Таг: фудбалер

ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛЕР КОЛИНА ЌЕ ИГРА ЗА АУГСБУРГ

ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛЕР КОЛИНА ЌЕ ИГРА ЗА АУГСБУРГ

Аугсбург го ангажираше хрватскиот лев бек Давид Колина од сплитски Хајдук, соопшти во тимот од Бундес лигата. 22-годишниот дефанзивец потпиша договор ...
СЕ ЧУВСТВУВАМ СИЛЕН, ВЕЛИ ПЕЛЕ ОТКАКО БРАЗИЛСКИТЕ МЕДИУМИ ОБЈАВИЈА ДЕКА Е НА ПАЛИЈАТИВНА НЕГА

СЕ ЧУВСТВУВАМ СИЛЕН, ВЕЛИ ПЕЛЕ ОТКАКО БРАЗИЛСКИТЕ МЕДИУМИ ОБЈАВИЈА ДЕКА Е НА ПАЛИЈАТИВНА НЕГА

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле синоќа на Инстаграм објави дека се чувствува „силен и со надеж“, откако во бразилските медиуми излегоа непотврден ...
НАЈСТАРИОТ ФУДБАЛЕР ВО МАКЕДОНИЈА ИЛО НИКОЛОВ-МОТОРЕТКАТА НАПОЛНИ 100 ГОДИНИ

НАЈСТАРИОТ ФУДБАЛЕР ВО МАКЕДОНИЈА ИЛО НИКОЛОВ-МОТОРЕТКАТА НАПОЛНИ 100 ГОДИНИ

Ексфудбалерот на струмичка Беласица Илија Николов-Моторетката наполни 100 години и тој е најстариот жител во Македонија кој своевремено професионално ...
МИ ЗДОСАДИЈА ПАРИТЕ, ЖЕНИТЕ И КОЛИТЕ, ПА СТАНАВ ПОП, ВЕЛИ ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

МИ ЗДОСАДИЈА ПАРИТЕ, ЖЕНИТЕ И КОЛИТЕ, ПА СТАНАВ ПОП, ВЕЛИ ПОРАНЕШЕН ФУДБАЛЕР НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед откри зошто се откажа од сјајот и гламурот на Премиер лигата и стана свештеник. Филип Малрејн играше заедно с ...
МЕСИ СЕ ОЖЕНИ СО ЉУБОВТА ОД ДЕТСТВОТО АНТОНЕЛА РОКУЦО

МЕСИ СЕ ОЖЕНИ СО ЉУБОВТА ОД ДЕТСТВОТО АНТОНЕЛА РОКУЦО

Суперѕвездата на „Барселона“ и Аргентина Лионел Меси синоќа се ожени со неговата љубов од детството Антонела Рокуцо, во неговиот роден град Росарио. Н ...
5 / 5 НАПИСИ