО БРЗИ КРЕДИТИ СО ТУЃА ЛИЧНА КАРТА

Народниот правобранител Насер Зибери осум месеци го чека министерот за финансии Фатмир Бесими да напише Правилник за кредитен ризик, во кој ќе се проп ...
ЧАЈ И ЦВЕКЛО

ЧАЈ И ЦВЕКЛО

Ние здрави, тие изнакрадени. ...
СО БЕСИМИ СЕ ДОГОВАРАМЕ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, А НЕ ЗА ФИНАСИИ, ДА ОДЛУЧУВА ЗА ВРАБОТУВАЊА НА МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА, РЕЧЕ МЕЏИТИ

СО БЕСИМИ СЕ ДОГОВАРАМЕ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО, А НЕ ЗА ФИНАСИИ, ДА ОДЛУЧУВА ЗА ВРАБОТУВАЊА НА МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА, РЕЧЕ МЕЏИТИ

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска кажа дека разговарал со министерот за финансии Фатмир Бесими околу можноста, да не се бара согласност од ...
КАМШИКАРОТ ТРОКИРА

КАМШИКАРОТ ТРОКИРА

Дај да товариме што може уште да се товари. ...
НАД ИЛЈАДА ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИВААТ ЗГОЛЕМЕНА ПЛАТА ЗА 78 ОТСТО, ДРЖАВАТА ЈА ЧИНАТ ДОПОЛНИТЕЛНИ 15,5 МИЛИОНИ ЕВРА САМО ГОДИНАВА

НАД ИЛЈАДА ФУНКЦИОНЕРИ ДОБИВААТ ЗГОЛЕМЕНА ПЛАТА ЗА 78 ОТСТО, ДРЖАВАТА ЈА ЧИНАТ ДОПОЛНИТЕЛНИ 15,5 МИЛИОНИ ЕВРА САМО ГОДИНАВА

Зголемена плата за 78 отсто земаат 1.060 функционери и за таа намена до крајот на годинава од државниот буџет ќе се потрошат дополнителни 15,5 милиони ...
БЕСИМИ ГИ ОСТАВИ ПЕНДАРОВСКИ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАБИНЕТ БЕЗ ПЛАТА, КОВАЧЕВСКИ ИМ ВЕЛИ ДА СЕДНАТ ДА СЕ ДОГОВОРАТ

БЕСИМИ ГИ ОСТАВИ ПЕНДАРОВСКИ И ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАБИНЕТ БЕЗ ПЛАТА, КОВАЧЕВСКИ ИМ ВЕЛИ ДА СЕДНАТ ДА СЕ ДОГОВОРАТ

Претседателот Стево Пендаровски и неговиот кабинет немаат земено плата за јануари, а од Министерството за финансии добиле образложение дека во буџетот ...
„ДИШЕТЕ НИЗ СЛАМКА, ПА ЌЕ СФАТИТЕ КОЛКУ НИ Е ИТНО“, БОЛНИТЕ СО ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА РЕАГИРААТ НА НАЈАВИТЕ НА МИНИСТРИТЕ ДЕКА ПРВО ЌЕ СЕ МЕНУВА ЗАКОНОТ, ПА ЌЕ СЕ НАБАВИ ЛЕК

„ДИШЕТЕ НИЗ СЛАМКА, ПА ЌЕ СФАТИТЕ КОЛКУ НИ Е ИТНО“, БОЛНИТЕ СО ЦИСТИЧНА ФИБРОЗА РЕАГИРААТ НА НАЈАВИТЕ НА МИНИСТРИТЕ ДЕКА ПРВО ЌЕ СЕ МЕНУВА ЗАКОНОТ, ПА ЌЕ СЕ НАБАВИ ЛЕК

Асоцијацијата за цистична фиброза не им верува на усните ветувања на министерот за здравство Беким Сали дека ќе се набави лекот „трикафта“ и останува ...
СЕ ПЛАНИРА НОВ ДАНОК ЗА ЕКСТРА ПРОФИТ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ БЕСИМИ

СЕ ПЛАНИРА НОВ ДАНОК ЗА ЕКСТРА ПРОФИТ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ БЕСИМИ

Со стопанските комори се води дискусијата за нов, вонреден данок на екстра добивка, по примерот на европските земји, со што на оние компании кои имаат ...
ВЛАДАТА УСВОИ БУЏЕТ ОД 5,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА СЛЕДНАТА ГОДИНА, ПРЕДВИДЕНИ СЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ, ПЕНЗИОНЕРИТЕ И ЗА ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПЛАТИ ВО ОБРАЗОВАНИЕ

ВЛАДАТА УСВОИ БУЏЕТ ОД 5,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА СЛЕДНАТА ГОДИНА, ПРЕДВИДЕНИ СЕ ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА ОПШТИНИТЕ, ПЕНЗИОНЕРИТЕ И ЗА ЗГОЛЕМЕНИТЕ ПЛАТИ ВО ОБРАЗОВАНИЕ

Владата на денешната седница го усвои буџетот за 2023 година, кој на расходната страна ќе изнесува 324,8 милијарди денари (5,28 милијарди евра). Тоа е ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ