Таг: ФИФА

1 2 10 / 12 НАПИСИ
КАТАР ГИ ДЕПОРТИРАШЕ РАБОТНИЦИТЕ КОИ СИ ГИ БАРАА ПЛАТИТЕ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ

КАТАР ГИ ДЕПОРТИРАШЕ РАБОТНИЦИТЕ КОИ СИ ГИ БАРАА ПЛАТИТЕ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ФУДБАЛ

Катар приведе и депортираше десетици работници мигранти кои протестираа поради неисплатени плати, велат активисти за работнички права. Катар ќе биде д ...
ФИФА И УЕФА ГИ СУСПЕНДИРАA РУСКИТЕ КЛУБОВИ И РЕПРЕЗЕНТАЦИИ

ФИФА И УЕФА ГИ СУСПЕНДИРАA РУСКИТЕ КЛУБОВИ И РЕПРЕЗЕНТАЦИИ

ФИФА и УЕФА ги суспендираа руските клубови и репрезентации од сите свои натпреварувања како резултат на воената инвазија на Украина. Двете федерации с ...
ФИФА ГО ПРОГЛАСИ РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

ФИФА ГО ПРОГЛАСИ РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Роберт Левандовски е прогласен за најдобар светски фудбалер, победувајќи ги Лео Меси и Кристијано Роналдо за престижната награда на ФИФА. Полскиот на ...
МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер, иако Вирџил ван Дајк важеше за голем фаворит. Освен што стана шампион на Шпанија со ...
ПЛАТИНИ УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА ВО ВРСКА СО СП 2022 ВО КАТАР

ПЛАТИНИ УАПСЕН ЗА КОРУПЦИЈА ВО ВРСКА СО СП 2022 ВО КАТАР

Поранешниот претседател на УЕФА, француската фудбалска легенда Мишел Платини, е уапсен под сомнение за корупција, објавија француските медиуми. 63- ...
ФК ЉУБОТЕН ДОБИ СЕРТИФИКАТ ДЕКА Е 22. НАЈСТАР ФУДБАЛСКИ КЛУБ НА СВЕТОТ

ФК ЉУБОТЕН ДОБИ СЕРТИФИКАТ ДЕКА Е 22. НАЈСТАР ФУДБАЛСКИ КЛУБ НА СВЕТОТ

Фудбалскиот клуб Љуботен од Тетово на 28 март наполни 100 години од формирањето, а деновиве и официјално беше признат како 22. најстар фудбалски клуб ...
МОДРИЌ ЈА ПРЕКИНА 10-ГОДИШНАТА ДОМИНАЦИЈА НА РОНАЛДО И МЕСИ И СТАНА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МОДРИЌ ЈА ПРЕКИНА 10-ГОДИШНАТА ДОМИНАЦИЈА НА РОНАЛДО И МЕСИ И СТАНА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лука Модриќ ја заокружи колекцијата големи индивидуални трофеи за оваа година, откако ФИФА го прогласи за најдобар светски фудбалер на свеченоста во Л ...
САД, КАНАДА И МЕКСИКО ЌЕ БИДАТ ДОМАЌИНИ НА ФУДБАЛСКИОТ МУНДИЈАЛ ВО 2026

САД, КАНАДА И МЕКСИКО ЌЕ БИДАТ ДОМАЌИНИ НА ФУДБАЛСКИОТ МУНДИЈАЛ ВО 2026

САД, Канада и Мексико го добија правото заеднички да го организираат Светското фудбалско првенство во 2026 година, победувајќи го единствениот противк ...
ФИФА ОДОБРИ КОРИСТЕЊЕ НА ВИДЕО-ТЕХНОЛОГИЈАТА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РУСИЈА

ФИФА ОДОБРИ КОРИСТЕЊЕ НА ВИДЕО-ТЕХНОЛОГИЈАТА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РУСИЈА

Видео-технологијата (ВАР) ќе се користи на претстојното Светско фудбалско првенство во Русија, откако нејзина употреба беше одобрена од челниците на Ф ...
РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во светот за 2017 година во изборот на ФИФА. На церемонијата во Лондон, напаѓачот на Реал Мадри ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ