Таг: Фидес

ПАРТИЈАТА НА ОРБАН ИЗЛЕЗЕ ОД ЕВРОПСКАТА НАРОДНА ПАРТИЈА

ПАРТИЈАТА НА ОРБАН ИЗЛЕЗЕ ОД ЕВРОПСКАТА НАРОДНА ПАРТИЈА

Унгарската владејачка партија Фидес објави дека излегува од централнодесничарскиот блок во Европскиот парламент откако тој изгласа измени во својот пр ...
ЕВРОПРАТЕНИК ОД КОНЗЕРВАТИВНАТА ПАРТИЈА НА ОРБАН ФАТЕН НА ГЕЈ ОРГИЈА ВО БЕЛГИЈА, БЕГАЛ ПРЕКУ ОЛУК

ЕВРОПРАТЕНИК ОД КОНЗЕРВАТИВНАТА ПАРТИЈА НА ОРБАН ФАТЕН НА ГЕЈ ОРГИЈА ВО БЕЛГИЈА, БЕГАЛ ПРЕКУ ОЛУК

Европратеник од редовите на конзервативната партија на унгарскиот премиер Виктор Орбан поднесе оставка откако призна дека како што вели тој „бил на до ...
ЕВРОПСКАТА НАРОДНА ПАРТИЈА ЈА СУСПЕНДИРАШЕ ПАРТИЈАТА НА ОРБАН

ЕВРОПСКАТА НАРОДНА ПАРТИЈА ЈА СУСПЕНДИРАШЕ ПАРТИЈАТА НА ОРБАН

Европската народна партија (ЕПП), најголемата група во Европскиот парламент, ја суспендираше партијата на Виктор Орбан, Фидес, поради нејзиното контин ...
ОРБАН ПОЧНА КАМПАЊА ПРОТИВ ЈУНКЕР И ГО СПОРЕДИ СО ЏОРЏ СОРОС

ОРБАН ПОЧНА КАМПАЊА ПРОТИВ ЈУНКЕР И ГО СПОРЕДИ СО ЏОРЏ СОРОС

Европската комисија ја обвини владата на Виктор Орбан дека шири шокантна и смешна теорија на заговор, откако Унгарија почна кампања со која се напаѓа ...
ДОЛГИ РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО УНГАРИЈА ЗА РЕКОРДНА ИЗЛЕЗНОСТ И ТРЕТ МАНДАТ ПО РЕД ЗА ОРБАН

ДОЛГИ РЕДИЦИ ЗА ГЛАСАЊЕ ВО УНГАРИЈА ЗА РЕКОРДНА ИЗЛЕЗНОСТ И ТРЕТ МАНДАТ ПО РЕД ЗА ОРБАН

Владејачката партија Фидес на Виктор Орбан најверојатно нема да го задржи двотретинското мнозинство во парламентот и по денешните избори во Унгарија, ...
ОРБАН ПОМИНА ТРИ ЧАСА СО ГРУЕВСКИ ВО ОХРИД

ОРБАН ПОМИНА ТРИ ЧАСА СО ГРУЕВСКИ ВО ОХРИД

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска во Охрид имаше работна средба со унгарскиот премиер Виктор Орбан, соопшти партијата. Орбан во Македонија ...
6 / 6 НАПИСИ