Таг: Хрватска

1 2 3 12 10 / 114 НАПИСИ
ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛЕР КОЛИНА ЌЕ ИГРА ЗА АУГСБУРГ

ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛЕР КОЛИНА ЌЕ ИГРА ЗА АУГСБУРГ

Аугсбург го ангажираше хрватскиот лев бек Давид Колина од сплитски Хајдук, соопшти во тимот од Бундес лигата. 22-годишниот дефанзивец потпиша договор ...
ХРВАТСКА Е ПРВАТА ЧЛЕНКА НА ЕУ КОЈА ВО ИСТ ДЕН ВЛЕГУВА ВО ЕВРОЗОНАТА И ШЕНГЕН ЗОНАТА, КУНАТА ЌЕ ВАЖИ УШТЕ 14 ДЕНА

ХРВАТСКА Е ПРВАТА ЧЛЕНКА НА ЕУ КОЈА ВО ИСТ ДЕН ВЛЕГУВА ВО ЕВРОЗОНАТА И ШЕНГЕН ЗОНАТА, КУНАТА ЌЕ ВАЖИ УШТЕ 14 ДЕНА

Повеќе од девет години откако стана најновата членка на Европската Унија, Хрватска отиде најдалеку од балканските земји. Таа нoќеска на полноќ ја усво ...
ХРВАТСКА УНИШТУВА 500 МИЛИОНИ БАНКНОТИ НА КУНАТА ПОРАДИ ВЛЕГУВАЊЕТО ВО ЕВРОЗОНАТА

ХРВАТСКА УНИШТУВА 500 МИЛИОНИ БАНКНОТИ НА КУНАТА ПОРАДИ ВЛЕГУВАЊЕТО ВО ЕВРОЗОНАТА

По 28 години како службена валута, Хрватска на 1 јануари ќе ја замени куната со еврото, поради што 500 милиони банкноти и околу 5.200 тони кованици ќе ...
ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ МАСИМО САВИЌ

ПОЧИНА ПЕЈАЧОТ МАСИМО САВИЌ

Хрватскиот поп пејач Масимо Савиќ почина синоќа на 60 години, објави неговото семејство. Хрватската телевизија пренесе дека Савиќ се лекувал од рак на ...
МОДРИЌ ЗАВРШИ СО СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА, НО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ЗА ХРВАТСКА

МОДРИЌ ЗАВРШИ СО СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА, НО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА ИГРА ЗА ХРВАТСКА

На 37 години, Лука Модриќ го освои вториот мундијалски медал, но за разлика од Кристијано Роналдо и Лео Меси, тој засега не ја доведува во прашање сво ...
ВТОРА БРОНЗА ЗА ХРВАТСКА НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ВТОРА БРОНЗА ЗА ХРВАТСКА НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Хрватска по вторпат се закити со бронза, а Мароко не успеа да стане првата африканска селекција која освоила медал на светските првенства. На мечот за ...
АРГЕНТИНА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР, ХРВАТСКА ЌЕ ИГРА ЗА БРОНЗА

АРГЕНТИНА ВО ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ ВО КАТАР, ХРВАТСКА ЌЕ ИГРА ЗА БРОНЗА

Аргентина е првиот финалист на Мундијалот во Катар, со што Лео Меси го продолжува својот сон за освојување на светска титула. Актуелниот светски вицеш ...
ХРВАТСКА ГО ПОБЕДИ БРАЗИЛ И ТРЕТПАТ Е ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА СП

ХРВАТСКА ГО ПОБЕДИ БРАЗИЛ И ТРЕТПАТ Е ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА СП

Актуелниот вицешампион Хрватска по третпат ќе игра во полуфиналето на светските првенства откако на пенали со 4:2 го совлада фаворизираниот Бразил во ...
ХРВАТСКА ВЛЕЗЕ ВО ШЕНГЕН ЗОНАТА, ВЕТО ЗА БУГАРИЈА И РОМАНИЈА

ХРВАТСКА ВЛЕЗЕ ВО ШЕНГЕН ЗОНАТА, ВЕТО ЗА БУГАРИЈА И РОМАНИЈА

Хрватска стана 23. земја од Европската Унија која влезе во Шенген зоната, додека Австрија го блокираше пристапувањето на Романија и Бугарија. Холандиј ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ТЕТОВО БИЛАЛ КАСАМИ Ѝ СЕ ПОЖАЛИЛ НА АМБАСАДОРКАТА НА ХРВАТСКА ДЕКА ДУИ МУ ПРАВИ ОПСТРУКЦИИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ТЕТОВО БИЛАЛ КАСАМИ Ѝ СЕ ПОЖАЛИЛ НА АМБАСАДОРКАТА НА ХРВАТСКА ДЕКА ДУИ МУ ПРАВИ ОПСТРУКЦИИ

Градоначалникот на Тетово Билал Касами оствари средба со амбасадорката на Република Хрватска во Македонија Нивес Тигањ на која разговарале за актуелна ...
1 2 3 12 10 / 114 НАПИСИ