Таг: ФИФА

1 216 / 16 НАПИСИ
МОДРИЌ ЈА ПРЕКИНА 10-ГОДИШНАТА ДОМИНАЦИЈА НА РОНАЛДО И МЕСИ И СТАНА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МОДРИЌ ЈА ПРЕКИНА 10-ГОДИШНАТА ДОМИНАЦИЈА НА РОНАЛДО И МЕСИ И СТАНА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лука Модриќ ја заокружи колекцијата големи индивидуални трофеи за оваа година, откако ФИФА го прогласи за најдобар светски фудбалер на свеченоста во Л ...
САД, КАНАДА И МЕКСИКО ЌЕ БИДАТ ДОМАЌИНИ НА ФУДБАЛСКИОТ МУНДИЈАЛ ВО 2026

САД, КАНАДА И МЕКСИКО ЌЕ БИДАТ ДОМАЌИНИ НА ФУДБАЛСКИОТ МУНДИЈАЛ ВО 2026

САД, Канада и Мексико го добија правото заеднички да го организираат Светското фудбалско првенство во 2026 година, победувајќи го единствениот противк ...
ФИФА ОДОБРИ КОРИСТЕЊЕ НА ВИДЕО-ТЕХНОЛОГИЈАТА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РУСИЈА

ФИФА ОДОБРИ КОРИСТЕЊЕ НА ВИДЕО-ТЕХНОЛОГИЈАТА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РУСИЈА

Видео-технологијата (ВАР) ќе се користи на претстојното Светско фудбалско првенство во Русија, откако нејзина употреба беше одобрена од челниците на Ф ...
РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во светот за 2017 година во изборот на ФИФА. На церемонијата во Лондон, напаѓачот на Реал Мадри ...
ФУДБАЛСКИТЕ КЛУБОВИ ЛЕТОВО ПОТРОШИЛЕ 4,79 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, ОБЈАВИ ФИФА

ФУДБАЛСКИТЕ КЛУБОВИ ЛЕТОВО ПОТРОШИЛЕ 4,79 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ, ОБЈАВИ ФИФА

Фудбалските клубови ова лето потрошиле речиси пет милијарди долари во преодниот рок, што е нов апсолутен рекорд, соопшти ФИФА. „Во периодот од 1 ј ...
ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

Лионел Меси нема да може да настапи на следните четири квалификациски натпревари на Аргентина за Светското првенство во Русија, почнувајќи со денешнио ...
1 216 / 16 НАПИСИ