Таг: фолк

ОПШТИНА ВАЛАНДОВО ГО ДИСКРЕДИТИРА ДОПИСНИКОТ НА СДК.МК ИАКО САМАТА АПЛИЦИРАЛА НА ПОГРЕШЕН КОНКУРС ЗА ФОЛК ФЕСТ

ОПШТИНА ВАЛАНДОВО ГО ДИСКРЕДИТИРА ДОПИСНИКОТ НА СДК.МК ИАКО САМАТА АПЛИЦИРАЛА НА ПОГРЕШЕН КОНКУРС ЗА ФОЛК ФЕСТ

Редакцијата САКАМДАКАЖАМ.МК најостро ја oсудува дискредитацијата што Општина Валандово ја изврши врз нашиот дописник Ване Трајков, за неговиот текст „ ...
ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО НЕ ДОБИ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ОТИ ОПШТИНАТА АПЛИЦИРАЛА НА ПОГРЕШЕН КОНКУРС

ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО НЕ ДОБИ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ОТИ ОПШТИНАТА АПЛИЦИРАЛА НА ПОГРЕШЕН КОНКУРС

Реномираниот фестивал Фолк фест Валандово годинава нема да добие пари од годишните програми на Министерството за култура. Во објавените резултати од г ...
2 / 2 НАПИСИ