Таг: Фолксваген

„ФОЛКСВАГЕН“ НЕ ГО МЕНУВА ИМЕТО ВО „ФОЛТСВАГЕН“, НАЈАВАТА БИЛА ПРВОАПРИЛСКА ШЕГА

„ФОЛКСВАГЕН“ НЕ ГО МЕНУВА ИМЕТО ВО „ФОЛТСВАГЕН“, НАЈАВАТА БИЛА ПРВОАПРИЛСКА ШЕГА

„Фолксваген“ нема да го промени името во „Фолтсваген“ во САД, откако излезе дека прес-соопштението што протекло во јавност било првоаприлска шега. Меѓ ...
„ФОЛКСВАГЕН“ ГИ ЗАТВОРА ФАБРИКИТЕ ВО ЕВРОПА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

„ФОЛКСВАГЕН“ ГИ ЗАТВОРА ФАБРИКИТЕ ВО ЕВРОПА НА ДВЕ НЕДЕЛИ

„Фолксваген“ соопшти дека ќе ги затвори своите фабрики низ Европа на две недели поради неизвесната побарувачка на автомобили и делови среде ширењето н ...
ФОЛКСВАГЕН ГО ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА ЗАМЕНА НА КОЛИТЕ ШТО ЗАГАДУВААТ ПОВЕЌЕ ОД ДОЗВОЛЕНОТО

ФОЛКСВАГЕН ГО ПРОДОЛЖИ РОКОТ ЗА ЗАМЕНА НА КОЛИТЕ ШТО ЗАГАДУВААТ ПОВЕЌЕ ОД ДОЗВОЛЕНОТО

Муштериите на Фолксваген кои не знаеле, а купиле автомобили кои се под еколошки стандарди, поради скандалот за местење емисии на издувни гасови, ќе мо ...
ГЕРМАНСКИТЕ АВТОКОМПАНИИ СЕ ИЗВИНИЈА ШТО КОРИСТЕЛЕ МАЈМУНИ ВО ТЕСТИРАЊЕТО НА ИЗДУВНИ ГАСОВИ

ГЕРМАНСКИТЕ АВТОКОМПАНИИ СЕ ИЗВИНИЈА ШТО КОРИСТЕЛЕ МАЈМУНИ ВО ТЕСТИРАЊЕТО НА ИЗДУВНИ ГАСОВИ

Најголемите германски автопроизводители „Дајмлер“, „Мерцедес“ и „Фолксваген“ ги осудија научните експерименти, во коишто намерно изложиле мајмуни на т ...
4 / 4 НАПИСИ