ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛЕР КОЛИНА ЌЕ ИГРА ЗА АУГСБУРГ

  ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛЕР КОЛИНА ЌЕ ИГРА ЗА АУГСБУРГ22-годишниот дефанзивец на Хајдук потпиша договор со Аугсбург до јуни 2027. (Фото: Аугсбург)

  Аугсбург го ангажираше хрватскиот лев бек Давид Колина од сплитски Хајдук, соопшти во тимот од Бундес лигата. 22-годишниот дефанзивец потпиша договор до јуни 2027 година.

  „Аугсбург е одлична можност за мене. Преку многу добри разговори со одговорните во клубот, јас сум сигурен дека ова е вистинскиот чекор во мојата кариера“, рече Колина.

  Управниот директор Стефан Ројтер додаде: „Тимот ќе има корист не само од неговата флексибилност, туку и од неговата динамичност и посветеност“.

  Колина е вториот хрватски млад фудбалер кој оваа недела се приклучи на Аугсбург. Во петокот клубот го објави потписот со напаѓачот Дион Бељо.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира