Таг: Хрватска

1 2 3 14 10 / 134 НАПИСИ
УСТАВНИОТ СУД НА ХРВАТСКА ПРЕСУДИ ДЕКА ЗОРАН МИЛАНОВИЌ НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕМИЕР ДОДЕКА Е ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА

УСТАВНИОТ СУД НА ХРВАТСКА ПРЕСУДИ ДЕКА ЗОРАН МИЛАНОВИЌ НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕМИЕР ДОДЕКА Е ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА

Уставниот суд на Хрватска пресуди дека Зоран Милановиќ мора да даде оставка на претседателската функција за да може да учествува на парламентарните из ...
ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕМИЕР НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

ХРВАТСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ МИЛАНОВИЌ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ПРЕМИЕР НА ИЗБОРИТЕ ВО АПРИЛ

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ ги закажа парламентарните избори за 17 април и кажа дека ќе се кандидира за премиер, предизвикувајќи дилеми во ...
МУХАМЕД ЗЕКИРИ ОСУДЕН ДА ВРАТИ 1.152.000 ЕВРА НА ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ, А ДОБИ И 2,5-ГОДИШНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ЈАВНА НАБАВКА ЗА КОНСУЛТАНТСКИ УСЛУГИ

МУХАМЕД ЗЕКИРИ ОСУДЕН ДА ВРАТИ 1.152.000 ЕВРА НА ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ, А ДОБИ И 2,5-ГОДИШНА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА ЈАВНА НАБАВКА ЗА КОНСУЛТАНТСКИ УСЛУГИ

Поранешниот генерален секретар во Владата Мухамед Зекири неправосилно денеска во Основниот кривичен суд Скопје е осуден на казна затвор од две години ...
ЈА РАЗВИВМЕ ЗООЛОШКАТА СО ПРОЕКТИ ЗА КОИ ДОБИВМЕ 11 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ФОНДОВИТЕ НА ЕУ, ВЕЛАТ ОД ЗАГРЕПСКАТА ГРАДИНА

ЈА РАЗВИВМЕ ЗООЛОШКАТА СО ПРОЕКТИ ЗА КОИ ДОБИВМЕ 11 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ФОНДОВИТЕ НА ЕУ, ВЕЛАТ ОД ЗАГРЕПСКАТА ГРАДИНА

Не можеме ниту да замислиме каква би била денеска Зоолошка градина да не беа парите кои ги добивме од европските фондови со членството на Хрватска во ...
ХРВАТСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА ВО КОЈА ЗАГИНА ЕДНО ЛИЦЕ

ХРВАТСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА ВО КОЈА ЗАГИНА ЕДНО ЛИЦЕ

Хрватскиот министер за одбрана Марио Баножиќ има тешки телесни повреди, а според првите проценки на лекарите е надвор од животна опасност, соопшти пор ...
МИСТЕРИОЗНИ ТРУЕЊА ОД ГАЗИРАНИ БЕЗАЛКОЛНИ ПИЈАЛАЦИ ВО ХРВАТСКА, НАЈМАЛКУ ТРИ ЛИЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА

МИСТЕРИОЗНИ ТРУЕЊА ОД ГАЗИРАНИ БЕЗАЛКОЛНИ ПИЈАЛАЦИ ВО ХРВАТСКА, НАЈМАЛКУ ТРИ ЛИЦА ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош им препорача на граѓаните да пијат вода по неколку мистериозни случаи на труење во земјата поврзани со газ ...
ХРВАТСКА ПЛАНИРА ТУРИСТИЧКИ ДАНОК КОЈ ЌЕ СЕ ТРОШИ ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

ХРВАТСКА ПЛАНИРА ТУРИСТИЧКИ ДАНОК КОЈ ЌЕ СЕ ТРОШИ ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

По пристапувањето во еврозоната и во Шенген на почетокот на годинава, Хрватска доживува наплив од туристи. Но, растечката популарност на земјата има и ...
ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА И ОСТАНАТИОТ РОД ПИПЕРКИ ОД ЗЕМЈОДЕЛЕЦИТЕ ЧИЈА ПРАТКА БЕШЕ ЗАПРЕНА НА ХРВАТСКА ГРАНИЦА ПОРАДИ ПЕСТИЦИДОТ ФОРМЕТАНАТ

ЌЕ СЕ ПРОВЕРУВА И ОСТАНАТИОТ РОД ПИПЕРКИ ОД ЗЕМЈОДЕЛЕЦИТЕ ЧИЈА ПРАТКА БЕШЕ ЗАПРЕНА НА ХРВАТСКА ГРАНИЦА ПОРАДИ ПЕСТИЦИДОТ ФОРМЕТАНАТ

По добивањето на информацијата кој е одгледувач на пиперките што се извоз од Македонија, а кои царината на Хрватска на нивната граница ги сопрела оти ...
ХРВАТСКА ПРИЈАВИ ПРИСУСТВО НА ЗАБРАНЕТ ТОКСИЧЕН ПЕСТИЦИД ВО ПИПЕРКИ УВЕЗЕНИ ОД МАКЕДОНИЈА

ХРВАТСКА ПРИЈАВИ ПРИСУСТВО НА ЗАБРАНЕТ ТОКСИЧЕН ПЕСТИЦИД ВО ПИПЕРКИ УВЕЗЕНИ ОД МАКЕДОНИЈА

Забранет токсичен пестицид е откриен во зеленчук увезен во Хрватска од Македонија, објавено беше денеска во европскиот систем за брзо предупредување в ...
ДВАТА АВИОНА ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР СЕ ВРАТИЈА ОД СЕРВИСИРАЊЕ ВО ХРВАТСКА 

ДВАТА АВИОНА ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР СЕ ВРАТИЈА ОД СЕРВИСИРАЊЕ ВО ХРВАТСКА 

Двата авиона „ер трактор“ за гасење пожар на отворено се вратија во Македонија по сервисирањето во Хрватска. Сега сите три авиони се подготвени да инт ...
1 2 3 14 10 / 134 НАПИСИ